Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowy film o Krwi - tydzień od 27.12.2021  (Przeczytany 1413 razy)

Offline kochanek

Nowy film o Krwi - tydzień od 27.12.2021
« dnia: 28 Grudzień, 2021, 19:30 »
Cześć,

czy ktoś ma film dotyczący zabiegów medycznych z użyciem krwi, który jest omawiany w tym tygodniu podczas punktu potrzeby zboru? Temat jest dla mnie drażliwy a dodatkowo było tam takie stwierdzenie, które chce sprawdzić bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Jeżeli ktoś będzie na zebraniu w tym tygodniu to może mógłby nagrać?

Dziękuje


Offline janeczek

Odp: Nowy film o Krwi - tydzień od 27.12.2021
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień, 2021, 20:20 »
Tak było inaczej filmik JW Library ma tam być, co było inaczej niż dotychczas otóż nie było tej karteczki składanej ale spisana własnoręcznie decyzja na jakie leczenie się zgadzamy, w całym filmiki było podkreślane że to nasza decyzja nie było mowy o podpisie.
Ani razu o starszych podczas pobytu w szpitalu zero orga, to zmiana jakby się wystraszyli lub kombinują żeby nie odpowiadać prawnie.
Na foto oprócz gdzie ma być filmik karteczkę spisaną samodzielnie chowa do portfela, powiedział że można go ponownie samemu zobaczyć, ale ciągle mówił o dyspozycji do wypełnienia zaznaczał że robimy to sami, żeby informować jak idziemy do szpitala i prosić personel o odwiedzanie kaznodziejów światków jehowy.
Ogólnie lżejsza narracja ale to i tak gówno warty bełkot, bo paście nie zmienili i nadal jak podejmiesz decyzje zgodną z własnym sumieniem wywalą za krew.   
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Nowy film o Krwi - tydzień od 27.12.2021
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień, 2021, 21:18 »
Ogólnie lżejsza narracja ale to i tak gówno warty bełkot, bo paście nie zmienili i nadal jak podejmiesz decyzje zgodną z własnym sumieniem wywalą za krew.   

Jak chcesz podjąć decyzję zgodną z sumieniem, to podejmujesz decyzję o niedzieleniu się szczegółami z procedur medycznych, a informacje te i tak są tajne. Nijak nie dojdą do tego co działo się w szpitalu, co zamyka sprawę.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Nowy film o Krwi - tydzień od 27.12.2021
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień, 2021, 22:31 »
Jak chcesz podjąć decyzję zgodną z sumieniem, to podejmujesz decyzję o niedzieleniu się szczegółami z procedur medycznych, a informacje te i tak są tajne. Nijak nie dojdą do tego co działo się w szpitalu, co zamyka sprawę.

Dokładnie. Taką samodzielną, zgodną z sumieniem decyzję podjęliśmy z żoną kilkanaście lat temu gdy po urodzeniu konieczna była transfuzja dla naszego syna. Jehowa pobłogosławił i dziś młody już wyższy od żony. Nie będzie co prawda w raju bawił się z lewkami.... ale przecież nikt nie będzie.


Offline Legion

Odp: Nowy film o Krwi - tydzień od 27.12.2021
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudzień, 2021, 01:54 »
Ja mogę jutro spokojnie nagrać, tylko... czy ma to jakikolwiek sens?


Offline kochanek

Odp: Nowy film o Krwi - tydzień od 27.12.2021
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Styczeń, 2022, 10:18 »
Jeżeli ktoś ma to poproszę. Było tam dziwne sformułowanie jako by badanie krwi było zakazane ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem dlatego chciałem obejrzeć jeszcze raz


Offline Technolog

Odp: Nowy film o Krwi - tydzień od 27.12.2021
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Styczeń, 2022, 14:54 »
Jeżeli ktoś ma to poproszę. Było tam dziwne sformułowanie jako by badanie krwi było zakazane ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem dlatego chciałem obejrzeć jeszcze raz
Było powiedziane, że musisz zdawać sobie sprawę, że jeśli podpiszesz, że nie zgadzasz się na jakiekolwiek działania i zabiegi z użyciem twojej własnej krwi, to tym samym oznacza to zakaz na zrobienie zwykłego badania krwi.
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń, 2022, 15:24 wysłana przez Technolog »


Offline dziewiatka

Odp: Nowy film o Krwi - tydzień od 27.12.2021
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Styczeń, 2022, 20:02 »
Dziś już nie jestem w temacie na bieżąco,niemniej po tym co piszecie niewiele się zmieniło .Własnoręcznie spisane oświadczenia przed udaniem się do szpitala obowiązywały 20 lub więcej lat temu,sam takie napisałem na przełomie wieków,od lat wiszą w miejscach ogólnie dostępnych na szpitalnych oddziałach numery telefonów do przedstawicieli różnych wyznań w tym do świadków, mogących pełnić posługi duchowe.To co 30 lat temu było nowością dziś jest normą.Z tego co pamiętam to nieustannie podejmowano starania by wszyscy świadkowie mieli jednakowe spojrzenie na kwestię krwi,takie jednakowe sumienie,które niemal w taki sam sposób reaguje na kwestię krwi.


Offline Vanad

Odp: Nowy film o Krwi - tydzień od 27.12.2021
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń, 2022, 19:45 »
Cześć,

czy ktoś ma film dotyczący zabiegów medycznych z użyciem krwi, który jest omawiany w tym tygodniu podczas punktu potrzeby zboru? Temat jest dla mnie drażliwy a dodatkowo było tam takie stwierdzenie, które chce sprawdzić bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Jeżeli ktoś będzie na zebraniu w tym tygodniu to może mógłby nagrać?

Dziękuje

Ten film wyświetlany na zebraniu jest załączony do książki "Już zawsze ciesz się życiem" (lekcja 39) i można go bez problemu obejrzeć tu:

https://www.jw.org/finder?lank=pub-lffv_391_VIDEO&wtlocale=P
« Ostatnia zmiana: 03 Styczeń, 2022, 19:54 wysłana przez Vanad »


Offline Diotrefes

Odp: Nowy film o Krwi - tydzień od 27.12.2021
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Styczeń, 2022, 13:24 »
Było tam dziwne sformułowanie jako by badanie krwi było zakazane ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem dlatego chciałem obejrzeć jeszcze raz

No nie... Mam nieodparte wrażenie, że właśnie tak się rodzą te wszystkie "zatrważające" historie o tym, że jeden brat bezwstydnie powiedział to i owo, inna siostra miała czelność powiedzieć coś innego, ktoś komuś przekazał, że inny usłyszał, iż pewnym zborze było tak...  :o