Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tekst dzienny 24 maja 2021  (Przeczytany 1460 razy)

Offline Mefiboszet

Tekst dzienny 24 maja 2021
« dnia: 24 Maj, 2021, 08:22 »
Poniedziałek 24 maja
Zdołacie zagasić wszystkie płonące strzały Niegodziwca (Efez. 6:16).

Szatan, „ojciec kłamstwa”, posługuje się ludźmi będącymi pod jego wpływem, żeby szerzyć kłamstwa na temat Jehowy oraz naszych braci i sióstr (Jana 8:44). Odstępcy wypaczają fakty dotyczące organizacji Jehowy i upowszechniają te oszczerstwa, posługując się internetem, telewizją i innymi środkami masowego przekazu. Ich kłamstwa można zaliczyć do „płonących strzał” Szatana. Co powinniśmy zrobić, jeśli ktoś zaczyna nam przekazywać takie informacje? Nie powinniśmy ich słuchać. Dlaczego? Ponieważ wierzymy Jehowie i ufamy naszym braciom. Unikamy jakiegokolwiek kontaktu z odstępcami. Nie pozwalamy, żeby cokolwiek — w tym nasza ciekawość — skłoniło nas do wdania się z nimi w dyskusję i osłabiło naszą wiarę. Czy odrzucasz chęć słuchania tego, co mówią odstępcy, lub dyskutowania z nimi? Jeśli tak, to zasługujesz na pochwałę. Jednak cały czas musimy pozostawać czujni, bo Szatan dysponuje też innymi rodzajami broni, których próbuje przeciw nam użyć. w19.11 s. 15, ak. 8; s. 16, ak. 11

Codzienne badanie Pism — 2021


Offline Światus

Odp: Tekst dzienny 24 maja 2021
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Maj, 2021, 09:39 »
Miałem zacytować fragment, ale całość nadaje się do podręcznika manipulacji.
Ufamy braciom - a co z tymi, którzy "nazywając siebie braćmi... itd."?  ;)

Zastanawia mnie, jak można być ŚWIADKIEM Jehowy i nie rozmawiać z odstępcami?
"Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględniamy".
"Odstępcom świadectwa nie wydajemy".  ;D

Dziwne to, tym bardziej że wg definicji z "Prowadzenia rozmów", odstępcami są WSZYSCY oprócz ŚJ.

"Odstępstwo
Definicja: Odstępstwo to zaniechanie oddawania czci Bogu i służenia Mu, co w gruncie rzeczy jest
buntem przeciw Jehowie Bogu. Niektórzy odstępcy zapewniają, że znają Boga i Mu służą, ale odrzucają nauki lub wymagania podane w Jego Słowie. Inni twierdzą, że wierzą Biblii, ale odrzucają organizację Jehowy."

Wydaje mi się, że Świadkowie Jehowy bardziej boją się odstępców niż Szatana. (Przynajmniej z jednym z jego sług - czarodziejem Gotardem - poradzili sobie wyśmienicie)  :D
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2021, 09:42 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline janeczek

Odp: Tekst dzienny 24 maja 2021
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Maj, 2021, 13:38 »
Tak trafiłeś w 10  Światus oni bardziej boją się osób znających prawdę  o nich niż Szatana wymyślili obelgę odstępca a to tylko prawda o nich, z tym czarodziejem Gotardem to mnie zaskoczyłeś naprawdę super skojarzenie plastikowy badziew krzywdę im zrobi, mają problem bo niby wykształceni Biblijnie znają prawdę a zwykłej rozmowy o Panie Jezusie wymiękają ostatnio mi uciekł starszy jak doszło do kogo modlił się Szczepan Dzieje Ap. 7:59 niby wiem że wygrałem ale to przykre że za coś takiego jesteś w ich oczach odstępcą, jak można tak się tak zmanipulować ja już z osobami pod wpływem orga tak je nazywam tylko wersety cytuje cały zbiór na różne okazje mam, tylko to działa jak nie zwieje

stąd ten cytat o tym wielkim czarodzieju
https://lyurustetrix.fandom.com/pl/wiki/Gotard
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Kyuubi

Odp: Tekst dzienny 24 maja 2021
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maj, 2021, 13:45 »
Ciekawe rzecz "Organizacje Jehowy" a co Jezus mówił do Piotra?:

Jana 16:18-20
Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą7. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie». 20 Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.

Teraz pytanie gdzie jest zbór Jezusa Chrystusa ? ::) ::)
Kol 1:18, 26-29, (Kolosan 2:19)

Skoro odstępca jest ten co nie należy do organizacji Jehowy to na to wychodzi ze wszyscy z nas to odstępcy co ciekawe świadkowie jehowy
nie maja problemu przychodzić do takich ludzi i im głosić ale zeby nawrócić kogoś do organizacji to mają juz problem bo jak to maja zrobic skore nie mogę sie odzywać do takich ludzi i teraz pytanie czy Jezus postąpił tak z Pawłem albo z Piotreem który sie go wyparł ?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14343
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Tekst dzienny 24 maja 2021
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maj, 2021, 21:17 »
A już mi powoli przechodziły myśli o perfidnej manipulacji niewolnika podłego i nieludzkiego.
I wszystko znowu wróciło.  ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 284
  • Polubień: 2213
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Tekst dzienny 24 maja 2021
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Maj, 2021, 22:45 »
Uczą ich bać się odstępców jak złego psa. :)

Jak ŚJ wrócą do głoszenia od drzwi do drzwi i ktoś (nie koniecznie były świadek) nie będzie sobie życzył i wizyt.
To proponuję taką wywieszkę na furtkę, coś jak uwaga zły pies, tu mieszka odstępca.

Wywieszka z psem ma wiele wariantów, np. "dobiegam do bramki w 20sekund, a ty"
I taka wywieszka na ŚJ też może mieć różne wariacje np:"Byłem ŚJ 40 lat a Ty?



Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Tekst dzienny 24 maja 2021
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maj, 2021, 19:50 »
"Zdołacie zgasić...."to opis aktywnego działania-czy wyobrażacie sobie dzielnego strażaka uciekającego na widok pożaru bo może się poparzyć albo jego mundur prześmierdnie dymem ?!
"Odstępcy wypaczają fakty"-szczególnie jak cytujemy Biblię.
"Ich kłamstwa można zaliczyć......"-a niespełnione zapowiedzi wypowiadane w imieniu Boga to nie kłamstwa ?
"dyskusja z nimi może osłabić naszą wiarę"-to co to za WIARA jeśli rozmowa może ją zburzyć? Wyobrażacie sobie chrześcijan z pierwszego wieku unikających dyskusji?!
TO JEST CYRK .



Offline Janna

Odp: Tekst dzienny 24 maja 2021
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Maj, 2021, 20:55 »
Dokładnie, to jest cyrk na kółkach  ;D Jaki świadkowie chcą "przetrwać wielki ucisk", skoro boją się zwykłej rozmowy?!!! Ta prawda jest tak słaba i nieprawdziwa, że byle argument " odstępcy" może podkopać jej fundamenty? Retoryka jak dla dzieci z przedszkola, jakbym słyszała rodziców mówiących do 5-latka coś w stylu: "nie wolno ci się bawić i rozmawiać z tym łobuzem, masz zakaz zbliżania się do niego bo ci nie pozwalamy". Szkoda, że cielec uważa swoich niewolników za tak bezwolne automaty a przecież to dorośli ludzie mający wolną wolę....niewiarygodne jak sekta może ludzi zaślepić...
Miłość warunkowa to nie jest miłość - to manipulacja.


Offline sawaszi

Odp: Tekst dzienny 24 maja 2021
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Maj, 2021, 20:45 »
Kochamy fanatycznych wyznawców jw org - bo za rok (może dwa) zmienią zdanie  :D
- i staną się "odstępcami" znienawidzonymi przez 'kc' (CK)  :o :o
Co by nie mówić ; 'każda religia jest fajna do puki nie przegina -praw człowieka'  :-\ :-\
- życzę 'funkcyjnym' org aby otrzezwieli w porę i pokochali życie , ludzi oraz swoje żony i dzieci  :) :) :)
Oczywiście to są tylko moje dobre życzenia .