Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wierny Świadek Jehowy zabity  (Przeczytany 468 razy)

piter1953

  • Gość
Wierny Świadek Jehowy zabity
« dnia: 01 Listopad, 2021, 15:45 »
 Wierny Świadkom Jehowy zabitym przez własnego syna w Santa Catarina
w 01 listopada 2021

 




W nocy 10 czerwca miasto Joinville w stanie Santa Catarina wstrząsnęło przestępstwem. 64-letnia bizneswoman Marli Herbst Lopes została zabita przez swojego 31-letniego syna, znanego jako narkoman, który został ostatecznie aresztowany przez policję.

Po aresztowaniu syn bizneswoman wyznał, że zabił ją strzałem z broni palnej i uderzeniem maczetą z powodu nieporozumienia. W jego pokoju policja znalazła strzelbę, amunicję i narkotyki.

Motocykl bizneswoman przez jej syna pracował w szwalni i był znany jako osoba przyjazna i życzliwa. Była również członkiem organizacji religijnej Świadków Jehowy i prowadzi studia biblijne z kilkoma osobami.             
Przyjazny i ujmujący: kto padł ofiarą kobietobójstwa w Joinville

64-letnia Marli Herbst Lopes została zastrzelona w tę niedzielę i zasztyletowana (11); głównym podejrzanym w zbrodni jest sam syn.
Sofia Mayer*, Joinville 10.11.2021
Wyślij na WhatsApp

64-letnia bizneswoman Marli Herbst Lopes została zastrzelona i zasztyletowana w tę niedzielę (10), w Joinville, była znana w sąsiedztwie z tego, że jest osobą przyjazną i życzliwą. Jej 31-letni syn jest głównym podejrzanym o zabójstwo.
Podejrzewa się, że morderstwo popełnił syn Marli. Podejrzewa się, że to syn Marli popełnił morderstwo – Zdjęcie: Fotomontaż: Internet/Reprodução/ND i Ricardo Alves/NDTV

Sąsiadka Marli od ponad 20 lat, Debora Nass, nie może uwierzyć w tragedię, która wydarzyła się ostatniej nocy w Pirabeirabie, w północnej strefie miasta. „Uczyliśmy się razem” – komentuje.
Czytaj więcej

    Co zmienia się wraz z utworzeniem Regionu Metropolitalnego Joinville?
    Syn aresztowany pod zarzutem zabicia matki w Joinville
    Tancerz ranny w wypadku zostaje zwolniony z Joinville
    „Zrobiłam wszystko dla rodziny”, mówi siostra motocyklisty, który zginął w wypadku w Joinville
    6 minut
    Chapecó na Joinville Dance Festival: Przestrzeń taneczna Soul Move uczestniczy z 35 tancerzami
    Co zmienia się wraz z utworzeniem Regionu Metropolitalnego Joinville?
    Syn aresztowany pod zarzutem zabicia matki w Joinville
    Tancerz ranny w wypadku zostaje zwolniony z Joinville
    „Zrobiłam wszystko dla rodziny”, mówi siostra motocyklisty, który zginął w wypadku w Joinville
    6 minut
    Chapecó na Joinville Dance Festival: Przestrzeń taneczna Soul Move uczestniczy z 35 tancerzami
    Co zmienia się wraz z utworzeniem Regionu Metropolitalnego Joinville?
    Syn aresztowany pod zarzutem zabicia matki w Joinville
    Tancerz ranny w wypadku zostaje zwolniony z Joinville
    „Zrobiłam wszystko dla rodziny”, mówi siostra motocyklisty, który zginął w wypadku w Joinville
    6 minut
    Chapecó na Joinville Dance Festival: Przestrzeń taneczna Soul Move uczestniczy z 35 tancerzami

„Bardzo bystra osoba” – mówi. „To osoba Boga; gdziekolwiek się udał, urzekał – dodaje. Według Debory Marli była Świadkiem Jehowy i prowadziła grupowe studia biblijne.

W rzeczywistości bizneswoman, która pracowała w szwalni, zdobyła sympatię całej okolicy. „Ludzie z Pirabeiraba już to czują”, mówi.
Zapamiętaj

Głównym podejrzeniem jest to, że Marli została zamordowana w domu przez własnego syna. Około godziny 22 w niedzielę sąsiedzi uznali ten ruch za dziwny i zobaczyli Devoni Lopes, który wyjeżdżał z rezydencji na rowerze.

Oni nawet nazywali najstarszego syna bizneswoman, który mieszka w południowej części miasta. Próbował porozmawiać z matką, ale nie odpowiedziała, więc poszedł do jej domu sprawdzić, co się stało.
Odtwarzacz wideo
00:00
00:12

Zabójstwo miało miejsce w Pirabeiraba, na północ od Joinville – wideo: Ricardo Alves/NDTV

Przybywszy na miejsce, wyłamał drzwi i znalazł swoją matkę leżącą na ziemi z kilkoma obrażeniami i wezwał pomoc. Jednak kiedy Samu przybył do domu, Marli już umarła.

„Jestem w szoku, że zrobił to swojej matce. Niech stanie się sprawiedliwość”, prosi Debora. Według sąsiada mężczyzna jest narkomanem.

Według premiera (policji wojskowej) podejrzanego znaleziono siedzącego na łóżku w mieszkaniu i przyznając się do popełnienia przestępstwa, donosząc również, że zabił ofiarę ciosami maczety i strzałem z broni palnej.

Został zabrany do komendy policji. Pogrzeb zaplanowano na 11:00 we wtorek (12) w Pirabeirabie.

*Z informacjami od Dani Lando, reportera NDTV w Joinville https://ndmais.com.br/seguranca/policia/simpatica-e-cativante-quem-era-a-vitima-de-feminicidio-em-joinville/