Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wierni Świadkowie Jehowy są wykorzystywani jako króliki doświadczalne w leczeniu  (Przeczytany 690 razy)

piter1953

  • Gość
 Wierni Świadkowie Jehowy są wykorzystywani jako króliki doświadczalne w leczeniu krwi wołowej w Stanach Zjednoczonych
w 25 października 2021
Wierni Świadkowie Jehowy w Stanach Zjednoczonych są wykorzystywani jako króliki doświadczalne w produkcji leku, który zastępuje ludzką krew podczas operacji. Lek jest wytwarzany z krwi wołowej i nie został jeszcze zatwierdzony przez krajową agencję zdrowia. Został ochrzczony na rynku jako Hemature.

Firma produkująca lek na bazie krwi wołowej ma na celu przede wszystkim jego zatwierdzenie przez armię Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, Świadkowie Jehowy nie mają żadnych ograniczeń, aby ich wierni stosowali leki, które nie zostały jeszcze zatwierdzone przez władze USA. Kilku jej wiernych przeszło już operacje z użyciem tego narkotyku, o czym świadczą linki wskazane w tym poście.

Do tej pory około 1500 osób zażyło lek pod nadzorem amerykańskiej agencji zdrowia. https://journal.medizzy.com/hemopure-for-jehovahs-witness-with-fatal-anemia/


Offline Lovely

Przecież ŚJ zwierzęcej krwii też nie mogą przyjmować (spożycie i transfuzja).

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Lovely ma rację, nawet kaszanki ŚJ zjeść nie mogą. A tu lek na bazie krwi wołowej. Raczej to bzdura, nie nie raczej, to po prostu bzdura.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


piter1953

  • Gość
72-letnia świadek Jehowy namawia Hemopure do utrzymania jej śmiertelnie spadającego poziomu hemoglobiny.

Przypadek ten opisuje zarządzanie spadkiem poziomu hemoglobiny u świadka Jehowy za pomocą postępowania badawczego Hemopure. 72-letnia kobieta zgłosiła się z brakiem wzrostu i podejrzeniem zachłystowego zapalenia płuc. Pacjent miał w wywiadzie czerniaka nosogardzieli w III stopniu zaawansowania. Guz został wycięty, a następnie radioterapia w 2011 roku. Pacjentka miała również historię chłoniaka grudkowego po bendamustynie. Była Świadkiem Jehowy.

Po radioterapii głowy i szyi w 2011 roku pacjentka cierpiała na trudności w spożywaniu pokarmów stałych z powodu kserostomii i postępującej dysfagii, w związku z czym stosowała wyłącznie dietę płynną.

Poprzednie rekordy i aktualna waga wykazały 25% utratę wagi w ciągu jednego roku.

W badaniu serologicznym stężenie albuminy 2 g/dl, prealbumina 4 mg/dl. Ponadto dalsze badania potwierdziły rozpoznanie zachłystowego zapalenia płuc.

Pomimo maski tlenowej, saturacja pacjentki spadała, przez co jej zapotrzebowanie na tlen rosło. Dlatego lekarze przenieśli ją na oddział intensywnej terapii. Pacjent miał na wstrząs septyczny 7 -go dnia hospitalizacji.

Prawy udowy cewnik do żyły centralnej, który umieścił intensywista, spowodował krwiak i ból wokół miejsca wprowadzenia, dlatego musieli go usunąć. Krwiak miał rozmiar 2 × 3 cm. Jednak przez kilka następnych dni pozostał stabilny.

Pacjent wymagał 35-40 l kaniuli nosowej o wysokim przepływie. Doświadczyła niedociśnienia z diurezą. Co więcej, jej poziom hemoglobiny spadł z 7,3 g/dl do 5 g/dl, a poza tym stabilny krwiak gwałtownie rozszerzył się przez noc w krwiaku prawej pachwiny.

W USG stwierdzono tętniaka rzekomego udowego z przetoką tętniczo-żylną pomiędzy tętnicą udową powierzchowną a żyłą udową wspólną.

Pacjent wymagał operacji naczyniowej. Jednak hemoglobina pacjenta przed operacją wynosiła 4,5 g/dl.
Kurs pooperacyjny:

W związku ze spadkiem poziomu hemoglobiny pacjentka otrzymała cztery jednostki HemoPure , HBOC-201 w ramach badania eksperymentalnego, przez następne 24 godziny po operacji.

Podczas przetaczania pierwszych dwóch jednostek pacjent był również na epinefrynie i wazopresynie .

Lekarze podali jej również kwas foliowy, cyjanokobalaminę, tiaminę, erytropoetynę, witaminę C i żelazo.

W pierwszym dniu po operacji nadal potrzebowała leków wazopresyjnych. Jej methemoglobinemia wyniosła 4,6% . Lekarze przetoczyli kolejne dwie jednostki. Pacjent nie potrzebował już wazopresorów, więc wszystkie wazopresory zostały odstawione w ciągu następnych dwunastu godzin.

Po odstawieniu jej ułamek wdychanego tlenu spadł ze 100% do 65% . Jej procentowa methemoglobinemia osiągnęła najwyższy poziom 8,6% w drugim dniu po operacji. Jednak to wróciło do normy przez 7 th pooperacyjne dni .
Hemopure dla Świadków Jehowy ze śmiertelną anemią
Lekarze ekstubowano ją na 3 -cim dniu po operacji .

Jej poziom hemoglobiny poprawił się 5,7 g / dl i utrzymywała nasycenia tlenu w powietrzu pokojowej przez 9 ty dzień po operacji . Udało się ją odstawić od piersi do 9 dnia po operacji, dlatego lekarze przenieśli ją na oddział.

