DYSKUSJE DOKTRYNALNE > BIBLIA - DYSKUSJE.....

Zrodzony a nie stworzony

<< < (5/5)

Nadaszyniak:
Witaj Stanisław Klocek: świetnie ująłeś, tą ''KL'' i samą istotę w niej przewijającą się od Rdz 1,1   >:D >:D

DeepPinkTool:
 :D Parę tekstów z Biblii (cytuję z "Tysiąclatki" bo nie ma srebrnej okładki  ;D) i moje głupkowato nieudolne wstawkokomenty  ;):

"od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego umarłych" [Ap.1:5]
Skoro człowiek zradza człowieka, Bóg - Boga, to umarli zradzają trupa? Jezus nigdy nie żył?

"Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Początek stworzenia Bożego" [Ap.3:14]
No tak, początek stworzenia to przecież dziecko. Kiedyś słyszałem jak pewien autor nawlekał, że dzieckiem ostatniego roku jego pracy jest taka oto książka.

"On jest obrazem Boga niewidzialnego" [Kol.1:15]
Jest Bogiem, czy obrazem? Już gdzieś to słyszałem - jakieś takie głupie skojarzenie: "Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył" Rdz.1:27.

Storczyk:

--- Cytat: NieZnaPrawdy w 10 Sierpień, 2021, 22:05 ---Ja dalej się upieram przy roztrząsaniu kwestii ziemskiego przyjścia Jezusa.

Jeśli
A to z kolei rodzi pytanie czy człowiek może stać się bogiem, Bogiem?

--- Koniec cytatu ---
Może. Sędziowie, Lekarze , Naukowcy to współcześni bogowie  :)

DeepPinkTool:

--- Cytat: Storczyk w 12 Sierpień, 2021, 09:03 ---Może. Sędziowie, Lekarze , Naukowcy to współcześni bogowie  :)

--- Koniec cytatu ---

Biorąc pod uwagę cuda których dokonują, to Jezus nie zrobił chyba niczego więcej niż wyżej wymienieni.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej