Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Polemika z tekstem NNN "Książka "Paście trzodę Bożą" a instytucjonalne seksu..."  (Przeczytany 2686 razy)

Offline Marek Aureliusz

:) Sebastanie, odsyłasz mnie do źródeł, w których nie odnajduję odpowiedzi.

Sebastianie może bądź tak uprzejmy i wskaż lub zacytuj z oficjalnej (lub nieoficjalnej) publikacji Towarzystwa nakaz dla starszych w sprawie dzwonienia z budki do Biura Oddziału.

Znajdziesz to na stranach po angielsku, a w zasadzie filmach dotyczących pedofili przygotowanych przez dziennikarzy śledczych.
I co by sprostować.
Nakaz dzwonienia z budek dotyczył dzwonienia w celu ZGŁASZANIA przypadków pedofilii w tych stanach w których prawo tego wymagało, i miał to być telefon anonimowy.
To nie było zgłoszenie instytucjonalne.


DeepPinkTool

  • Gość
Znajdziesz to na stranach po angielsku, a w zasadzie filmach dotyczących pedofili przygotowanych przez dziennikarzy śledczych.
I co by sprostować.
Nakaz dzwonienia z budek dotyczył dzwonienia w celu ZGŁASZANIA przypadków pedofilii w tych stanach w których prawo tego wymagało, i miał to być telefon anonimowy.
To nie było zgłoszenie instytucjonalne.

Marku Aureliuszu, czy istnieje cytat w oficjalnej publikacji Towarzystwa Strażnica z nakazem dla starszych aby w sprawie pedofilii dzwonili z budki do Biura Oddziału? Ja takiego nigdzie nie odnalazłem.


Offline Marek Aureliusz

Marku Aureliuszu, czy istnieje cytat w oficjalnej publikacji Towarzystwa Strażnica z nakazem dla starszych aby w sprawie pedofilii dzwonili z budki do Biura Oddziału? Ja takiego nigdzie nie odnalazłem.
W wolnej chwili znajdę Ci film który temat porusza.
Gwoli ścisłości, telefon z budki nie miał być do BO bo to kuriozalne i bez sensu.
Z budki telefon miał być wykonany do WŁADZ ŚWIECKICH, jako anoniowe złoszenie takiego delikwenta w tych stanach w których wymagało to prawo stanowe.
Takie instrukcje były przekazywane indywidualnie do każdego przypadku.
Tutaj mówimy o USA, tam nie jest tak jak w Polsce, że wszędzie obowiązuje to samo prawo wszędzie. To kraj federalny, ze swoimi prawami na wielu płaszczyznach.


DeepPinkTool

  • Gość
 :) Marku, dziękuję za odpowiedź. Nie trać czasu na szukanie filmiku. Temat dość dobrze znam. Chodziło mi o to o co konkretnie pytałem.
W wątku, w którym piszemy, przynajmniej trzykrotnie napisano, że zgodnie z wytycznymi, starsi mieli w przypadku pedofilii dzwonić z budki do BO. Ja takiego cytatu w oficjalnych i nieoficjalnych publikacjach nie odnajduję i podejrzewam, że może go nie być. Jeśli piszący go znają, to też chciałbym go zobaczyć. Sądzę jednak, że to tylko powtarzana efektowna ploteczka  ;)


Offline Marek Aureliusz

Temat pojawia się na anglojęzycznych źródłach dotyczących listów z USA i konkretnych przypadków, ktoś w PL najpewniej źle zrozumiał tą "wskazówkę".
Dzwonienie do BO z budki w tej sprawie jest absurdalne nawet jak dla WTS


Offline Sebastian

Dzwonienie do BO z budki w tej sprawie jest absurdalne nawet jak dla WTS
absurdalne owszem, ale wg mnie właśnie absurdalność takiego "dzwonienia z budki" wskazuje na to, że dzwoniący ma przynajmniej częściową świadomość, że uczestniczy w "czymś śmierdzącym".
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Blue

Marku Aureliuszu, czy istnieje cytat w oficjalnej publikacji Towarzystwa Strażnica z nakazem dla starszych aby w sprawie pedofilii dzwonili z budki do Biura Oddziału? Ja takiego nigdzie nie odnalazłem.

W tym temacie znajdziesz skany dokumentów o tym mówiących:
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/instrukcja-dla-starszy-z-92-roku-dot-raportowania-przypadkow-molestowania/


DeepPinkTool

  • Gość
W tym temacie znajdziesz skany dokumentów o tym mówiących:
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/instrukcja-dla-starszy-z-92-roku-dot-raportowania-przypadkow-molestowania/

Mam serdeczną prośbę. Wiem, że jestem poniżej średniej intelektualnej tego forum. Jestem prosty chłopak, ale nie róbcie ze mnie głupszego niż jestem. Czytać potrafię w kilku językach.
Powtarzam, chodzi mi o potwierdzenie powtarzanej tu plotki.
Ponawiam pytanie: Czy istnieje cytat w oficjalnej publikacji Towarzystwa Strażnica z nakazem dla starszych aby w sprawie pedofilii dzwonili z budki do Biura Oddziału?
Z budki do BO? Chyba nie.
Bądź tak uprzejmy i zacytuj.


Offline Marek Aureliusz

W tym temacie znajdziesz skany dokumentów o tym mówiących:
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/instrukcja-dla-starszy-z-92-roku-dot-raportowania-przypadkow-molestowania/
@Blue Twój post (a w zasadzie dokument do niego)dokładnie o tym mówi, że taka procedura z budki jest przecież w sytacji zgłaszania. Masz to w części druku co robić jak zgłaszasz.I to tylko wtedy jeżeli nie ma kto zgłosić.


Offline Sebastian

Ponawiam pytanie: Czy istnieje cytat w oficjalnej publikacji Towarzystwa Strażnica z nakazem dla starszych aby w sprawie pedofilii dzwonili z budki do Biura Oddziału?
początkowo pytałeś o "oficjalną lub nieoficjalną" publikację, dlatego myślałem że skany wskazane przez Blue łapią się do pojęcia "nieoficjalnej publikacji", ale teraz to (przyznaję się) że nie wiem, o co Tobie chodzi...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Wydawało mi się, że wyrażam się precyzyjnie.
Czy widzicie moje podkreślenia i wytłuszczenia?
Wydaje mi się, że nie macie ochoty bym tu pisał, bo traktujecie mnie jak idiotę.
Zapytam jeszcze raz, licząc, że rozumiecie po polsku:
Gdzie jest o tym aby w sprawie pedofilii dzwonili z budki do Biura Oddziału

P.S.
Ta czcionka to mój przywilej idioty.  ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2023, 22:24 wysłana przez NNN »


Offline Blue

Wydawało mi się, że wyrażam się precyzyjnie.
Czy widzicie moje podkreślenia i wytłuszczenia?
Wydaje mi się, że nie macie ochoty bym tu pisał, bo traktujecie mnie jak idiotę.
Zapytam jeszcze raz, licząc, że rozumiecie po polsku:
Gdzie jest o tym aby w sprawie pedofilii dzwonili z budki do Biura Oddziału?

P.S.
Ta czcionka to mój przywilej idioty.  ;)

Mea culpa. Po prostu nie umiem czytać z zrozumiem :)
W skanie jest instrukcja dot. telefonu do władz z budki telefonicznej. Nie ma niczego o dzwonienii do BO z budki... To nawet dla świadków byłoby bez sensu...
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń, 2023, 22:27 wysłana przez NNN »


DeepPinkTool

  • Gość
Jaka wina? Zwykłe niedopatrzenie. Wiadomo też, że jako odstępcy wolelibyśmy aby Strażnica miała jak najgłupsze wytyczne  ;) Ale czy byłoby one bez sensu? Dlaczego? Jak w coś lub komuś się wierzy, to bezsensowne rzeczy nabierają sensu. Dzięki Jezusowi na ten przykład sensu nabiera zebranie oklepu po mordzie.
Mi chodziło tylko o to, że forumowicze powtarzają, że starsi mieli dzwonić z budki do BO, podczas gdy instrukcja nakazywała im przekonać winowajcę do oddania się władzom a gdy tego nie zrobi to nakazano starszym dołożyć wszelkiej staranności w zgłoszeniu faktu pedofilii władzom stanowym i dokładnym, starannym udokumentowaniu tegoż.
A co do budki - władze świeckie też zachęcają do takiego między innymi informowania o przestępstwach.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 998
  • Polubień: 8487
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
(mtg): NIE jest nadmienione w ''Paście..." polskie wydanie, aby DZWONIĆ z BUDKI w sprawie, która  przewija się w powyższych postach.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2021, 15:16 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline abece

Blue napisał, że to "instrukcje ze Stanów w których nie ma obowiązku informowania władz o przestępstwie (...)".
 
Jeżeli chodzi o  rozwinięty temat "Paście":
czy jest równoznaczne, że to instrukcje  z "Paście"?
Wykazano, że nie.

Z tym, że Blue nie podawał, że to z "Paście".
Czy się mylę?

Czy na dzień dzisiejszy 2021 r są instrukcje, by dzwonić do BO/działu prawnego w sprawie podejrzenia/ faktycznego nadużycia seksualnego wobec dzieci w zborach ŚJ?

Czy w każdym kraju jest taka sama instrukcja?
Czy są i jeżeli tak, to jak wyglądają ewentualne "tajne" instrukcje (jeżeli ewentualnie coś takiego wyszło na jaw) lub pojedyncze dyspozycje "?
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2021, 16:28 wysłana przez abece »