JEŚLI KTOŚ Z NAJBLIŻSZYCH ZOSTAŁ ŚWIADKIEM... > NIERÓWNE JARZMO.....

spis powszechny i wynikajace z niego kłopoty rodzinne

<< < (6/6)

PoProstuJa:

--- Cytat: DeepPinkTool w 04 Kwiecień, 2021, 22:17 ---Obstaję przy twierdzeniu, że to nie ja a włamujący się może mieć problemy. Mówię za siebie, nie za wszystkich. Nic w internecie nie jest anonimowe. No chyba, że udostępniłbym włamującemu się moje urządzenia do komunikacji internetowej.

--- Koniec cytatu ---

DeepPinkTool jesteś po prostu optymistą od urodzenia czy wierzysz w wydolność organów ścigania w tym kraju?
A może nigdy nie miałeś do czynienia z policją i sądzisz, że od razu będą ścigać przestępcę...?!

Owszem... może w końcu udowodnisz swoją niewinność, ale nikt Ci gwarancji nie da, że potrwa to krócej niż kilka lat... Chodzenie po sądach, płacenie adwokatowi... I jeśli myślisz, że policja zajmuje się sprawdzeniem IP w innych przypadkach niż np. terroryzm i że ktoś się pofatyguje żeby sprawdzać IP w Twoim imieniu, to mogę to tylko skomentować tak: ha ha ha ha!!!

Miałam kiedyś taką sytuację, że potrzebowałam namierzenia lokalizacji bądź danych osoby, która wysyłała mi smsy (długotrwale) o obraźliwej treści. Wystarczyło 5 minut roboty dla policji żeby to sprawdzić / namierzyć gdzie jest telefon. Ale pechowo sprawca nie pisał w tych smsach, że chce mnie zabić... Czyli szkodliwość niska. Więc nikt nic nie sprawdził! Cała procedura po zgłoszeniu na policję, poprzez sąd i prokuraturę trwała rok...skonczyła się umorzeniem... i nadal nie wiem kto był sprawcą!

Taaaa... optymizm dobra rzecz.

DeepPinkTool:

--- Cytat: PoProstuJa w 05 Kwiecień, 2021, 22:29 ---DeepPinkTool jesteś po prostu optymistą od urodzenia czy wierzysz w wydolność organów ścigania w tym kraju?
A może nigdy nie miałeś do czynienia z policją i sądzisz, że od razu będą ścigać przestępcę...?!

Owszem... może w końcu udowodnisz swoją niewinność, ale nikt Ci gwarancji nie da, że potrwa to krócej niż kilka lat... Chodzenie po sądach, płacenie adwokatowi... I jeśli myślisz, że policja zajmuje się sprawdzeniem IP w innych przypadkach niż np. terroryzm i że ktoś się pofatyguje żeby sprawdzać IP w Twoim imieniu, to mogę to tylko skomentować tak: ha ha ha ha!!!

Miałam kiedyś taką sytuację, że potrzebowałam namierzenia lokalizacji bądź danych osoby, która wysyłała mi smsy (długotrwale) o obraźliwej treści. Wystarczyło 5 minut roboty dla policji żeby to sprawdzić / namierzyć gdzie jest telefon. Ale pechowo sprawca nie pisał w tych smsach, że chce mnie zabić... Czyli szkodliwość niska. Więc nikt nic nie sprawdził! Cała procedura po zgłoszeniu na policję, poprzez sąd i prokuraturę trwała rok...skonczyła się umorzeniem... i nadal nie wiem kto był sprawcą!

Taaaa... optymizm dobra rzecz.

--- Koniec cytatu ---

 :) PoProstuJa jesteś urodzoną pesymistką?
Wystarczy odrobina inteligencji i nieleniwe podejście do życia by sobie radzić z organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Jestem na tyle stary, że zdarzyło mi się już prostowanie kilku spraw, gdy musiałem odpowiadać na pisma z policji, prokuratury, banków i sądu.   
Nigdy nie brałem adwokata. Pierwsze co sprawdzałem to termin, w którym muszę wysłać odpowiedź. Czas wykorzystywałem na pobieżne zorientowanie się w przepisach prawa dotyczących mojej sprawy. W następnej kolejności redagowałem pismo. Mam wykształcenie techniczne, nie prawnicze, ale nie sądzę by Prawo było bardziej skomplikowane od programowania robotów, budowania maszyn czy konstruowania budynków.

Cieszę się, że Cię rozbawiłem i mimo swojego pesymizmu trochę się uhahahałaś... zawsze to lepiej gdy kobiet śmieją się z mojego powody, niźli by płakać miały.  ;)

Sebastian:
biorąc pod uwagę, że sprawa (1) NIE dotyczy podatków (2) dot. prawa _karnego_ ale (2a) NIE dot. prawa _karnoskarbowego_, myślę że optymizm DPT _jest_ uzasadniony (ale _tylko_ dlatego, że DPT na co dzień używa głowy do czegoś więcej niż jako "zatyczki" bez której woda w czasie deszczu wlewałaby się do szyi)

tam gdzie państwo wkłada rękę do Twojej kieszeni, tam nie należy ufać w praworządne rozstrzygnięcia, ale tutaj mamy tematykę _karną_ (zalogowanie się w cudzym imieniu i wypełnienie ankiety za kogoś to przestępstwo porównywalne ze sfałszowaniem dokumentu) a jednocześnie państwo nic nie zyskuje na tym, że mogłoby zachować się niepraworządnie i ukarać niewinnego DPT, dlatego (cynicznie patrząc) państwu nie opłaca się naginanie praworządności

_gdyby_ chodziło o złożenie deklaracji podatkowej, optymizm DPT byłby nieuzasadniony gdyż państwu bardziej opłacałoby się ściąganie nienależnych podatków.

Gandalf Szary:
Zadzwoniła do mnie Pani. Wyświetlił mi się numer z info, że dzwoni do mnie rachmistrz. Pani była bardzo miła, sam spis trwał ok. 10 minut. Kiedy doszliśmy do wyznania poinformowała mnie, że nie muszę odpowiadać na to pytanie, wiec wpisała, że ,,nie odpowiadam na to pytanie", to samo było z pytaniem czy jestem żonaty lub czy też żyje w konkubinacie!!

Sebastian:

--- Cytat: Gandalf Szary w 18 Wrzesień, 2021, 20:31 ---to samo było z pytaniem czy jestem żonaty lub czy też żyje w konkubinacie!
--- Koniec cytatu ---
pozdrowienia dla _ukrywanej_ narzeczonej :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej