BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Zmieniona treść pytania zadawanego przed chrztem - z wplecionym CK ?

(1/4) > >>

PoProstuJa:
Hej,

mam pytanie do tych, którzy mieli okazję widzieć ostatnio jakiś chrzest u ŚJ...

Otóż otrzymałam informację od pewnej osoby, która widziała całkiem niedawno taki chrzest, że zmienione zostało pytanie przed chrztem.
Kiedyś było to pytanie w stylu: "czy zdajesz sobie sprawę, że przystępujesz do organizacji kierowanej duchem świętym" (mniej więcej tak to było), a teraz podobno w to miejsce pada pytanie, w którym występuje zwrot CIAŁO KIEROWNICZE!

Czy wiecie coś na ten temat? Bo ta osoba jest pewna, że słyszała "ciało kierownicze", a ja nie mogę uwierzyć w to, że CK mogłoby się posunąć do takiego kroku żeby ludzie chrzcili się w ich imię!  >:(

Sinéad:
W maju 2019 zaczęto używać nowej wersji pytań:
1) „Czy okazałeś skruchę za swoje grzechy, oddałeś się Jehowie i zaakceptowałeś udostępnioną przez Boga możliwość wybawienia za pośrednictwem Jezusa Chrystusa?”
2) „Czy rozumiesz, że twój chrzest identyfikuje cię jako Świadka Jehowy należącego do organizacji Jehowy?”

O późniejszych zmianach nic mi nie wiadomo. 

PoProstuJa:

--- Cytat: Sinéad w 21 Sierpień, 2021, 15:34 ---W maju 2019 zaczęto używać nowej wersji pytań:
1) „Czy okazałeś skruchę za swoje grzechy, oddałeś się Jehowie i zaakceptowałeś udostępnioną przez Boga możliwość wybawienia za pośrednictwem Jezusa Chrystusa?”
2) „Czy rozumiesz, że twój chrzest identyfikuje cię jako Świadka Jehowy należącego do organizacji Jehowy?”

O późniejszych zmianach nic mi nie wiadomo.

--- Koniec cytatu ---

Dzięki. Może coś się zmieniło w 2021. Czekam na wieści - może ktoś z Was ostatnio widział taki chrzest i słyszał formułkę przed nim?

Sebastian:
trzeba brać pod uwagę, że ostatnio nie ma chrztów udzielanych _publicznie_ na stadionach, gdyż ani w 2020 ani w 2021 nie odbyły się (z powodu epidemii) spędy na stadionach. Programu słuchano (i słucha się nadal) online, a odnośnie chrztów są zalecenia, aby chrzcić w gronie rodzinnym, np. w wannie albo w rzece itd itp.

kameralny charakter imprezy może powodować, że będą pojawiać się jakieś (niezaplanowane przez centralę) regionalne odchyły od normy organizacyjnej.

gdyby więc udało się potwierdzić, że ktoś został ochrzczony "z nową formułką" to nawet wtedy nie wiadomo, czy jest to nowa norma czy regionalny odchył od starej normy organizacyjnej.

Ekskluzywna Inkluzywność:

--- Cytat: Sebastian w 21 Sierpień, 2021, 16:27 --- odnośnie chrztów są zalecenia, aby chrzcić w gronie rodzinnym, np. w wannie albo w rzece itd itp.

--- Koniec cytatu ---

Jeszcze troszkę i dojdą do wniosku, że są jako jednostki samowystarczalni i żadni globalni przewodnicy, reflektory, mikrofony, transmisje i garnitury im niepotrzebne, a wystarczy biblia i mała lokalna społeczność badaczy :P

Przewrotność dziejowa gdyby skończyli na tym od czego zaczęli :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej