Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy przystąpili do programu odszkodowań w Australii  (Przeczytany 880 razy)

Offline Vog

"The Jehovah's Witnesses have formally signed up to the national redress scheme for survivors of institutional child sexual abuse, more than a year after they were named and shamed for holding out."
"The Jehovah's Witnesses were one of six of the original hold-outs, named by Social Services Minister Anne Ruston in June last year.
Access to government grants were cut off, and the government sought to challenge the charitable status and tax concessions offered to such organisations as a punishment.
"We think that these strong sanctions have obviously had an impact on the Jehovah's Witnesses reconsidering their decision not to join," Senator Ruston said."

„Świadkowie Jehowy formalnie przyłączyli się do krajowego programu zadośćuczynienia dla ofiar wykorzystywania seksualnego dzieci w placówkach, ponad rok po tym, jak zostali nazwani i zawstydzeni za to, że się wstrzymują”.
„Świadkowie Jehowy byli jednym z sześciu stawiających opór organizacji, wskazanych przez minister opieki społecznej Anne Ruston w czerwcu zeszłego roku.
Odcięto dostęp do dotacji rządowych, a rząd starał się zakwestionować status organizacji charytatywnej i ulgi podatkowe oferowane takim organizacjom jako karę.
„Uważamy, że te surowe sankcje najwyraźniej wpłynęły na to, że Świadkowie Jehowy ponownie rozważyli swoją decyzję o nieprzystąpieniu” — powiedział senator Ruston.

https://www.abc.net.au/news/2021-09-10/jehovahs-witnesses-sign-up-to-sexual-abuse-redress-scheme/100449204


Offline Estera

Odp: Świadkowie Jehowy przystąpili do programu odszkodowań w Australii
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrzesień, 2021, 20:35 »
„Świadkowie Jehowy formalnie przyłączyli się do krajowego programu zadośćuczynienia dla ofiar wykorzystywania seksualnego dzieci w placówkach,
ponad rok po tym, jak zostali nazwani i zawstydzeni za to, że się wstrzymują”.
Odcięto dostęp do dotacji rządowych, a rząd starał się zakwestionować status organizacji charytatywnej i ulgi podatkowe oferowane takim organizacjom jako karę.
„Uważamy, że te surowe sankcje najwyraźniej wpłynęły na to, że Świadkowie Jehowy ponownie rozważyli swoją decyzję o nieprzystąpieniu” — powiedział senator Ruston.
https://www.abc.net.au/news/2021-09-10/jehovahs-witnesses-sign-up-to-sexual-abuse-redress-scheme/100449204
   Wygląda na to, że sobie obliczyli, że ...
   Bardziej się im opłaca przystąpić do krajowego programu zadośćuczynienia dla ofiar wykorzystywania seksualnego.
   Niż stracić status organizacji charytatywnej.
   I dotacje rządowe oferowane przez australijski rząd.
   Rozważne bestie.
   I bezwzględne, jeśli chodzi o pozyskiwanie kasy na różne sposoby.
   A dotacje państwowe zapewne są niemałe, skoro się na przystąpienie zdecydowali.
   Niejako pośrednio, przyznali, że mają pedofili w swoich szeregach.
   Bardzo dobra wiadomość.
   Vog, dzięki za informację.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Technolog

Odp: Świadkowie Jehowy przystąpili do programu odszkodowań w Australii
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrzesień, 2021, 20:50 »
Czy to jest działanie o którym mówił Splane, że zawiera się ugody, żeby pewne fakty nie wyszły, ale zawarcie ugody nie oznacza, że ktoś jest winny?
Ja tylko pytam  8-)


Offline Estera

Odp: Świadkowie Jehowy przystąpili do programu odszkodowań w Australii
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Wrzesień, 2021, 20:54 »
Czy to jest działanie o którym mówił Splane, że zawiera się ugody, żeby pewne fakty nie wyszły,
ale zawarcie ugody nie oznacza, że ktoś jest winny?
Ja tylko pytam  8-)
   Dokładnie to przemówienie Splan'a przyszło mi na myśl.
   Myślę, że odpowiednio przygotowali grunt pod przyjęcie tej decyzji.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Świadkowie Jehowy przystąpili do programu odszkodowań w Australii
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Wrzesień, 2021, 21:57 »
   
   Niejako pośrednio, przyznali, że mają pedofili w swoich szeregach.
   

To chyba jednak spora nadinterpretacja.  Maja nie maja, to trochę nie mieli wyjścia. A że chcieli być za cwani i się pogubili to inna sprawa.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Świadkowie Jehowy przystąpili do programu odszkodowań w Australii
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Wrzesień, 2021, 22:01 »
To pewnie dlatego Morris tak ryczy o kasę.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: Świadkowie Jehowy przystąpili do programu odszkodowań w Australii
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrzesień, 2021, 22:28 »
To chyba jednak spora nadinterpretacja.  Maja nie maja, to trochę nie mieli wyjścia.
A że chcieli być za cwani i się pogubili to inna sprawa.
   Warszawo wschodnia.
   Może i masz rację, nie zaprzeczam.
   Ale jak się połączy te różne puzzle w tym temacie.
   To niezły obrazeczek się układa.
   Mieli wyjście, mogli nie przystępować do tego programu, ale widać koszt tego byłby bardzo wysoki.
   Za wiele by stracili, a dla jw.org, utrata jakiejkolwiek kasy, to jednak potężny cios w obecnej sytuacji.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline janeczek

Odp: Świadkowie Jehowy przystąpili do programu odszkodowań w Australii
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 03:08 »
Widać że jak rząd ma porządny plan i jest zdyscyplinowany to osiąga pożądany cel, niestety unijne miernoty takie dobre nie są toczyła się walka w Bułgarii o rejestrację korpo i wyszła krew.
Włączyła się unia wolność wyznania sekta cierpi, porozumienie sekta nie powoła komitetu sądowniczego za przyjęcie krwi, nie wykluczy nikogo.
Dotrzymali słowa w pasiće tak pisze że nie wolno, ale prawnicy strażnicy użyli sposobu przyjmiesz krew sam się odłączasz od organizacji Jehowy. zostało po staremu
To tak jakby w Australii przystąpili do programu ale tylko ofiarom jak są 2 świadkowie działań pedofila. bo to tylko uznaje ich Jehowa.
Dlatego szacun dla Australii że dopięli swego a oni musieli przyznać że pedofilia to ich znak rozpoznawczy. tych 2 światków nie pozwala zwalczać tego w organizacji pedofil wie i nie robi tego publicznie.
Z drugiej strony tacy jak ja mogący zwalczać światków mego odstępstwa 1 to dużo a o 2 to mowy nie ma, czy musiałem już korzystać z tego przywileju organizacji no.
Jęzor mam niewyparzony a i pycha też nie mniejsza niż u Kaczora, ale wiem komu powiedziałem trochę za dużo i można użyć argumentów, zadziałało zawsze ale obecnie od 15 lat w realu jestem ostrożny żeby mówić co myślą o korpo.
Chyba z innych względów kultura osobista i na forum też by wrastało, są tu jeszcze więżący i trochę głupio po prawdzie  jechać, wymagam kultury od korpo warto od siebie zacząć.
Nie obiecuje bo ostatni kongres pokazał że chyba nie pora. ale podobno mądrzejsi zaczynają   
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Profesor Tutka

Odp: Świadkowie Jehowy przystąpili do programu odszkodowań w Australii
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 06:21 »
Zacny Janeczku, tyś jest bot,czy jakiś program piszący?Polak zem jest, niezbyt rozgarnięty ale niewiele z twojego wpisu zrozumiałem.Niemniej serdecznie pozdrawiam.


Offline Estera

Odp: Świadkowie Jehowy przystąpili do programu odszkodowań w Australii
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 08:56 »
Odcięto dostęp do dotacji rządowych, a rząd starał się zakwestionować status organizacji charytatywnej
i ulgi podatkowe oferowane takim organizacjom jako karę.
„Uważamy, że te surowe sankcje najwyraźniej wpłynęły na to, że Świadkowie Jehowy ponownie rozważyli swoją decyzję o nieprzystąpieniu” — powiedział senator Ruston.
https://www.abc.net.au/news/2021-09-10/jehovahs-witnesses-sign-up-to-sexual-abuse-redress-scheme/100449204

   Zwróćcie uwagę na to.
   Jakich finansowych środków przymusu musiała doznać organizacja śj w Australii!
   I jakich środków nacisku, które zapewne zrobiły im porządny wyłom finansowy.
   I jak długo i z determinacją ten nacisk trwał!

   Żeby strażnica w końcu ugięła swój niepokorny kark i przystąpiła do programu wspierania ofiar pedofilii!!!

   Chwała Rządowi Australii, że był i jest taki konsekwentny.
   Mamy dodatkowy argument w rozmowach ze śj.
   Że jednak jakaś część datków w organizacji pójdzie na opłaty za igraszki pedofili u świadków Jehowy!
   Uważam, że to jest świetny argument do rozmów ze szczerymi śj na temat pedofilii w tej świętej strukturze.

   A myślę, że strażnica użyła wybiegu, stąd to parszywe przemówienie Splan'e, że nawet w sądach mogą zaznać niesprawiedliwości.
   Bo zdają sobie doskonale sprawę z tego, że może nastąpić bunt wśród owiec w sprawie dawania datków.
   Wszystko się pięknie składa w jedną całość.
   A gorliwy śj, niestety, będzie wierzył temu, co płynie z ekranów w "jedynie słusznej i prawdomównej" tv jw.org.

   Teraz już też lepiej rozumiem dlaczego nas, odstępców, ostatnio tak często obrzucają błotem.?
   Ci "miłościwi i kochający" z centrali w Warwick?
   Jesteśmy jednym z nielicznych źródeł prawdy w tej kwestii.
   Bo przecież szli w zaparte, że G.Jackson, to sobowtór przed komisją w Australii.
   A tu się jednak okazuje, że trzeba było przystąpić do programu wspierania ofiar pedofilskich śj.
   Sytuacja conajmniej niesmaczna i godna wyjaśnienia.
   No i zrobili to jakże chytrze i przebiegle.
   :'( :'( :'(
   
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień, 2021, 09:09 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Świadkowie Jehowy przystąpili do programu odszkodowań w Australii
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 10:30 »
Teraz trzeba napisać na jotwuorg, że Jezus nakazał posłuszeństwo cezarowi w sprawach świeckich, więc świadkowie jak na prawdziwych chrześcijan przystało podporządkowują się rozporządzeniom władz, a nie jak ci krnąbrni [ i tu wymienić tych co jeszcze do programu nie przystąpili].


Offline Legion

Odp: Świadkowie Jehowy przystąpili do programu odszkodowań w Australii
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Wrzesień, 2021, 13:20 »
Teraz trzeba napisać na jotwuorg, że Jezus nakazał posłuszeństwo cezarowi w sprawach świeckich, więc świadkowie jak na prawdziwych chrześcijan przystało podporządkowują się rozporządzeniom władz, a nie jak ci krnąbrni [ i tu wymienić tych co jeszcze do programu nie przystąpili].

Podejrzewam, że nic takiego się wydarzy. Przecież u ŚJ takie rzeczy się nie dzieją, po co zatem... Wydaje mi się, że przez opublikowanie takiej informacji dodatkowo ściągnięto by uwagę na problem pedofilii w Australii.