Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak wygląda życie Świadka Jehowy?  (Przeczytany 866 razy)

piter1953

  • Gość
Jak wygląda życie Świadka Jehowy?
« dnia: 01 Listopad, 2021, 12:28 »
Jak wygląda życie PRAWDZIWEGO Świadka Jehowy? Wiemy, że „większość” tutejszych ludzi to Świadkowie anty-Jehowy, byli ŚJ lub wręcz apostaci. JEREMIASZ musiał w swoim czasie radzić sobie z tymi samymi problemami, z którymi my mamy do czynienia w naszych czasach.         

(Jeremiasza 20:7-11) . . Oszukałeś mnie, Jehowo, a ja zostałem oszukany. Wykorzystałeś swoją siłę przeciwko mnie i zwyciężyłeś. Przez cały dzień stałem się pośmiewiskiem; Wszyscy mnie wyśmiewają. 

8 Bo ilekroć przemawiam, muszę wołać i ogłaszać: Przemoc i zniszczenie! Dla mnie słowo Jehowy przez cały dzień było przyczyną obelg i szyderstw. 

9 Powiedziałem więc: „Nie będę o nim wspominał i nie będę więcej mówił w jego imieniu”. Ale w moim sercu stało się to jak płonący ogień zamknięty w moich kościach, I byłem zmęczony trzymaniem go; Nie mogłem już tego znieść.

10 Bo słyszałem wiele złych plotek; Ogarnął mnie strach. „Zadenuncjuj go; wydajmy go!” Każdy człowiek, który życzył mi spokoju, patrzył na mój upadek: „Może popełni głupi błąd, a my możemy zwyciężyć i zemścić się na nim”.

11 Ale Jehowa był ze mną jak straszliwy wojownik. Dlatego ci, którzy mnie prześladują, potkną się i nie zwyciężą. Będą zawstydzeni, bo im się nie powiedzie. Ich wieczne upokorzenie nie zostanie zapomniane.