Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Marka 9:46  (Przeczytany 2370 razy)

Offline sawaszi

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Sierpień, 2021, 16:59 »
Na przestrzeni lat nie jedno już usuwali dodawali lub zmieniali.
Nadal nazywają Słowo Boże.

To zapewne jest efekt spisku masonerii z UFO  ;)
Łoj - temat ten zaiste jest dość intrygujący i zajmujący nie tylko naukowców  :)


Offline hashcat

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Sierpień, 2021, 21:10 »
Dzięki za odpowiedzi. Też mnie z kolei zastanowiło niedawno usunięcie z najnowszego przekładu NŚ fragmentu pierwszych 11 wersetów z 8 rozdziału Jana. Nie będę się na siłę doszukiwać spisków, natomiast opisana tam postawa Jezusa wobec 'cudzołożnicy' (gdzie powiedział jej po wszystkim tylko ~ "Idź i nie grzesz więcej") stanowi ciekawy kontrast do dzisiejszego postępowania komitetu sądowniczego w podobnych sytuacjach. Ja się pytam gdzie wówczas dogłębne "dochodzenie" w sprawie i porządne kazanie wobec grzesznicy?  :P No ale to pewnie dlatego, że Jezus czytał w sercach a dzisiaj bracia już bez tego daru muszą inaczej do spraw takowych podchodzić  >:D
"I saw the best minds of my generation destroyed by madness"


Offline sawaszi

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Sierpień, 2021, 21:45 »
Co wyczytałem z ewangelii ; Magdalena była najlepszą uczennicą Jezusa z Nazaretu a potem rada biskupów już katolickich zrobiła z tej umiłowanej kobiety przez Jezusa - prostytutkę !
 A co ciekawsze CK także rozpowszechniło te brednie w swych publikacjach


Offline Gremczak

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Sierpień, 2021, 21:49 »
Dzięki za odpowiedzi. Też mnie z kolei zastanowiło niedawno usunięcie z najnowszego przekładu NŚ fragmentu pierwszych 11 wersetów z 8 rozdziału Jana. Nie będę się na siłę doszukiwać spisków, natomiast opisana tam postawa Jezusa wobec 'cudzołożnicy' (gdzie powiedział jej po wszystkim tylko ~ "Idź i nie grzesz więcej") stanowi ciekawy kontrast do dzisiejszego postępowania komitetu sądowniczego w podobnych sytuacjach. Ja się pytam gdzie wówczas dogłębne "dochodzenie" w sprawie i porządne kazanie wobec grzesznicy?  :P No ale to pewnie dlatego, że Jezus czytał w sercach a dzisiaj bracia już bez tego daru muszą inaczej do spraw takowych podchodzić  >:D

Ale przecież duch św. w takich sytuacjach pomaga.


Offline sawaszi

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sierpień, 2021, 22:07 »

Ale przecież duch św. w takich sytuacjach pomaga.


Zapewne ta parareligijna sekta zwana się "WTS" NIE  kieruje się naukami Jezusa a Boga i Ducha mają za kolegów do wiski  :P - a baranki i owieczki ich słuchają owych szarlatanów jak trzoda  :(
Być może za ostro opisałem tą 'fajną i specyficzną org-anizacyje' - wybaczcie mi urażeni tymi słowami .
P ozdrawiam wszystkich ciężko doświadczonych paluchem tej paranormalnej sekty .
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2021, 22:22 wysłana przez sawaszi »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Sierpień, 2021, 22:24 »
Dzięki za odpowiedzi. Też mnie z kolei zastanowiło niedawno usunięcie z najnowszego przekładu NŚ fragmentu pierwszych 11 wersetów z 8 rozdziału Jana. Nie będę się na siłę doszukiwać spisków, natomiast opisana tam postawa Jezusa wobec 'cudzołożnicy' (gdzie powiedział jej po wszystkim tylko ~ "Idź i nie grzesz więcej") stanowi ciekawy kontrast do dzisiejszego postępowania komitetu sądowniczego w podobnych sytuacjach. Ja się pytam gdzie wówczas dogłębne "dochodzenie" w sprawie i porządne kazanie wobec grzesznicy?  :P No ale to pewnie dlatego, że Jezus czytał w sercach a dzisiaj bracia już bez tego daru muszą inaczej do spraw takowych podchodzić  >:D
pogrubienie osobiście dodałem

Witaj hashcat: właśnie na ks(Ww) posłużyłem się tym przypisem z Jana 8,1-11 i uratowałem młodą dziewuszkę pionierkę, która była w stanie błogosławionym przed wykluczeniem, to było wydarzenie dość głośne ten wyrok sądowniczy, podsyłam link- gdzie opisałem to wydarzenie

https://sjwp.pl/zycie-zborowe-gloszenie-sale-krolestwa/chwila-wspomnien-rozne-wykroczenia-rozstrzygane-w-komitetach-sadowniczych-sj/195/
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2021, 22:26 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline hashcat

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Sierpień, 2021, 20:56 »
Co wyczytałem z ewangelii ; Magdalena była najlepszą uczennicą Jezusa z Nazaretu a potem rada biskupów już katolickich zrobiła z tej umiłowanej kobiety przez Jezusa - prostytutkę !
 A co ciekawsze CK także rozpowszechniło te brednie w swych publikacjach

Co, gdzie, jak :0

pogrubienie osobiście dodałem

Witaj hashcat: właśnie na ks(Ww) posłużyłem się tym przypisem z Jana 8,1-11 i uratowałem młodą dziewuszkę pionierkę, która była w stanie błogosławionym przed wykluczeniem, to było wydarzenie dość głośne ten wyrok sądowniczy, podsyłam link- gdzie opisałem to wydarzenie

https://sjwp.pl/zycie-zborowe-gloszenie-sale-krolestwa/chwila-wspomnien-rozne-wykroczenia-rozstrzygane-w-komitetach-sadowniczych-sj/195/


Hej Nadaszyniak, dzięki za podrzucenie linka. Po przeglądnięciu tego wątka nie wiem czy się śmiać czy płakać  :P niemniej jednak sposób użycia przez Ciebie Pisma Świętego w tamtej sytuacji uważam za wzorowy  ;D


Ale przecież duch św. w takich sytuacjach pomaga.
 
A to zapewne  >:D
"I saw the best minds of my generation destroyed by madness"


Offline dziewiatka

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Sierpień, 2021, 21:38 »
Świadki tych wersetów zJana8:1_11 nie uznają z dwóch powodów ,po pierwsze podobno jest to jakiś puźniejszy przypis a po drugie ma to związek zkonsekwencją wypowiedzianych słów przez Jezusa  to on był bez grzechu i jak sam powiedział musiałby jako pierwszy wziąć udział w kamieniowaniu .Te powody skłaniają świadków do tego by nie dać wiary że takie wydarzenie miało miejsce. Dla tego w czarnym mieczu zachowano te wersety jako odrębny tekst a srebrnego pozbawiono tej radosnej twórczości literackiej.Świadki poprawiają tekst biblii bo im nie pasuje do doktryny nie oni pierwsi ,począwszy od pierwszych tłumaczy a nie zdziwił bym się gdyby teksty oryginalne były mniej oryginalne.Pozatym denerwuje mnie to jak w sposób bezrefleksyjnie Biblię nazywa się sprawozdaniem historycznym.


Offline hashcat

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Sierpień, 2021, 00:14 »
Świadki tych wersetów zJana8:1_11 nie uznają z dwóch powodów ,po pierwsze podobno jest to jakiś puźniejszy przypis a po drugie ma to związek zkonsekwencją wypowiedzianych słów przez Jezusa  to on był bez grzechu i jak sam powiedział musiałby jako pierwszy wziąć udział w kamieniowaniu .

 :o Rzeczywiście  :o nigdy nie zwróciłam na to uwagi

Pozatym denerwuje mnie to jak w sposób bezrefleksyjnie Biblię nazywa się sprawozdaniem historycznym.

Ale że u Świadków czy ogólnie?
"I saw the best minds of my generation destroyed by madness"


Offline dziewiatka

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Sierpień, 2021, 02:09 »
Biblia zawiera legendy i  mity gdzieniegdzie znaleźć można postać historyczną bądź wydarzenie.Nazywanie tego sprawozdaniem historycznym to przesada.


Offline hashcat

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Sierpień, 2021, 13:24 »
Biblia zawiera legendy i  mity gdzieniegdzie znaleźć można postać historyczną bądź wydarzenie.Nazywanie tego sprawozdaniem historycznym to przesada.

No tak
"I saw the best minds of my generation destroyed by madness"


Offline Kyuubi

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Sierpień, 2021, 22:55 »
Biblia Paulistów mówi:
Nie które rękopisy w Mk 9:44.46 powtarzają w.48 Uczynił to takze sw.Hieronim w Wulgacie, w której utrwalił sie ostatecznie sposób numeracji wersetów. W tym tłumacznie odtwarzający tekst orginalny opuszcze sie te wersety.

https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/2/chapter/9/verse/44/param/1/version/TR

https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/2/chapter/9/verse/46/param/1/version/TR


Offline hashcat

Odp: Marka 9:46
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Wrzesień, 2021, 10:12 »
Biblia Paulistów mówi:
Nie które rękopisy w Mk 9:44.46 powtarzają w.48 Uczynił to takze sw.Hieronim w Wulgacie, w której utrwalił sie ostatecznie sposób numeracji wersetów. W tym tłumacznie odtwarzający tekst orginalny opuszcze sie te wersety.

https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/2/chapter/9/verse/44/param/1/version/TR

https://biblia.oblubienica.eu/interlinearny/index/book/2/chapter/9/verse/46/param/1/version/TR

Dzięki, Kyuubi  :)
"I saw the best minds of my generation destroyed by madness"