Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT  (Przeczytany 3560 razy)

Offline Forsaken

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 75
  • Polubień: 63
  • JHWH-jak to czytać?
ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« dnia: 18 Lipiec, 2021, 16:27 »
Witam
Dziś po raz pierwszy dostałem pogróżki, że zostałem podany do sądu. Na moim kanale:
https://www.youtube.com/channel/UCCISzgpO0AbRwU944HBDMOA
umieszczam analizy strażnic, wersetów w oparciu i teksty krytyczne biblii itd.
Ośmielam się poddawać w wątpliwość artykuły ze strony JW.org i tu jest problem. Mój (znikający adwersarz-sam usuwa sobie posty), napisał, że zgodnie z:
https://www.jw.org/pl/warunki-uzytkowania-serwisu/
nie wolno mi NIGDZIE umieszczać artykułów loga JW.org itd.
Powołuje się w szczególności na zapis:
Nie wolno ci:

Zamieszczać w Internecie (na żadnej innej stronie internetowej, w serwisie udostępniania plików lub filmów ani w żadnej sieci społecznościowej) pochodzących ze strony grafik, publikacji elektronicznych, znaków zastrzeżonych, muzyki, zdjęć, filmów lub artykułów.

Rozpowszechniać pochodzących z serwisu grafik, publikacji elektronicznych, znaków zastrzeżonych, muzyki, zdjęć, filmów razem z lub jako części jakiegokolwiek oprogramowania (nie możesz również umieszczać takich materiałów na serwerze, z którego korzystałoby jakiekolwiek oprogramowanie).

Odtwarzać, powielać, kopiować, rozpowszechniać lub wykorzystywać w jakikolwiek sposób grafik, publikacji elektronicznych, znaków zastrzeżonych, muzyki, zdjęć, tekstów lub filmów z niniejszego serwisu w celach komercyjnych lub za opłatą (nawet, jeśli nie czerpie się z tego żadnych korzyści).

Jestem ciekaw zatem, jak mam komentować artykuły na mocy prawa o cytacie, nie cytując ich ze strony JW.org?
A może zwyczajnie zabolało i chcą mnie nastraszyć?
 


Offline Sebastian

Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lipiec, 2021, 16:47 »
w jakim kraju/krajach mieszkasz? w jakim kraju/krajach są serwery z Twymi artykułami?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Forsaken

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 75
  • Polubień: 63
  • JHWH-jak to czytać?
Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec, 2021, 16:48 »
Mieszkam w Polsce.
Nie mam pojęcia gdzie są serwery gdyż ZAWSZE podaję link do źródła w omawianym temacie.
używam Polskiej strony JW.org.
To raczej filmy, a nie artykuły.


Offline Sebastian

Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lipiec, 2021, 17:00 »
na gruncie polskiego prawa mogą Tobie nagwizdać :)

ale gdyby faktycznie ktokolwiek złożył pozew, to napisz SMS 799831259, gdyż Stowarzyszenie Wyzwoleni którego jestem Prezesem będzie wtedy chciało uczestniczyć w ewentualnym procesie

Na razie możesz pozdrowić swego rozmówcę ode mnie :)
Napisz mu, że Sebastian "życzy mu, aby Bóg Jehowa pobłogosławił jego starania" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Forsaken

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 75
  • Polubień: 63
  • JHWH-jak to czytać?
Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lipiec, 2021, 17:10 »
Dziękuję za pomoc
Jeśli tylko sytuacja się rozwinie odezwę się. Gość wulgarnie najeżdża na KK. Sprytnie usuwa własne komentarze i widać je tylko w tzw. powiadomieniach Youtube. Straszy mnie, że ma kasę i nie spocznie aż nie zamknę kanału YT. Podobno już wielu zmusił do usunięcia, a ktoś tam musiał zapłacić 16 tysięcy bo przegrał proces. 
Nie wiem czy zdają sobie z tego sprawę, ale takie straszenie to woda na mój młyn...
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec, 2021, 17:17 wysłana przez Forsaken »


Offline Sebastian

Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lipiec, 2021, 17:36 »
sygnatury wyroku zapewne Tobie nie podał :)

gołosłownie to ja mogę napisać że pozwałem Donalda Tuska o 16 milionów zł i wygrałem :)
ale jeśli skończy się na gadaniu, to wiarygodność tej opowiastki będzie zerowa...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Mahershalalhashbaz

Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lipiec, 2021, 17:51 »
Pewnie to jakiś POMI wykluczony wciąż wierzący w ten cały gnój albo nieochrzczony głosiciel. Możesz pokazać jakiś zrzut ekranu z jego twórczością?
nihilista


Offline Forsaken

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 75
  • Polubień: 63
  • JHWH-jak to czytać?
Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lipiec, 2021, 17:57 »

Cwaniak usuwa własne komentarze, praktycznie nie mogę się do nich odnieść. Straszy, że jest bogaty, stać go na prawników i spowodował, że wielu zamknęło swoje kanały...
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec, 2021, 18:24 wysłana przez Forsaken »


Offline Sebastian

Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Lipiec, 2021, 18:34 »
fraza "załatwię pana" niesamowicie obniża wiarygodność tego człowieka...

Jest skrajnie nieprawdopodobne, aby człowiek. który (rzekomo) potrafi _skutecznie_ posługiwać się narzędziami prawnymi, używał _takiego_ języka...

nie wykluczam, że jakiś nieznający prawa jutuber dał zastraszyć się jego pustosłowiem, ale prawdopodobieństwo, że ten pan potrafi wygrać sprawę o 16.000zł jest porównywalne z prawdopodobieństwo że ociężały spasiony Janusz godzinami przesiadający przed TV z piwem w ręku wykaże na boisku piłkarskim że jest lepszym sportowcem od Roberta Lewandowskiego... :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Forsaken

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 75
  • Polubień: 63
  • JHWH-jak to czytać?
Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Lipiec, 2021, 18:37 »
Stwierdzenie, że jest bogaty (w innym miejscu) ma się nijak do rzekomego nie przykładania wagi do ziemskich uciech.  Kontynuować działalność kanału? Wydaje się, że chodzi o to żebym się przestraszył... 
« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec, 2021, 18:42 wysłana przez Forsaken »


Offline Sebastian

Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Lipiec, 2021, 18:51 »
jak najbardziej kontynuuj działalność, a pustosłowiem "bogacza" nie przejmuj się ani trochę...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Siedemtwarzy

Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Lipiec, 2021, 21:23 »
Zna pan jego imię i nazwisko?? Jeżeli tak to proszę zebrać wszystkie dane jakie pan posiada i zanieść na najbliższy komisariat i przedstawić to. Nikt poza Orgiem takiej sprawy założyć w polskim systemie prawnym nie jest w stanie.
Po złożonej wizycie na policji proszę tylko mu przekazać, że całą dokumentację pan już złożył w odpowiednich organach i wysłać skan na potwierdzenie...


Online janeczek

Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Lipiec, 2021, 21:26 »
Nie kończ jak Sebastian pisze to jest chyba dozwolona polemika krytyka, oni mają miękkie podbrzusze coś co robią już poza prawem w paście piszą o krwi że nie wykluczają tylko osoba przyjmująca krew w zgodzie z własnym sumieniem odłącz się to to samo w nomenklaturze świątkowej, krew ich boli szczególnie w Europie mieli problem z rejestracją w Bułgarii i wtedy zgodzili się że nikogo nie wykluczą z organizacji za przyjęcie krwi, oszukali bo odłączają  to taki sam skutek ostracyzm ostatnio zmienili narracje nie piszą że przez nich zmarło dziecko tylko kluczą że trzymało się praw Jehowy, zasadniczo za to sami by kretyna co się ciebie czepia uciszyli oni boją się nagłaśniani tej sprawy słynne przebudzicie się z dziećmi co umarły dla Jehowy, ja to opisałem ale jestem amatorem siedzę w orgu z musu trzymają mnie ale jak w powiedzeniu ja też im nie odpuszczam Złapał Kozak Tatarzyna

https://sjwp.pl/literatura-pokarm-na-czas-sluszny/krew-zmiana-retoryki/     
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Forsaken

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 75
  • Polubień: 63
  • JHWH-jak to czytać?
Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Lipiec, 2021, 21:38 »
Zna pan jego imię i nazwisko?? Jeżeli tak to proszę zebrać wszystkie dane jakie pan posiada i zanieść na najbliższy komisariat i przedstawić to. Nikt poza Orgiem takiej sprawy założyć w polskim systemie prawnym nie jest w stanie.
Po złożonej wizycie na policji proszę tylko mu przekazać, że całą dokumentację pan już złożył w odpowiednich organach i wysłać skan na potwierdzenie...
Raczej nie znam danych. Na YT nie ma takiego przymusu.

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka



Offline Światus

Odp: ŚJ straszy mnie sądem za mój kanał na YT
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Lipiec, 2021, 21:40 »
Można zamieszczać materiały na "prawie cytatu", np. w celach analizy krytycznej lub polemiki.
Tutaj cały art.
https://lookreatywni.pl/baza-wiedzy/co-to-jest-prawo-cytatu/
Czy warto zrywać relacje z powodu omylnej Strażnicy?