Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strona JW.org  (Przeczytany 2068 razy)

Offline Warszawa wschodnia

Strona JW.org
« dnia: 06 Kwiecień, 2021, 09:51 »
Byłem przekonany, że zasięgi jw.org w dobie pandemii są skutecznie zwiększane. A tu taka niespodzianka. 235 000 mniej użytkowników w lutym. W załączniku dane. 


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 10:31 »
Jaka jest definicja "użytkownika"? Możesz podać link do analizy tego badania, z której udostępniłeś tabelę?


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 11:04 »
https://www.wirtualnemedia.pl/wiadomosci/internet/megapanel-pbi-gemius

użytkownik to w wielkim skrócie przeglądarka. Jeden komputer może mieć kilka. Więc to nie odpowiada fizycznym osobom. Ktoś ma tablet, komputer, telefon i np. dwie przeglądarki. Jest liczony jako 6 osób.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2021, 11:07 wysłana przez Warszawa wschodnia »


Offline Technolog

Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 11:07 »
Byłem przekonany, że zasięgi jw.org w dobie pandemii są skutecznie zwiększane. A tu taka niespodzianka. 235 000 mniej użytkowników w lutym. W załączniku dane.
Ciekaw jestem jak kampanijny marzec i ewentualnie kwiecień, bo to miesiące pionierskie.

A dokopiesz się do listopad/grudzien 2020?


Offline Sebastian

Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 11:14 »
ja czasami korzystam z deon.pl (gdy np. chcę nie odchodząc od komputera zacytować werset biblijny na naszym forum) ale nie mam konta na deonie

pytanie: czy Sebastian jest liczony jako jeden użytkownik czy jako wielu użytkowników?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość


Offline Warszawa wschodnia

Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 11:18 »
ja czasami korzystam z deon.pl (gdy np. chcę nie odchodząc od komputera zacytować werset biblijny na naszym forum) ale nie mam konta na deonie

pytanie: czy Sebastian jest liczony jako jeden użytkownik czy jako wielu użytkowników?

Jak masz jedno urządzenie to tak. Każdy kto wejdzie jest liczony. Nie ma znaczenia czy jesteś zalogowany. Jak wchodzisz z różnych urządzeń to za każdym razem jesteś kimś innym.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2021, 11:26 wysłana przez Warszawa wschodnia »


Offline Technolog

Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 13:14 »
.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2021, 13:19 wysłana przez Technolog »


Offline josh82

Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 16:29 »
Wiadomo czy to jest liczba ogólnych odwiedzin w serwisie, czy tylko polskich internautów?


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 17:05 »
Z tego zestawienia wynika, że wszystkim dużym graczom spadło, więc to raczej jakiś czynnik niezależny.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 18:37 »
Luty, to poluzowanie obostrzeń, dużo ludzi ruszyło w góry, nad morze, to i liczba odwiedzin spadła.


Offline Sebastian

Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 19:03 »
Z tego zestawienia wynika, że wszystkim dużym graczom spadło, więc to raczej jakiś czynnik niezależny.
z zestawienia wcale taki wniosek NIE wynika
ja np. widzę
+3,23% wzrostu dla radiomaryja.pl *
38,18% spadku dla aleteia.org
25,68% spadku dla niedziela.pl
19,69% spadku dla jw.org
16,19% spadku dla gosc.pl

ogółem na 10 pozycji widzę tylko 4 spadki i 6 wzrostów

* wiecie, dlaczego radio Maryja ma (wg mnie) wzrost, czy mam objaśnić?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline on-on

Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 20:46 »
Z tego zestawienia wynika, że wszystkim dużym graczom spadło, więc to raczej jakiś czynnik niezależny.

Nie tak do końca.
Ranking Alexa mówi, że pozycja serwisu jw.org w ostatnich 90 dniach spadła o 20 oczek w dół z 745 na 725.
Więcej tutaj: https://www.alexa.com/siteinfo/jw.org


Offline Sebastian

Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 21:24 »
trochę spaść musiało, gdyż luty jest krótszy od stycznia o prawie 10%, ale jednak jw.org spadło dużo więcej
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Strona JW.org
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Kwiecień, 2021, 22:02 »
Luty, to poluzowanie obostrzeń, dużo ludzi ruszyło w góry, nad morze, to i liczba odwiedzin spadła.
to prawda, poluzowanie faktycznie nastąpiło około połowy miesiąca lutego
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)