Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wnikliwi badacze pisma w erze audio-video  (Przeczytany 1052 razy)

Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Wnikliwi badacze pisma w erze audio-video
« dnia: 30 Wrzesień, 2021, 09:30 »
Doszedłem do wniosku, że w związku z przemianami demograficznymi i zmianą funkcjonowania organizacji (telewizja zamiast wydawnictwa) może niedługo wymrzeć, a może już wymarł, pewien etos głosiciela. Człowieka czytającego pismo święte w różnych przekładach, studiującego Wnikliwe Poznawanie Pism, Finał Objawienia, książki o proroctwach i chronologię biblijną. Chyba każdy zbór miał takich braci i uchodzili za ideał gorliwości. Chciałeś czegoś więcej intelektualnie, sięgałeś po Wnikliwe, to zawsze była linia obrony jak ktoś zarzucał, że to religia miałka intelektualnie. Teraz się zastanawiam jak żywotne jest w ogóle zaprzątanie sobie głowy podobnymi tematami, kogo to obchodzi i jak długo jeszcze. Z chronologii świadki chcą się chyba rakiem wycofać, Finał przestał być studiowany, ostatnią książkę opublikowali chyba kilka lat temu.

Cholera, w sumie to nawet nie wiem czy czytanie Biblii jako takie ma przed sobą przyszłość. Tacy bracia, to chyba w tym momencie już dinozaury i to zarówno pod względem wieku jak i sposobu w jaki postrzegają własną religię.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień, 2021, 09:50 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Wnikliwi badacze pisma w erze audio-video
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrzesień, 2021, 11:41 »
Kiedyś było:chleba i igrzysk ,teraz u JW jest :filmy i piosenki. Niektórzy wyśmiewali kościoły pełne obrazów,a jak dzisiaj wygląda zebranie -odtwórz film,odtwórz film, odtwórz film,............
CK na statutowym zapowiedziało ekranizację czterech ewangielii-po co? Wasi wyznawcy "nie pisate,nie czytate"?
A potem na zebraniu wnikliwa egzegeza obrazka:"spójrzcie bracia z jakim wyrazem twarzy Jezus zwraca się do tej kobiety"A co to ,film DOKUMENTALNY ? Totalne odmóżdżenie - nie rozróżniają fikcji od faktu.
A może to CELOWE ??


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Wnikliwi badacze pisma w erze audio-video
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrzesień, 2021, 12:01 »
Czy mi się zdaje, czy finału objawienia nie da się pobrać przez jotwurg? Dla porównania poszukałem zbiór opowieści biblijnych i można od ręki, w dowolnym formacie.


Offline janeczek

Odp: Wnikliwi badacze pisma w erze audio-video
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień, 2021, 13:04 »
Widzisz Ekskluzywna Inkluzywność trafiłeś w 10śątkę teraz jest już pase bo łatwo można wykryć ich bzdury tak czyniąc.
Badanie sprawdzanie powoduje problemy, a obecnym lait motyw organizacji jest miłość wśród braci.
Podkreślanie tego jak mantrę wygląda nieraz strasznie żałośnie, szczególnie u mnie gdzie połączyli zbory i ludzie się nie znają a nawet więcej nie lubią, może nie tacy jak ja ale podobni pieniacze nerwósy łatwo o problem, a pogodzić nie łatwo bo nie każdy może, żywe jest to nasi a tamci nie.
Co do finału na przemiał przeznaczyli jak niegdyś miliony co nie umrą, badanie zostało takim jak ja żeby co tu kryć ponękać.
Nie mogę w szczegóły wchodzić bo używam a wiem kto czyta po co pomagać, takie malutki ale o czy pisze.

Srebeny NŚ
Jana 5   22  Ojciec nikogo nie sądzi, ale wszelki sąd powierzył Synowi
Hebrajczyków 10 30  Znamy przecież Tego, który powiedział: „Zemsta należy do mnie, ja odpłacę”, a także: „Jehowa osądzi swój lud”
To takie lekkie tylko w ich tłumaczeniu ale są mocne, czytanie badanie to jak sabotaż do CK bo rydwan pędzi a pokarm jest tylko z jednego źródła
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Panter

Odp: Wnikliwi badacze pisma w erze audio-video
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrzesień, 2021, 13:40 »
Czy mi się zdaje, czy finału objawienia nie da się pobrać przez jotwurg? Dla porównania poszukałem zbiór opowieści biblijnych i można od ręki, w dowolnym formacie.

NO ... nie do końca, bo jednak jest - można przeglądać online   lub pobrać  jako jwpub, ew. udostępnić do niej link.

Ale jest dość mocno schowana, po nawet jak filtrujesz po "Tytule" nie znajduje jej. Normalnie jest usytuowana na 14 z 16 stron w dziale książki i broszury. Aby świadomie ją znaleźć musisz wpisać tytuł w pole szukaj.

Opowieści biblijne są raczej bardziej bezpiecznym tematem jeśli idzie o "stare światło" niż "Finał" czy choćby jeszcze dostępna z 1974 „Narody mają poznać, że ja jestem Jehowa” — jak?.


Offline PoProstuJa

Odp: Wnikliwi badacze pisma w erze audio-video
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrzesień, 2021, 16:22 »
Z JW.ORG jak z telewizją - zaczęli dostosowywać się do mało wymagających widzów!

W TV teraz tylko seriale, a na jw głównie filmiki.

Nie uważam postępu technicznego za minus - filmiki z czegokolwiek są fajne. Ale nie mogą one ZASTĘPOWAĆ literatury fachowej i drążenia tematu. A jeśli zastępują, to znaczy, że ŚJ mają już wiedzę tylko powierzchowną.

Mnie osobiście ta moda żeby czytać Biblię z tabletu ludziom zawsze bulwersowała. Bo co innego otworzyć przed kimś prawdziwą księgę, Biblię, a co innego jakiś tekst z internetu. I skąd niby wiadomo co to ma być? Teraz jest tyle stron internetowych, że odczytanie jakiegoś wersetu prosto z tabletu czy telefonu już nie zrobi na nikim wrażenia.

Ja osobiście należę do pokolenia papieru - i wolę papierową książkę niż elektroniczną (no chyba, że jest mi to potrzebne do jakiejś pracy pisemnej, to wolę wtedy mieć wersję elektroniczną książki).

Mam po babci tymczasowy dowód z okresu II wojny światowej - elegancko zachowany, ze zdjęciem. I dlatego też wywołuję zdjęcia.
A co się dzieje ze zdjęciami elektronicznymi? Oczywiście są wygodne, bo można je natychmiast przesłać... ale mają też wadę. Można je bezpowrotnie stracić - wystarczy, że płyta albo inny nośnik na którym są zapisane porysuje się.. no i lipa... nie odtworzysz.

Akurat dla Świadków wersje elektroniczne czasopism i książek to tylko zaleta... Bo jak się zmieni światło, to można natychmiast wprowadzić poprawki w tekście i nikt się nie zorientuje! Nie trzeba już palić starych książek czy czasopism... wystarczy je wykasować w pół sekundy!
Ale są tacy (np. ja), którzy mają książki papierowe... gracą przestrzeń, bo gracą... ale dowód jest!  ;D


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Wnikliwi badacze pisma w erze audio-video
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Październik, 2021, 00:42 »
Trend wyraźnie widoczny po tym jak organizacja zamyka drukarnie i buduje nowe studio filmowe.

Z drugiej strony w każdym społeczeństwie jest tylko niewielki odsetek ludzi dociekliwych.


Offline Vog

Odp: Wnikliwi badacze pisma w erze audio-video
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Październik, 2021, 02:04 »
Pokolenie biblijnych badaczy dawno przeminęło w organizacji. A i dawniej tacy wnikliwi łatwo mogli narazić się zadawaniem trudnych pytań.
Wydaje mi się, że faktycznie organizacja celuje w młodych i idzie w kierunku religii nowoczesnej i nastawionej na oglądactwo i telewizyjnych celebrytów.
Teraz modne jest przesyłanie przez whatsappa filmików z pląsami i bębenkiem w rytm pieśni (jedynej słusznej) podczas przerwy na zgromadzeniu.
Stara gwardia jeszcze przesyła życzenia i wersety ale ich jest coraz mniej.
Filmy nastawione są na emocje,budują nastrój oczekiwania i poczucie bycia wybranym.
Znajomość Biblii oraz aktualnych świateł szoruje po dnie piwnicy z tego filmu o wielkim ucisku.
Organizacja uczy lenistwa. Gdy ktoś zada trudne pytanie, odeślij do jworg.
Zna? Powiedz, że się odezwiesz. Zresztą nie prowadzimy studiów z ludźmi, którzy nie robią postępów.
A może pytający jest odstępcą albo kimś pod ich wpływem? Wszak teraz ich pełno.
Myślę, że będzie coraz bardziej miałko. Stały pokarm już nie przejdzie przez usta nowoczesnego świadka.
Ktoś tam w centrali zauważył, że albo zmienią target, albo znikną wraz z wymierającym pokoleniem, które miało nie zginąć.