Od 16. doby po operacji do wypisu jej poziom hemoglobiny utrzymywał się między 9 a 10 g/dl.
Referencja:

Nellis JR, Devinney MJ, Young CC (2020) Hemopure, HBOC-201, za niedokrwistość zagrażającą życiu u Świadka Jehowy. Int J Zaburzenie resorpcji krwi 7:052. doi.org/10.23937/2469-5696/1410052 https://journal.medizzy.com/hemopure-for-jehovahs-witness-with-fatal-anemia/


Offline Lovely

Jestem w stanie uwierzyć, że ktoś w imię ratowania własnego życia przyjął lek (czy transfuzję) niezgodny z naukami ŚJ. Jednak nie sądzę, aby po tym jak wyszło to na jaw dalej ta siostra była siostrą.

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline Gostek

Piter, to się zastanów, czy to całe Hemopure, jest lekiem, czy narkotykiem. Bo jedno i drugie, ma całkiem inne zadanie.


Offline Elisavieta

Też o tym czytałam, nowy środek dla SJ oparty na hemoglobinie wołowej
https://anest.ufl.edu/2018/06/05/hemopure-an-alternative-to-blood-transfusion/


Offline Sebastian

Jestem w stanie uwierzyć, że ktoś w imię ratowania własnego życia przyjął lek (czy transfuzję) niezgodny z naukami ŚJ. Jednak nie sądzę, aby po tym jak wyszło to na jaw dalej ta siostra była siostrą.
oczywiście przyjmowanie krwi (jakiejkolwiek, wołowej także) jest niezgodne z nauczaniem Warwicka, ale...

organizacja w swojej historii tyle razy nas już zaskoczyła, że nie można na 100% wykluczyć hipotetycznie nadciągającej zmiany nauczania połączonej z próbą zakłamania własnej historii...

kiedyś zabraniano szczepionek, ale w latach 50-tych ogłoszono, że szczepionki są okey. Co więcej, zrobiono to w taki sposób, jakby od wielu lat uważano to za oczywistą oczywistość.

długie lata każde głosowanie w wyborach uważano za ciężki grzech podlegający wykluczeniu, ale w 1999 roku opublikowano artykuł wmawiający i świadkom i całemu światu że od wielu lat jest to kwestia sumienia i że tam gdzie władza nakazuje głosowanie, to ŚJ są posłuszni. Oczywiście artykuł był pełen manipulacji (np. nie pisano o dokonaniu wyboru konkretnego kandydata spośród umieszczonych na liście zatwierdzonej przez państwo, ale pisano o "wejściu do lokalu wyborczego"), itd. itp.

długie lata nieoficjalnie zabraniano starszyźnie zborowej zgłaszania pedofilii władzy państwowej gdyż ściągnie to hańbę na imię Jehowy, ale teraz pojawiają się informacje, jakoby świadkowie Jehowy "wygrywali przed sądami", które uznają za "pomówienie" zaprzeczanie "faktowi", że od dziesiątków lat przypadki pedofilii były zgłaszane.

informacje o leczeniu krwią wołową _mogą_ być kolejnym przykładem zapowiedzi cichej zmiany światła (nie wykluczam że ciało kierownicze nie tylko planuje odrzucić naukę o zakazie transfuzji ale planuje okłamać wszystkie sądy i cały świat że tak zakaz nigdy nie istniał).

owszem, taki manewr byłby bezczelnością sięgającą niebios, ale... nie pierwszą i nie ostatnią w historii Organizacji Jehowy
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Lovely



informacje o leczeniu krwią wołową _mogą_ być kolejnym przykładem zapowiedzi cichej zmiany światła (nie wykluczam że ciało kierownicze nie tylko planuje odrzucić naukę o zakazie transfuzji ale planuje okłamać wszystkie sądy i cały świat że tak zakaz nigdy nie istniał).

owszem, taki manewr byłby bezczelnością sięgającą niebios, ale... nie pierwszą i nie ostatnią w historii Organizacji Jehowy

Już odwracają kota ogonem mówiąc, że za przyjęcie krwii nie ma wykluczenia tylko osoba przyjmująca krew sama odłączyła się. Tymczasem jak oboje wiemy od pewnego czasu konsekwencje wykluczenia i odłączenia się są takie same.
Możliwe, że i tu nagle stwierdzą, że zawsze można było przyjmować krew zwierzęcą.
Z mojej perspektywy to tym lepiej, bo im większej ilości osób uda się uratować życie dzięki medycynie, tym lepiej. Sama po sobie wiem jak głęboko może być zakorzeniony ten dogmat wiary.
P.S. Zauważyłeś, że SJ nie lubią sformułowania dogmat wiary? A przecież ich "nauki" nie mają nic wspólnego z pewnikiem

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

co do wyrażenia "dogmat wiary", masz rację: w ich wierzeniach nie ma nic stałego i pewnego i niepodważalnego (gdyż _każdą_ naukę można zanegować nowym światłem) dlatego nie mają "dogmatów"

te dziwne informacje o krwi wołowej (nie wiem skąd pomysł/wymóg/potrzeba że ma to być krew wołowa a nie barania czy wieprzowa, ale spamiętałem że chodzi o krew wołową) _nie_są_ nowinką, ja o tym czytałem już kilkanaście lat temu (ale wtedy odrzuciłem to jako bzdury)

jeśli CK wycofałoby się z zakazu transfuzji, to byłoby to super posunięcie

ale czy tego dożyjemy, nie wiem...

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mahershalalhashbaz

Piter, to się zastanów, czy to całe Hemopure, jest lekiem, czy narkotykiem. Bo jedno i drugie, ma całkiem inne zadanie.

Tak to jest jak się wrzuca angielski tekst w Google Translate i nie robi korekty.

"drug" po angielsku oznacza zarówno lek jak narkotyk, zależy od kontekstu.
nihilista