DYSKUSJE DOKTRYNALNE > LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY

STRAŻNICA - Październik 2021

<< < (3/4) > >>

Gremczak:
Co do obrazka.
Tak to widzę.
Aby odbudować więź z Jehową  i on Ciebie przyjął, to musisz najpierw dać jehowie łapówkę w postaci poświęconego czasu przy budowie sali.

Nadaszyniak:
(mtg):Ja wierzę, że ludzie mają swoją mądrość i sami ustalają, co powinni ze sobą zrobić a sterowanie ich psychomanipulacją jak to czyni (Ww), taka jednostka z czasem staje się pewną hybrydą, która nie potrafi samodzielnie myśleć.
Spoglądając na rycinę przedstawiającą dwóch murarzy można stwierdzić, że ośmiu wspaniałych kieruje uwagę tylko na niewolniczą pracę otuloną jakimś tam Jehową i jego błogosławieństwami a pełny zysk z budowy baraków tylko powiększa ich zyski aby (Ww) mogła nadal egzystować.
Widać jawnie cel takiego obrazu jak czytamy Księgę Legend (PS) - gdzie zobrazowany jest prosty lud, który pasł tylko owce oraz uprawiał w pocie czoła rolę od wschodu do zachodu słońca.
Zapytam się gdzie wykształcony am-haarec ??
Dlatego w dobie obecnej wyższe wykształcenie to sól w oku dla tych ośmiu ''nieomylnych'' za wielkiej wody.  >:D >:D

Światus:
Art. nr 4 - Umacniaj się w przekonaniu, że znasz prawdę

Tu zaczynają manipulować już od samego początku.
Wystarczy wstawić inne słowo, żeby to zobaczyć wyraźniej - Umacniaj się w przekonaniu, że jesteś trzeźwy.  ;D
To mi przypomina filmik z YT - "Jesteś zwycięzcą!"  :D
***

UWAGA WAŻNE.
Pamiętacie strażnicę z 15 lutego 2017? Była tam mowa o tym, że Ciało Kierownicze nie jest natchnione ani nieomylne i może popełniać błędy doktrynalne i organizacyjne.
W tym artykule też jest o tym mowa, ale według mnie wygląda to na rozmywanie odpowiedzialności, a CK ukazane jest jako "naprawiacz", a nie "psuj".

"Dzisiejsi słudzy Jehowy nie twierdzą, że znają prawdę w stopniu doskonałym. Czasami mylili się w sprawach doktrynalnych i organizacyjnych. (...) Kiedy Ciało Kierownicze uświadomi sobie potrzebę wprowadzenia jakiejś zmiany, nie waha się tego zrobić."

Jeszcze jedno.
Oficjalnie duch święty wyjaśnia im prawdy biblijne i wtedy "prostują krzywe".
A tu g...! Ck "uświadamia sobie potrzebę" wprowadzenie zmiany.
***

To chyba taki artykuł o "rozmywaniu"
Tym razem "religia prawdziwa" kontra głosiciel.
Wydaje mi się, że część 1 jest skierowana do "silnych w wierze", druga - do "wątpiących".

Cz. 1. - podmiot; religia.
"Niektórzy uważają, że religia prawdziwa powinna  odpowiadać na każde pytanie, nawet takie, na które Biblia nie udziela konkretnej odpowiedzi. Czy jest to realistyczne?"

Cz. 2. - podmiot; my
"Czy żeby mieć silne przekonanie, że znamy prawdę, musimy znaleźć odpowiedź na każde pytanie, jakie się nam nasunie? Nie."
***

W tym roku wyróżnienie otrzymuje... Jezus.

"Nie modlimy się przed obrazami „świętych” ani do aniołów; nie modlimy się nawet do Jezusa."
***

Na koniec zostawiłem fragment humorystyczny.
Ulubiony cykl Strażnicy; To nie my, to oni!
Nawet nie będę wytłuszczał tekstu, bo cały jest świetny.

"Dzisiaj wielu słucha charyzmatycznych przywódców religijnych. Podziw dla takich osób czasem wręcz graniczy z bałwochwalstwem. Ludzie chodzą na ich nabożeństwa, kupują ich książki i wspierają ich hojnymi datkami. Wierzą w każde ich słowo. Wydaje się, że takiego wrażenia nie wywarłby na nich sam Jezus!"

Jaka jest odpowiedź ŚJ?

"W przeciwieństwie do tego prawdziwi czciciele Jehowy nie mają klasy duchownych."

