JEŚLI KTOŚ Z NAJBLIŻSZYCH ZOSTAŁ ŚWIADKIEM... > NIERÓWNE JARZMO.....

spis powszechny i wynikajace z niego kłopoty rodzinne

<< < (5/6) > >>

PoProstuJa:

--- Cytat: DeepPinkTool w 04 Kwiecień, 2021, 19:18 ---Do kiedy należy spisywać się elektronicznie?
Chciałbym to zrobić na dzień lub dwa przed terminem, licząc, że ktoś się włamie  ;) :D ;D na moje konto i wtedy mógłbym zgłosić takie "włamanie". Niech by się działo a włamujący niech ma problemy.

--- Koniec cytatu ---

To nie włamujący będzie miał problemy tylko Ty. Bo musisz później udowadniać, że to nie Ty się spisałeś tylko ktoś kto się włamał na Twoje konto.
Spis jest do września. Pytania nie są takie straszne (aczkolwiek i tak moim zdaniem inwigilujące). W religii można zaznaczyć, że nie chce się odpowiadać na to pytanie.
Konkubinę też da się ukryć, pod warunkiem, że ona nie wyręczy swojego konkubenta i go nie wpisze pierwsza  ;D

Sebastian:

--- Cytat: PoProstuJa w 04 Kwiecień, 2021, 18:42 ---Co gorsze... znając PESEL i nazwisko panieńskie matki byłego męża może wejść na jego konto i również nawpisywać mu głupot!
--- Koniec cytatu ---
przypomniałaś mi horror sprzed kilku lat, po którym do dzisiaj mam kłopoty zdrowotne...

nie liczcie na jakąkolwiek poprawę ze strony państwa z tektury;

bardzo podobny problem dotyczy _od_kilku_lat_ składania zeznań podatkowych online, a ministerstwo finansów nie kiwnęło palcem w bucie.

sygnalizowałem kilku urzędom problemy, nikt nie kiwnął palcem w bucie...

później jeden z urzędników po rozwodzie (i po olaniu moich alertów) miał kłopoty, bo była żona nawpisywała głupot do jego zeznania podatkowego, np. alimenty dla domniemanych kochanek, dochody z zagranicy generujące podatki w Polsce, itp. (wiadomo: zemsta zdradzonej ex-żony)

po wybuchu afery, zamiast jeszcze raz przyjrzeć się moim postulatom, urzędnik skupił się na ściganiu mojej osoby(!) gdyż ubzdurał sobie, że to akurat ja złożyłem zeznanie podatkowe w jego imieniu...

ja miałem z tego powodu postawione zarzuty karne, składałem nawet zeznania w prokuraturze, gdzie żądałem sprawdzenia IP z którego składano to konkretne zeznanie tego konkretnego urzędnika który miał urojenia na mój temat, itd. itp.

a jak już okazało się że to była żona złożyła nieswoje zeznanie (a więc Sebastian niewinny) to nie dostałem nawet SMS z przeprosinami.

wiecie jakie to fajne uczucie iść do prokuratury w państwie które od pewnego czasu przestało być praworządne? A wiecie jaki to stres wiedzieć że ewentualny wyrok (nawet "łagodny" np. "zawiasy") oznacza _z_automatu_ całkowity zakaz wykonywania zawodu księgowego i utratę dotychczasowego źródła utrzymania?!

to jest hardcore, stres porównywalny z udziałem w strzelaninie z ostrej broni...

no cóż, planuję złożenie pozwu przeciwko skarbowi państwa o odszkodowanie za szkody zdrowotne, ale podpis pod dokumentami złożę dopiero kilka miesięcy po śmierci pewnego znanego hodowcy kotów. Wcześniej szansa na pozytywny wyrok jest iluzoryczna.

Sebastian:

--- Cytat: PoProstuJa w 04 Kwiecień, 2021, 19:44 ---konkubinę też da się ukryć, pod warunkiem, że ona nie wyręczy swojego konkubenta i go nie wpisze pierwsza  ;D
--- Koniec cytatu ---
nie pamiętam szczegółów gdyż spisywałem się miedzy 2:00 a 3:00 nad ranem i miałem nieco obniżoną percepcję z powodu zmęczenia, ale jestem pewny podczas spisu można także zadeklarować (nie pamiętam jak to GUS sformułował) coś w stylu "tworzymy niesformalizowany związek ale nie mieszkamy razem", czyli (tłumacząc z urzędniczego na potoczny) "mamy romans"

wyobraźcie sobie złośliwego szkodnika, który coś takiego wpisuje np. w imieniu żony szwagra i w imieniu męża szwagierki, wiedząc że osoby "przyznające się do romansu" np. nie korzystają z netu/są za granicą/itd. itp./ a ich współmałżonkowie są w kraju i będą chcieli praworządnie spisać się

wtedy zupełnie nie wiedząca o sprawie osoba loguje się, zaczyna wpisywac dane, widzi że że jej współmałżonek już wypełnił ankietę jako pierwszy, a po chwili sensacja: "on/ona MA KOCHANKĘ/ma KOCHANKA"...

tak można wygenerować dwa rozwody albo co najmniej dwa poważne kryzysy małżeńskie...

DeepPinkTool:

--- Cytat: PoProstuJa w 04 Kwiecień, 2021, 19:44 ---To nie włamujący będzie miał problemy tylko Ty. Bo musisz później udowadniać, że to nie Ty się spisałeś tylko ktoś kto się włamał na Twoje konto.
Spis jest do września. Pytania nie są takie straszne (aczkolwiek i tak moim zdaniem inwigilujące). W religii można zaznaczyć, że nie chce się odpowiadać na to pytanie.
Konkubinę też da się ukryć, pod warunkiem, że ona nie wyręczy swojego konkubenta i go nie wpisze pierwsza  ;D

--- Koniec cytatu ---

Obstaję przy twierdzeniu, że to nie ja a włamujący się może mieć problemy. Mówię za siebie, nie za wszystkich. Nic w internecie nie jest anonimowe. No chyba, że udostępniłbym włamującemu się moje urządzenia do komunikacji internetowej.
P.S.
Nie znam wszystkich pytań ale które są inwigilujące?
P.S.2
Konkubiny nie muszę ukrywać.

Sebastian:

--- Cytat: DeepPinkTool w 04 Kwiecień, 2021, 22:17 ---Obstaję przy twierdzeniu, że to nie ja a włamujący się może mieć problemy. Mówię za siebie, nie za wszystkich. Nic w internecie nie jest anonimowe. No chyba, że udostępniłbym włamującemu się moje urządzenia do komunikacji internetowej.
--- Koniec cytatu ---
Ty pewnie jakoś poradziłbyś sobie i na policji i w prokuraturze i przed sądem - wielu innych zapewne ze strachu porobiłoby w portki. Taki Lajf.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej