Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.  (Przeczytany 21590 razy)

Offline abece

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #225 dnia: 31 Październik, 2021, 08:15 »
Ludzie opanujcie się. Co się z wami dzieje??? Naprawdę nie chce się tego czytać, a co dopiero brać udział w dyskusji.
Zgodnie z tematem głównym wątku, oraz z tematem pieniędzy, kwoty wpłacania, jako dobrowolne datki skomentowanie przez ŚJ brzmiało:
"Oni mnie mogą w d..ę pocałować".
Tak to wygląda w Org.
Powiedzieć wprost to lecisz wraz z konsekwencjami utraty bliskich, przyjaciół, nie powiesz co myślisz, czujesz, to się męczysz.


"Naprawdę nie chce się tego czytać, a co dopiero brać udział w dyskusji."

Zgadzam się z Tobą.
Kwestia  mojej odpowiedzi na jeden post, gdzie  domagano się dowodu, zaśmieciła wątek, choć już i tak lekko wcześniej zboczył z głównego tematu.
Można było zlekceważyć to żądanie, a w poczuciu solidności podać żądany dowód.
Naprawdę i mnie nie chciało się aż tak się zaangażować, by wyszło co wyszło, by zadowolić tych, którzy mieli wiadome żądania.
W swoim imieniu przeprosiłam.
 
Ja Gandalfie poprosiłam i liczę na  zamknięcie mojego konta.

Pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2021, 09:14 wysłana przez abece »


Offline Lovely

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #226 dnia: 31 Październik, 2021, 10:11 »
Ludzie opanujcie się. Co się z wami dzieje??? Naprawdę nie chce się tego czytać, a co dopiero brać udział w dyskusji.
Gandalfie, popieram na 100%

Wątku nie czytam od jakiegoś czasu. Czasem przewijam do końca, żeby mi się nie podświetlało w aplikacji. 

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline Sebastian

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #227 dnia: 31 Październik, 2021, 10:22 »
pół żartem pół serio, to niedawno zauważyłem że ludzie mają dużo/pełno czasu do zmarnowania na kłótnie o wolność do nienoszenia maseczki i o wolność do umierania na wirusa...

niektórzy chcą być niewolnikami niewolnika ale zawirusowanymi i nie noszącymi maseczki - dla mnie taka hierarchia priorytetów jest co najmniej dziwna...

no cóż, są wolni a w organizacji nauczyli sie że ich wolność służy głównie do niszczenia lub ograniczania czyjejś wolności - więc być może dlatego tak dziwnie pojmują wolność...

a ja tam mówię otwarcie że ufam nauce i szczepionkom i dam się zaszczepić nawet i 77x :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline abece

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #228 dnia: 31 Październik, 2021, 10:47 »
Gandalfie, popieram na 100%

Wątku nie czytam od jakiegoś czasu. Czasem przewijam do końca, żeby mi się nie podświetlało w aplikacji. 

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się i z Tobą.
Też poparłam Gandalfa.


Zapewniam, że wcale do przyjemności nie należało
poszukiwanie  żądanych  przez wiadomych Forumowiczów dowodów, wykonywanie telefonów do członków Komisji śledczej ds. pandemii, odpieranie zarzutów, które okazały się wyssane z palca, co jest  dowodem w przewiniętych przez Ciebie postach.
Ktoś przewija, Ktoś czyta, i dziękuje na priwie.

A wobec wszystkich podziękował mi Sebastian, obojętnie co nie sądzi zgodnie z Jego prawem do samostanowienia, okazał się docenić mój czas włożony na moje odpowiedzi.
I za to Szacunek dla Sebastiana ode mnie.

Masz prawo nie chcieć się zagłębiać w te zawiłości, pretensje, żądania i bardzo dobrze Ciebie rozumiem i  Ciebie też popieram, gdyż ze wzgledu na zabranie raz głosu, koleją rzeczy, wyszło to co i mnie nie podoba się.
Prawdopodobnie, tak jak i Ty też przewijałabym, taki zabałaganiony wątek, gdyby mi nie zależało, by się zagłębić, co nie znaczy, że powinnaś.

Ja na odpowiadanie tym Forumowiczom poświęciłam swój czas, na ich zarzuty, pretensje, nie zostali przeze mnie zlekcewazeni i  w miarę swoich możliwości postarałam się zaspokoić ich żądania.
Czy może powinno się lekceważyć podobne pytania, a może nie powinno się niektórych żądań stawiać.

Jeżeli żądali ode mnie, to dostali,  to czego żądali, co było możliwe, z resztą we własnym zakresie sobie można i powinno uzupełnić tę wiedzę, czy każdą inną, więc  są tak samo współodpowiedzialni za stan tego wątku.

I Ciebie serdecznie pozdrawiam.

Wszystkim, którzy docenili moje poświęcenie czasu, i rozumieją co się tu stało, a są tacy Forumowicze, więc im dziękuję.

Serdeczności.

« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2021, 11:26 wysłana przez abece »


Offline Lovely

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #229 dnia: 31 Październik, 2021, 17:26 »



I Ciebie serdecznie pozdrawiam.


Pozdrawiam Ciebie i wszystkie inne osoby, które brały udział w tej rozmowie.
Serdeczności dla wszystkich.

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka



Offline abece

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #230 dnia: 31 Październik, 2021, 18:05 »

Pozdrawiam Ciebie i wszystkie inne osoby, które brały udział w tej rozmowie.
Serdeczności dla wszystkich.

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka
Plaster miodu na serce.
Dziękuję.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #231 dnia: 31 Październik, 2021, 19:24 »
Wszystko czego chciałem to podanie przez ciebie źródeł tzn linków do tych, cytuję, "ponad 100 prac naukowych w tym randomizowanych, które wykazują zerową skuteczność, jeśli idzie o transmisję wirusa", koniec cytatu, gdyż taka jest zasada wśród poważnych ludzi że kiedy się wysuwa jakieś twierdzenia to należy je uzasadnić dowodami.

Nadal nie uważam abyś wywiązał się z tego gdyż wśród zacytowanych prac większość NIE dotyczy skuteczności maseczek co do zapobiegania transmisji wirusa, tzn ochronie zdrowych przed zakażeniem przez chorego noszacego maseczkę. Znam angielski, przejrzałem te prace i z tego co przeczytałem wynika że głównie skupiają się na skuteczności materiałowych maseczek w ochronie noszącego przed zakażeniem.

Te kilka prac omawiających skuteczność masek w powstrzymywaniu transmisji wirusa z osoby chorej noszącej maskę na osoby zdrowe opierało się na badaniach robionych w tzw warunkach typowych. Nie brały pod uwagę sytuacji ekstremalnych kiedy dużo infekcji było powodowanych przez tzw superspreadera czyli osobę chorą, zakażającą w krótkim czasie bardzo dużo osób wokół, tak jak ta kobieta co zaraziła 1000 osób w kościele w Korei. Takie sytuacje są być może rzadkie ale jak najbardziej uzasadniają przymus noszenia masek przez wszystkich wewnątrz pomieszczeń, w połączeniu z mierzeniem temperatury, dystansowaniem się od siebie i innymi środkami bezpieczeństwa bo w takim przypadku maska na gębie superspreadera może zmniejszyć liczbę ofiar. W tym chodzi o maksymalne utrudnienie osobie chorej zakażenia innych. W większości przypadków maska jest niepotrzebna ale w pewnych przypadkach może kogoś uratować. To tak jak z zapinaniem pasów w samochodzie. I takie mam zdanie na ten temat.
nihilista


Offline abece

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #232 dnia: 31 Październik, 2021, 20:05 »
Wszystko czego chciałem to podanie przez ciebie źródeł tzn linków do tych, cytuję, "ponad 100 prac naukowych w tym randomizowanych, które wykazują zerową skuteczność, jeśli idzie o transmisję wirusa", koniec cytatu, gdyż taka jest zasada wśród poważnych ludzi że kiedy się wysuwa jakieś twierdzenia to należy je uzasadnić dowodami.

Nadal nie uważam abyś wywiązał się z tego gdyż wśród zacytowanych prac większość NIE dotyczy skuteczności maseczek co do zapobiegania transmisji wirusa, tzn ochronie zdrowych przed zakażeniem przez chorego noszacego maseczkę. Znam angielski, przejrzałem te prace i z tego co przeczytałem wynika że głównie skupiają się na skuteczności materiałowych maseczek w ochronie noszącego przed zakażeniem.

Te kilka prac omawiających skuteczność masek w powstrzymywaniu transmisji wirusa z osoby chorej noszącej maskę na osoby zdrowe opierało się na badaniach robionych w tzw warunkach typowych. Nie brały pod uwagę sytuacji ekstremalnych kiedy dużo infekcji było powodowanych przez tzw superspreadera czyli osobę chorą, zakażającą w krótkim czasie bardzo dużo osób wokół, tak jak ta kobieta co zaraziła 1000 osób w kościele w Korei. Takie sytuacje są być może rzadkie ale jak najbardziej uzasadniają przymus noszenia masek przez wszystkich wewnątrz pomieszczeń, w połączeniu z mierzeniem temperatury, dystansowaniem się od siebie i innymi środkami bezpieczeństwa bo w takim przypadku maska na gębie superspreadera może zmniejszyć liczbę ofiar. W tym chodzi o maksymalne utrudnienie osobie chorej zakażenia innych. W większości przypadków maska jest niepotrzebna ale w pewnych przypadkach może kogoś uratować. To tak jak z zapinaniem pasów w samochodzie. I takie mam zdanie na ten temat.
Milczę, nie zaśmiecam wątku.

Ciepłe pozdrowienia. Dobrej nocy.


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #233 dnia: 31 Październik, 2021, 20:12 »
Milczę, nie zaśmiecam wątku.

Gratuluję słusznej decyzji.
Happy Halloween.
nihilista


Offline abece

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #234 dnia: 31 Październik, 2021, 20:23 »
Gratuluję słusznej decyzji.
Happy Halloween.
Ciągnąłeś za język, nie udało Ci się robić dalszego zamętu, a jednak poważne zachowanie i szacunek do czytających przeważył.
Happy People.

Najlepszego Wszystkim!
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2021, 21:24 wysłana przez abece »


Offline abece

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #235 dnia: 31 Październik, 2021, 21:24 »
Ciągnąłeś za język, nie udało Ci się zrobić dalszego zamętu, a jednak poważne zachowanie i szacunek do czytających przeważył.
Happy People.

Najlepszego Wszystkim!

Proszę o zamknięcie konta "abece".
« Ostatnia zmiana: 31 Październik, 2021, 21:33 wysłana przez abece »


Offline Sebastian

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #236 dnia: 31 Październik, 2021, 21:47 »
Proszę o zamknięcie konta "abece".
a ja uprzejmie proszę o wycofanie tej prośby, bo naprawdę Cię polubiłem...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline abece

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #237 dnia: 31 Październik, 2021, 22:24 »
a ja uprzejmie proszę o wycofanie tej prośby, bo naprawdę Cię polubiłem...
Sebastian to miłe, dziękuję.
Też Cię lubiłam i dalej lubię.
Ty nawet nie wiesz, ile postów Twoich miałam okazję przeczytać, nie żeby regularnie, ale wystarczyło raz na rok, na pól roku zajrzeć na Forum, bieżące tematy kilka dni poczytać i "w duchu" nie raz, nie dwa byłam wdzięczna, albo coś zabawnego w moim odczuciu napisałeś, co pozytywnie działa, albo coś ciekawego napisałeś, wiele własnych przemyśleń, przykładów co ceniłam, dalej cenię.
Tak samo innym wdzięczna jestem za ich czas i za to że chcą tu pisać, bo w zależności na co trafiłam, to zawsze przecież Ktoś, coś napisał.
Tym razem było podobnie mówię sobie "a, zajrzę", a nóż się coś ważnego przyda do rozmowy z osobami, których ostrzegam przed ORGIEM, a że trafiłam na trudny temat, to jak było widać  przyczyniło się do chaosu w wątku.

Zostanę przy mojej prośbie i decyzji.
Nic i tak nie pisałabym, to był jednorazowy wyjątek, z czystymi intencjami.
Dziękuję jeszcze raz Sebastianie.

Naprawdę Dobra Wszelkiego Tobie i Innym.




Offline Blue

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #238 dnia: 02 Listopad, 2021, 11:42 »
Zmieniając temat -

Bardzo ciekawe jest podejście szeregowych głosicieli i głosicielek co do coraz wyraźniejszych zaleceń Ciała Kierowniczego.

Jedna z postaw (często spotykana wśród młodych, zindoktrynowanych ŚJ - np. po KEKu) to całkowite posłuszeństwo wobec CK. Znam takich, którzy nie chcieli się szczepić jednak ze względu na sprawozdania CK zmienili swoją decyzję bez żadnej dyskusji.
W rozmowach z nimi często można usłyszeć, że “wyraźnie widzimy jakie zdanie ma w tej kwestii niewolnik”, więc wiadome jest jaka decyzja jest słuszna. Bardzo często są oni bardzo negatywnie nastawieniu do tych, którzy się nie szczepią, nawet jeżeli o tym głośno nie mówią. Zdarza się, żę można usłyszeć naprawdę przykre słowa o takich osobach.   

Inna postawa to Ci, którzy się nie szczepią ale nie nakłaniają innych do takiej decyzji. Znam koordynatorów gron starszych, którzy na tą chwilę stają na twardym stanowisku, że się nie zaszczepią. Nie są dużym problemem dla organizacji, ponieważ nawet w rozmowach prywatnych unikają tematu szczepień. Jednakże, wydaje się, że bardzo ciężko musi im pogodzić lojalność wobec CK z swoimi przekonaniami. No bo jak to jest? Jak takie osoby mogą mówić na wstępie zebrania, że cieszą się, że Jehowa tak wspaniale kieruje swoim ludem przez niewolnika a jednocześnie nie zgadzać się z kierunkiem do jakiego zachęca ów niewolnik?

Kolejna postawa to usługujący, którzy okazują pewien stopień nieposłuszeństwa w sprawie szczepień. Znam takich, którzy z powodu swojego sumienia nie chcą prowadzić punktów ani wyświetlać sprawozdań CK, zachęcających do szczepień. Odmawiają ich, nie chcą wtedy dyżurów w nagłośnieniu.
Co prawda, wielu z nich jest niezłymi dyplomatami - nie mówią wprost, że uważają decyzje CK w tej kwestii za chybione. Po prostu korzystają z swojego prawa do decyzji w sprawie szczepień i rozszerzają je do możliwości decydowania, co będą popierać w programie zebrania a co nie. Jednak nie głoszą na lewo i prawo, że są przeciwni szczepieniom. Ciężko z takimi coś zrobić.

Są też tacy, którzy są jawnie przeciwni szczepieniom i usilnie działają na rzecz podziału zboru :) Grupy aktywnych PIMI na Facebooku, którzy wymieniają się “informacjami” na temat niebezpieczeństwa szczepień. Na wielu z nich, kolejne sprawozdania CK na temat szczepionek działają jak płachta na byka.

Oczywiście, jest też duża grupa ŚJ, którzy zachowują (IMO) rozsądek w tej kwestii. Szczepią się, jednak nie krytykują tych, którzy tego nie zrobili.

Tak to na razie wygląda z mojej perspektywy.


Offline Estera

Odp: Nakaz szczepień dla wszystkich specjalnych sług pełnoczasowych.
« Odpowiedź #239 dnia: 02 Listopad, 2021, 11:52 »
Oczywiście, jest też duża grupa ŚJ, którzy zachowują (IMO) rozsądek w tej kwestii.
   Blue.
   Co to za skrót IMO?
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.