To tak, jakby napisać;
Mój znajomy zabił babcię nożem. A ja nie mam noża...  ;D ;D
***

Z mojej strony to już wszystko "w tym temacie"  ;)

janeczek:
No nie ma co owijać w bawełnę tego bluzinią strasznie jestem troszkę zapracowany i tylko chwile mam wolne ale Światus znalazł perełkę, napisać coś takiego o Panu Jezusie to chyba nawet podpis niepotrzebny halo antychryst jestem, foto 1 nawet mnie to nie dziwi dla kasy to robią tak ogólnie to wykluczenia wykluczenia jacy miłosierni jak się upokorzysz i list w zębach przyniesiesz o przyłączenie o tym tak piszą Światus ale tu nie napisali do czego piją, mają większy problem to są odłączenia się ja żadnego całościowego tłumaczenia nie widziałem a jest on duży destrukcyjny bo, Jehowa pociąga a my owcę zniechęcamy co gorzej naszymi błędnymi z rozumieniami doprowadzamy do ateizmu zasadniczo jak ktoś ma skok w bok to mu już na jehowizimie nie zależy są wyjątki ale zasadniczo mogą go cmoknąć, poruszanie się w 2021 roku w ludzkim emocyjnym świecie jest trudne trzeba trochę wiedzieć zasadniczo jak u mnie duchowni starsi to zwykli ludzie, może poza jednym poziom empatii człowieczeństwa że tak powiem normalny no jak i u mnie ja się staram wiem że na razie mam dyplom z przedszkola, do czego tak pije zasadniczo to powiedzenia nasze wszystko wyjaśnia w strażnicy też to jest JAK KALI KRAŚĆ KROWA TO DOBRZE resztę znamy my Polacy, sam to czuje że co 20 lat a lepiej 30 przechodziło obecnie wywołuje reakcje że tak nazwę wymiotne, takie nachalne kłamstwo kochający Jehowa zabije wszystkie nie nasze dzieci w armagedonie, czy nasi omylni prorocy a CK pomimo że kłamią nie znają prawdy co usłyszałem nie moje mają żony wniebowstąpią akurat żony mi osobiście nie przeszkadzają wiem co pisze w objawieniu, dla mnie ta strażnica to taka ucieczka do przodu my tych grzeszników naprowadzimy na dobrą drogę ale ani słowa o sędzim i jago 2 kochankach no o tylu słyszałem nie chcę nikomu nic umniejszać
Jest też tam artykuł o Harfie Bożej ale jakoś no co tu owijać osoba modląca się do Pana Jezusa nie mogę znaleźć tej publikacji na stronie jw.org wiadome sługa Jehowy by znalazł, musiałem ten dar sędziego znaleźć na stronie Piotra zasadniczo to organizacja jest mu wdzięczna że nie pozwala zaginąć tak wiekopomnym dziełom muzeum jak u nas otworzą to poza Biblią Gutenberga jak u Niemca chcieli od wiernych mają jak na dłoni tę swoją prawdę, i jak tu Panu Jezusowi nie dziękować za takie skarby
 https://www.piotrandryszczak.pl/historyczne-ksiazki/harfa-boza.PDF

Reszta tego wspaniałego pokarmu jest tu   https://piotrandryszczak.pl/bestsellery.html         

NieZnaPrawdy:
Tenże 4 artykuł
https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/straznica-do-studium-pazdziernik-2021/Umacniaj-si%C4%99-w-przekonaniu-%C5%BCe-znasz-prawd%C4%99/

Ak2 "W przeciwieństwie do nich Paweł nie wybierał sobie, w które nauki ze Słowa Bożego uwierzy, a w które nie. Był gotowy nauczać o „całej woli Bożej” i trzymać się jej w życiu"

Zbadajmy dowody. (czytując końcówkę akapitu pierwszego )
Jezus - "Nikogo na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem, jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie" (Mt 23,9).

Paweł -
(17): Dlatego posłałem do was Tymoteusza, który jest moim umiłowanym i wiernym synem w Panu; ten wam         przypomni postępowanie moje w Chrystusie, którego nauczam wszędzie, w każdym zborze. [Biblia Warszawska, 1kor 4]

(10): proszę cię za synem moim, Onezymem, którego urodziłem w więzieniu, [Biblia Warszawska, Flm 1]

(11): Wszak wiecie, że każdego z was, niczym ojciec dzieci swoje, (12): napominaliśmy i zachęcali, i zaklinali, abyście prowadzili życie godne Boga, który was powołuje do swego Królestwa i chwały. [Biblia Warszawska, 1tes 2]

(14): Piszę to, nie aby was zawstydzić, lecz aby was napomnieć, jako moje dzieci umiłowane. (15): Bo choćbyście mieli dziesięć tysięcy nauczycieli w Chrystusie, to jednak ojców macie niewielu; wszak ja was zrodziłem przez ewangelię w Chrystusie Jezusie. (16): Proszę was tedy, bądźcie naśladowcami moimi. (17): Dlatego posłałem do was Tymoteusza, który jest moim umiłowanym i wiernym synem w Panu; ten wam przypomni postępowanie moje w Chrystusie, którego nauczam wszędzie, w każdym zborze. [Biblia Warszawska, 1kor 4]

PS.
Myślałem, że jest tylko jeden taki passus w listach Pawła, szukając tego fragmentu natknąłem się na ten tekst.
Wersety zaczerpnąłem z niego
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiBtJz404_yAhXykIsKHbfRCsQQFjACegQIBBAD&url=http%3A%2F%2Fcejsh.icm.edu.pl%2Fcejsh%2Felement%2Fbwmeta1.element.ojs-doi-10_31743_vv_2042%2Fc%2F2042-1962.pdf&usg=AOvVaw0JLwvTIzI2FtkV-P4FhKXa

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej