Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zaufanie do CK  (Przeczytany 1553 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Zaufanie do CK
« dnia: 14 Styczeń, 2022, 23:05 »
Ciekawy filmik. Po obejrzeniu filmiku wzrosło u mnie zaufanie do CK. Konkluzja filmu, CK nie jest natchnione i nieomylne, ale Jezus  ufa niedoskonałemu niewolnikowi. A więc są niedoskonali i za nic nie odpowiadają, ale spróbuj się nie podporządkować to Cię spacyfikują >:D >:D >:D  Poza tym Jehowa i Jezus im ufa, a Ty????

https://www.youtube.com/watch?v=lTZOmOpRssE
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń, 2022, 23:25 »
Ciekawy filmik. Po obejrzeniu filmiku wzrosło u mnie zaufanie do CK. Konkluzja filmu, CK nie jest natchnione i nieomylne, ale Jezus  ufa niedoskonałemu niewolnikowi.

Skąd mam wiedzieć, że ufa, bo nienatchnieni i niedoskonali ludzie tak powiedzieli?


Offline janeczek

Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń, 2022, 00:40 »
Fajny kanał znalazłeś Gandalf Szary może ten kawałek o zaufaniu trochę za lekki dla mnie, zjechało się do mnie parę tygodni temu trochę jehowych i mi humor popsuli.
No nie żeby coś złego ale ten jehowa od rana psuje troszeczkę nastrój, nic było przeszło jak co roku co nie świętują piją dla towarzystwa przecież odstępcą nie jestem no nie, więc można.
Ten kawałek naprawdę bawi nie znałem kanału ale ten to the best

https://www.youtube.com/watch?v=Nyf_PBOU8TI
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń, 2022, 10:48 »
Skąd mam wiedzieć, że ufa, bo nienatchnieni i niedoskonali ludzie tak powiedzieli?
[/b][/size]

Bo tak powiedzieli, a skoro omylny i nienatchniony niewolnik powiedział, że Jezus i Jehowa im ufa to jest to niepodważalna prawda >:D >:D >:D
To nie moje twierdzenia tylko CK ;)


https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-luty-2017/jak-jehowa-prowadzi-swoj-lud-obecnie/

„KTO RZECZYWIŚCIE JEST NIEWOLNIKIEM WIERNYM I ROZTROPNYM?”
12. Na jakie pytania teraz odpowiemy?

12 Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga ani nieomylne. Dlatego może popełnić błąd przy wyjaśnianiu spraw doktrynalnych lub udzielaniu wskazówek organizacyjnych. W Skorowidzu do publikacji Towarzystwa Strażnica znajduje się hasło „Kształtowanie się wierzeń”, które zawiera listę skorygowanych wyjaśnień od 1870 roku. Jezus nie powiedział, że wierny niewolnik będzie przygotowywał doskonały pokarm duchowy. Skąd zatem możemy wiedzieć, „kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym”? (Mat. 24:45). Co świadczy o tym, że jest nim Ciało Kierownicze? Przeanalizujmy trzy grupy argumentów, które dowodzą, że gronem tym posługuje się Jehowa.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2022, 10:57 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Roszada

Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń, 2022, 10:54 »
O zaufaniu do niewolnika pisano kilka razy:

„Czyż poszczególni pomazańcy oraz drugie owce nie powinni darzyć zaufaniem wyznaczonego nad nimi niewolnika? Na takie zaufanie zasługuje on z wielu względów, ale dwa są szczególne. 1) Klasie tej ufa sam Jehowa. 2) Zaufaniem darzy ją również Jezus. Przeanalizujmy dowody świadczące o tym, że Jehowa Bóg i Jezus Chrystus całkowicie ufają niewolnikowi wiernemu i roztropnemu” (Strażnica 15.02 2009 s. 24).

„W czasach nowożytnych nieraz otrzymywaliśmy uaktualnione informacje dotyczące pewnych nauk biblijnych. Nie powinno nas to niepokoić – powinno raczej pogłębiać zaufanie do niewolnika wiernego i roztropnego” (Strażnica 15.07 2011 s. 30).

Jezus ustanowił zaufaną klasę niewolnika, która rozdziela życiodajny pokarm duchowy” (Strażnica 15.03 2012 s. 9).

„Bez wątpienia mamy wyraźne dowody poświadczające, że możemy ufać »niewolnikowi wiernemu i roztropnemu«, za pośrednictwem którego Jehowa od blisko 100 lat prowadzi nas drogą prawdy” (Strażnica lipiec 2017 s. 30).

„Dlaczego powinniśmy ufać niewolnikowi wiernemu i roztropnemu i jak to zaufanie będzie wypróbowane?” (Chrześcijańskie życie i służba – program zebrań wrzesień 2019 s. 8 [do tej treści wskazano: „OBEJRZYJ FILM CO ZROBISZ „W ROKU SUSZY”?”]).

„Mamy więc wszelkie podstawy, żeby całkowicie ufać niewolnikowi wiernemu i roztropnemu” (Zorganizowani do spełniania woli Jehowy 2020 [ang. 2019] s. 23).

„Nadal więc przejawiajmy pełne zaufanie do tego niewolnika (Mat. 24:45)” (Zorganizowani do spełniania woli Jehowy 2020 [ang. 2019] s. 28).

Musimy też ufać »niewolnikowi wiernemu i roztropnemu«, którym Jehowa posługuje się do kierowania swoją organizacją (Mat. 24:45-47). Tę wiarę i zaufanie pogłębiamy, regularnie studiując Słowo Boże” (Strażnica lipiec 2020 s. 24).


Offline Roszada

Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń, 2022, 11:32 »
Mocne słowa na luty 2022 r.

Posłuszeństwo wobec NIEWOLNIKA i starszych to zaufanie do Jehowy:

*** w22 luty s. 4 ***
„Gdy jesteśmy posłuszni temu, co nam przekazują niewolnik i starsi, dajemy dowód zaufania do sposobu działania Jehowy”.


Offline Gremczak

Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń, 2022, 12:19 »
Mnie to nie dziwi,że ŚJ ufają swoim przywódcom.
Tak działa system religijny.
Taki sam standard manipulacji
W innych religiach jest podobnie.
Ufanie papieżowi,ojcom kościoła.


Offline Gostek

Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń, 2022, 12:22 »
Bo każda religia, bez wyjątku ogłupia i uzależnia ludzi.
Świat bez religii byłby pewnie lepszy. 👍😎


Offline Gremczak

Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń, 2022, 12:45 »
Jeden drugiemu wytka, a u siebie nie widzi.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Styczeń, 2022, 12:52 »
Bo każda religia, bez wyjątku ogłupia i uzależnia ludzi.
Świat bez religii byłby pewnie lepszy. 👍😎
[/size]
Bez Boga też?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gremczak

Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Styczeń, 2022, 13:20 »
A co bóg dobrego zrobił dla nas żyjących.


Offline Roszada

Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Styczeń, 2022, 13:58 »

Bez Boga też?
Są ludzie, którzy tak organizację z Bogiem utożsamili, że nawet Boga poświęcą na straty, aby "religii" dokopać. ;)


Offline Gremczak

Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Styczeń, 2022, 14:20 »
Tu się nie rozchodzi aby religii dokopać.
Tylko pokazać ,że dana religia nie ma nic wspólnego z bogiem.
Po to bóg został wpleciony do religii (ideologi) aby wierni łykali co przywódcy wymyślą.
Aby wierni mieli do nich zaufanie i uważali to za świętość.

Co można zauważyć.

Na starszych można mówić różne rzeczy.
Jakoś to ścierpią.
Będą szukali usprawiedliwienia
Powiedz coś na CK ,niewolnika to od razu jesteś wrogiem.

Na księży można mówić różne rzeczy.
Jakoś to ścierpią.
Będą szukali usprawiedliwienia.
Powiedz coś na papieża to od razu jesteś ich wrogiem.

Ja się nie czepiam jakiejś religii.
Pokazuję ten sam system działanie i zniewolenia.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2022, 14:42 wysłana przez Gremczak »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Styczeń, 2022, 19:23 »
Tu się nie rozchodzi aby religii dokopać.
Tylko pokazać ,że dana religia nie ma nic wspólnego z bogiem.
Po to bóg został wpleciony do religii (ideologi) aby wierni łykali co przywódcy wymyślą.
Aby wierni mieli do nich zaufanie i uważali to za świętość.[/b][/size]

Oj religia ma związek z Bogiem i to z samej definicji. Natomiast mogę zgodzić się, że przywódcy religijni wykorzystują religię i wiarę w Boga do swoich prywatnych celów.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Gremczak

Odp: Zaufanie do CK
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Styczeń, 2022, 22:37 »


Oj religia ma związek z Bogiem i to z samej definicji. Natomiast mogę zgodzić się, że przywódcy religijni wykorzystują religię i wiarę w Boga do swoich prywatnych celów.
[/quote/]

Ale to jest tylko hipoteza.
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2022, 22:43 wysłana przez Gremczak »