BYLI... OBECNI... > ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA

Zmieniona treść pytania zadawanego przed chrztem - z wplecionym CK ?

<< < (3/4) > >>

Sebastian:
Ja myślę, że oddziaływanie ducha świętego na Ciało Kierownicze jest po prostu zbyt słabe.

Pamiętam, że duch święty jest bezosobową mocą Bożą porównywalną do prądu elektrycznego.

Wyobraźmy sobie pojazd elektryczny z _rozładowanymi_ bateriami słonecznymi. Pojazd ugrzązł w błocie. Kierowca próbuje włączyć elektryczność, aby koła kręciły się i wyciągnęły pojazd z błota. Koła owszem kręcą się ale na tyle wolno, że nie mają siły wyciągnąć pojazdu z błota.

Podobnie jest z Ciałem Kierowniczym: duch święty oddziałuje, ale zmęczona alkoholem psychika Antoniego Morrisa nie odnosi pełnej korzyści z tegoż oddziaływania. Dlatego ciało kierownicze jest omylne mimo że oddziałuje na nie duch święty.

Gremczak:

--- Cytat: Sebastian w 22 Sierpień, 2021, 17:28 ---Ja myślę, że oddziaływanie ducha świętego na Ciało Kierownicze jest po prostu zbyt słabe.

Pamiętam, że duch święty jest bezosobową mocą Bożą porównywalną do prądu elektrycznego.

Wyobraźmy sobie pojazd elektryczny z _rozładowanymi_ bateriami słonecznymi. Pojazd ugrzązł w błocie. Kierowca próbuje włączyć elektryczność, aby koła kręciły się i wyciągnęły pojazd z błota. Koła owszem kręcą się ale na tyle wolno, że nie mają siły wyciągnąć pojazdu z błota.

Podobnie jest z Ciałem Kierowniczym: duch święty oddziałuje, ale zmęczona alkoholem psychika Antoniego Morrisa nie odnosi pełnej korzyści z tegoż oddziaływania. Dlatego ciało kierownicze jest omylne mimo że oddziałuje na nie duch święty.

--- Koniec cytatu ---
Z tym prądem to chyba maja rację.
Jak prąd mocno pierdyknie to  potrafi rozum odebrać.

Tak samo duch święty, może tak mocno oddziałuje ,że rozum odbiera.
Z tego powodu może te głupoty wygadują.

dziewiatka:
Oddziaływanie ducha świętego gonić innego jak zł poddanie się wypływowi pisma Świętego bo to ono jest natchnione, co z kolei dowodzi ,że CK to uzurpatorzy bo nie są bardziej wyróżnieni jak inni ludzie.Co za tym idzie to to poczucie wybrania jest subiektywną oceną wynikającą z pragnienia władzy a nie wiary.Gdyby wiarą była czynnikiem decydującym to niepotrzebne było by zabezpieczenie w postaci zakazu podważania nauk nieomylnych omylnych

sawaszi:

--- Cytat: PoProstuJa w 22 Sierpień, 2021, 15:47 ---

Oto moje notatki z tego kilkuminutowego wykładu:

3 powody dla których  Niewolnik wierny i roztropny to Ciało Kierownicze :

1) na Ciało Kierownicze oddziałuje duch święty

2) CK wspierają aniołowie

3) trzymanie się Słowa Bożego! CK pozwala żeby na jego decyzje wpływały wskazówki ze słowa Bożego, a nie popularne poglądy

Mam pytanie do wnikliwych, bo można się naprawdę pogubić czytając tę Strażnicę:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-luty-2017/.

Moje pytanie brzmi czy te 2 akapity nie wykluczają się wzajemnie? Ciało Kierownicze nie jest natchnione przez Boga, ale oddziałuje na nie duch święty...
No to w jaki sposób Bóg "natchniewa"  ;D ludzi jak nie za pomocą ducha świętego?  :o

Wytłumaczcie mi to tak na chłopski rozum... (oczywiście rozumując tak jak Niewolnik  ;D )

--- Koniec cytatu ---


Przyczyna braku wspomożenia od sił kosmicznych dla CK - jest prozaiczna i prosta
- oni nigdy w to nie wierzyli - tylko mamili tym 'biedne owieczki' , które trafiły w ich łapki  ::) ;  :-\
 I takim sprytnym wybiegiem (powołując się na PŚ) udało im się zbałamucić miliony porządnych ludzi i wierzących w Biblię  - :o .

paragraf4N wg.CK:
Szanowna PoProstuJa ,zajrzyj proszę do Wnikliwe Badanie Pism t.2 s.145 hasło: Natchnienie.
Pierwsze zdanie:Stan wywołany oddziaływaniem ducha pochodzącego z nadludzkiego żródła.........
Tak jeszcze to rozumieli w 2006. W 2017 nagle IM się to rozdzieliło.
Kłamali,kłamią i będą kłamać.Gdyby choć RAZ przyznali się do BŁĘDU to wszystko runie.Na to sobie nie pozwolą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej