BYLI... OBECNI... > CICHE OWCE

Kolejne samobójstwo

<< < (3/3)

Estera:

--- Cytat: Profesor Tutka w 02 Styczeń, 2023, 13:21 ---Estero (...)
Teraz to modne. Moderacja dla Estery.

--- Koniec cytatu ---

   Pisałam wyłącznie o swoim zborze na przestrzeni czasowej mojego bycia tam kilka dekad.
   Być może inne zbory są szczęśliwsze, bo może mają lepszych starszych i tam do takich tragedii nie dochodzi.
   Ale za każdym razem, kiedy doszła mnie informacja o tym, że ktoś związany ze zborem odebrał sobie życie!!!
   Zastanawiałam się głęboko jak to jest z tą miłością pośród tego ponoć szczęśliwego "ludu bożego"?
   Najszczęśliwszego na ziemi pod słońcem!
   Z najlepszymi prawdami wiary!
   Skoro dochodzi do tylu prawdziwych tragedii! :'(
   Bo chyba nikt ze szczęścia sobie życia nie odbiera.
   Nie uważasz?

   I wiesz co Ci jeszcze powiem.
   To władza zborowa, albo centralna czy ta najwyższa w Warwick powinna zastanowić się, co dzieje się z tą i w tej organizacji?
   Skoro z jej powodu tak wielu ludzi targa się na swoje życie?
   Swoiste ofiary z dzieci dla Molocha!
   A wielu walczy z myślami samobójczymi!
   I to już wcale nie jest śmieszne.
   Cyferki są tylko cyferkami, a tu rozegrały się prawdziwe, smutne tragedie.
   A starsi po kątach ogłaszali, że chyba ktoś skrycie dopuszcza się nie wiadomo jakich grzechów, że takie fatum wisi nad zborem.
   Czekając na to, jakiż to grzesznik się do nich wkrótce zgłosi z wyznaniem winy.
   I w końcu zdejmie się ze zboru ten jawny brak błogosławieństwa.
   Nie wspomnę o tym, jakie komentarze od ludzi padały w czasie głoszenia.



   P.s.
   A moderacja za co?  >:D

Estera:

--- Cytat: Profesor Tutka w 02 Styczeń, 2023, 13:21 ---Estero (...)
wszystkie nastąpiły w zborach (...) i to w jednym zborze (...)
pisanie rzeczy nierozsądnych(eufemizm)powoduje raczej powątpiewanie niż współczucie.

--- Koniec cytatu ---
   Raczej Ty w tych statystykach swoich nie wziąłeś pod uwagę tego.
   Że moje dane są z przestrzeni trzydziestu lat.
   Teraz sobie zrób statystyczne, bardziej wiarygodne wyliczenia.



--- Cytat: Profesor Tutka w 02 Styczeń, 2023, 13:21 ---Estero (...)
Plagi egipskie przy tym to" małe miki".
Jeżeli w Polsce jest ponad 1000 zborów, to chyba strach zostać ŚJ.Wszystkie samobójstwa (statystycznie) są w zborach.

--- Koniec cytatu ---
   Przy tym co świadkowie Jehowy mają za uszami, to rzeczywiście plagi egipskie, to jakby ich nie było.
   A strach przed zostaniem śj rzeczywiście powinien zaistnieć w społeczeństwie.
   I to nie tylko z powodu samobójstw ale wielu innych podłych i skrywanych spraw!

BetMan:
Prawda jest taka, że w każdym zborze zdarzały i będą się zdarzać samobójstwa (sam znam co najmniej 2 drastyczne przypadki) jednak moim zdaniem wpływ na to mają często też tzw. czynniki zewnętrzne, np. ktoś po prostu ma słabszą psychikę (Organizacja takich ludzi wchłania) i przy nawale problemów (łącznie z wykluczeniem) nie potrafi temu podołać i decyduje się na desperacki krok, co tylko potwierdza że "religia jest opium dla ludu" a każde przedawkowanie może się skończyć tragedią...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej