Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021  (Przeczytany 1214 razy)

Offline Marek Aureliusz

Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« dnia: 27 Grudzień, 2021, 08:00 »
Witam wszystkich.
Szczególnie witam PIMO którzy chcą nie chcą bywają na zebraniach.
Wczorajsza Strażnica, to trochę test na to jak bardzo owieczki są zindoktrynowane i jak bardzo wyłączyły myślenie poniżej cytat z akapitu 7

7. Co wyraźnie odróżnia Świadków Jehowy od innych religii?

7 Dzisiaj wielu słucha charyzmatycznych przywódców religijnych. Podziw dla takich osób czasem wręcz graniczy z bałwochwalstwem. Ludzie chodzą na ich nabożeństwa, kupują ich książki i wspierają ich hojnymi datkami. Wierzą w każde ich słowo. Wydaje się, że takiego wrażenia nie wywarłby na nich sam Jezus! W przeciwieństwie do tego prawdziwi czciciele Jehowy nie mają klasy duchownych. Chociaż szanujemy tych, którzy nam przewodzą, zgadzamy się z jasnymi słowami Jezusa: „Wy wszyscy jesteście braćmi” (Mat. 23:8-10). Nie oddajemy czci ludziom — ani przywódcom religijnym, ani politycznym. I nie popieramy ich dążeń. Zachowujemy neutralność i trzymamy się z daleka od świata. Wszystko to wyraźnie nas odróżnia od innych religii chrześcijańskich (Jana 18:36).


Przecież tego się nie da wytłumaczyć, ktoś tutaj uprawia gwałt na logice i na rzeczywistości.


Offline Roszada

Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień, 2021, 09:13 »
To są kluczowe słowa:

Cytuj
Ludzie chodzą na ich nabożeństwa, kupują ich książki i wspierają ich hojnymi datkami. Wierzą w każde ich słowo.

Skąd my to znamy? ;)


Offline Do

Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień, 2021, 09:17 »
Wczoraj nie byłem w stanie tego słuchać i po prostu wyszedłem z pokoju bez słowa. Takich bzdur może spokojnie słuchać tylko beton zbrojony.
Pozdrawiam
Do


Offline janeczek

Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień, 2021, 09:22 »
A następnie pytają dlaczego świat nie uważa światków Jehowy za chrześcijan.
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Marek Aureliusz

Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudzień, 2021, 12:56 »
Ten artykuł cały jest takich kwiatków logicznych, że przez lata będzie podstawowym materiałem ludzi wybudzających się z indoktrynacji.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 298
  • Polubień: 2232
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudzień, 2021, 17:55 »
Faktycznie kwiatków dużo, choć ten akapit 7 najmocniejszy
i zaraz pod nim sru... zdjęcie charyzmatycznego przywódcy



Taki inny kwiatek może nie widoczny no ale w końcu mówią, że tylko oni znają prawdę.
W akapicie 16 jest powołanie się na"

Efezjan 4:4-6
4  Jest jedno ciałoa i jeden duchb, tak samo jak jedna nadzieja, do której zostaliście powołani. 5  Jest jeden Pand, jedna wiara, jeden chrzest, 6  jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i działa przez wszystkich i we wszystkich.

Czyżby się coś zmieniło, mnie uczyli o dwóch nadziejach - niebiańskiej i ziemskiej.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 298
  • Polubień: 2232
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Grudzień, 2021, 21:56 »
Jak rozumieć cytowany na początku werset?

„Wszystko sprawdzajcie......” (1 TES. 5:21).

Przecież im nie wolno sprawdzać właściwie niczego.
Jaka by byłą reakcja w zborze na zdanie typy:
"Wiesz drogi bracie sprawdziłem co piszą na tym odstępczym forum i boję się, że to może być prawda"?


Offline Legion

Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Grudzień, 2021, 01:56 »
Jak rozumieć cytowany na początku werset?

„Wszystko sprawdzajcie......” (1 TES. 5:21).

Przecież im nie wolno sprawdzać właściwie niczego.

Nie zgodzę się. Sprawdzać można - oczywiście tylko w biblii (tej jedynej) i w Strasznicy i można Ci sprawdzać i porównywać tylko gdy dochodzisz do tych samych wniosków co WT.


Offline Marek Aureliusz

Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Grudzień, 2021, 08:03 »
Pisałem, ten artykuł będzie Biblią dla wybudzających się...
Jak zaczniesz sprawdzać to Ci nie wyjdzie to co WTS, nie ma opcji.
Wystarczy, że do wzoru ich obliczeń przyjmiesz, że nie ma roku 1914 a w zasadzie powrotu Jezusa w tym czasie i całą logika pada na łopatki.
Dlatego tak bardzo mocno w zaparte idą z rokiem 1914...


Offline Gostek

Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Grudzień, 2021, 10:26 »
Na zdjęciu, facet Biblię reklamuje.
Kiedyś zapytałem jednego brata, po co on w ogóle wziął tę srebrną Biblię, bo wszyscy łażą tylko z komórkami, i to obojętne, czy od domu do domu,czy  na stojaki. Oni nawet na podium wychodzą i z telefonu Biblię czytają.
Uważam, że owszem sam sobie jeden z drugim, niechsobie z telefonu czyta, ale publicznie.!? We mnie wywołuje to niesmak. Myślę, że u części ludzi, którym oni głoszą są wywołane podobne reakcje. No, ale wiadomo, obecni członkowie tej organizacji są pyszni i butni, i wszystkich innych mają za nic. 🙄
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień, 2021, 10:30 wysłana przez Gostek »


Offline Siedemtwarzy

Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Grudzień, 2021, 10:37 »
Może trochę wokół artykułu, ale w niedzielę rano, wyjzawszy rano za okno zobaczyłem szczyty skąpane w słońcu, więc po szybkim sniadaniu z rodzinką jeździliśmy po pięknie osniezonych trasach. Zadzwoniłem do reszty ekipy, gdzie są, więc okazało się że większość została na kwaterze oglądać zooma. To nie są ludzie szczególnie gorliwi, ale mimo to zostali. Nie mieli takiej potrzeby gdy zebrania były stacjonarne. Także myślę, że uzależnienie od sekty zostało bardzo wzmocnione, a z drugiej strony odbiór treści tam podawany ograniczony. Artykuły takie mogą nas bulwersowac, powodować reakcje obronne, ale większość przejdzie wokoł tego artykułu obojętnie, bo dla nich najważniejsze jest tylko zameldowanie się na kamerce...
« Ostatnia zmiana: 30 Grudzień, 2021, 10:40 wysłana przez Siedemtwarzy »


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Grudzień, 2021, 18:23 »
Obawiam się, że na "perełki" tego artykułu zwrócili uwagę tylko czytelnicy tego Forum. Dla przeciętnego JW ważne jest zaliczyć kolejne zebranie -a co na nim było,po co się zastanawiać. NIC ich nie wybudzi - są jak zahipnotyzowani -to mistrzowskie działanie tej sekty. Szkoda mi tych ludzi ale nie można im pomóc.
Niech " ZOOM " będzie z nimi i nowe światła -będzie się z czego pośmiać !


Offline janekkowalski

Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Grudzień, 2021, 18:30 »
Obawiam się, że na "perełki" tego artykułu zwrócili uwagę tylko czytelnicy tego Forum. Dla przeciętnego JW ważne jest zaliczyć kolejne zebranie -a co na nim było,po co się zastanawiać. NIC ich nie wybudzi - są jak zahipnotyzowani -to mistrzowskie działanie tej sekty. Szkoda mi tych ludzi ale nie można im pomóc.
Niech " ZOOM " będzie z nimi i nowe światła -będzie się z czego pośmiać !

Przykre ale prawdziwe. Świetnie to napisałeś


Offline dziewiatka

Odp: Artykuł do studium w niedzielę 26 grudnia 2021
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Grudzień, 2021, 18:58 »
Był taki czas kiedy zaglądałem do strażnicy nie wiem z jakiego powodu ,czy to obawa że porzuciłem prawdę czy chęć doszukiwania się błędu ale to już poza mną.Szkoda czasu ,jest wiele interesujących spraw,którym wEto poświęcić ten czas.