Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy  (Przeczytany 4055 razy)

Offline Światus

Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« dnia: 12 Marzec, 2021, 22:17 »
Miałem, niezmiernie wątpliwą, przyjemność obejrzenia Sprawozdania Ciała Kierowniczego nr 2/2021.
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/StudioNewsReports/docid-702021067_1_VIDEO

Zacznę od drobiazgów.
W kolejnych trzech zdaniach padają słowa;
- ofiarność,
- cenny datek,
- wsparcie.

Trzy inne słowa, tym razem 2 zdania;
- ciężko pracujący,
- robić,
- popierać dzieło Królestwa.

Zgodnie z zasadą, że najlepiej pamięta się to, co było na początku i na końcu, pod koniec część tych sformułowań powtórzono. Ot, taka psychomanipulacja.

Najciekawszy jednak okazał się ten tekst:

"Z audycji miesięcznej ze stycznia 2020 roku bracia na całym świecie dowiedzieli się, że Ciało Kierownicze uznało, że wolą Jehowy jest budowa obiektu przeznaczonego do produkcji materiałów filmowych w Ramapo, i zatwierdziło taką decyzję." (9 min. 39 s.)

Z tego cytatu widać, że Ciało Kierownicze uznaje, co jest, a co nie jest wolą Jehowy.
Gdyby coś takiego powiedział kto inny, uznano by go za nawiedzonego lub oszusta.

Jeśli pan mówi do niewolnika; "Zrób to!", to ten nie "uznaje" i nie "zatwierdza". Wykonuje wolę pana (Mt 8:9).

Czy Ciało Kierownicze aby na pewno wie, które nakazy i zakazy pochodzą od Jehowy i są jego wolą?
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec, 2021, 22:22 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline gerontas

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marzec, 2021, 06:02 »
Kilka lat temu ciało kierownicze uznało, że wolą Jehowy jest budowa nowego ośrodka tłumaczeń w Polsce. Pieniążki na ten szczytny cel nawet zbierano ale Jehowa po kilku miesiącach zmienił swoją wolę i obiekt sprzedano. No cóż, organizacja Jehowy jest jak ten rydwan z księgi Ezechiela i zmienia kierunki nawet o 180 stopni. Raz kupuje potem sprzedaje, i znowu kupuje i sprzedaje. Słuszny wydaje się zatem wniosek, że  wolą Jehowy jest pomnażanie majątku Pana.


Offline Gremczak

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec, 2021, 08:00 »
A mnie to nie dziwi. Każda religia ma tak samo.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec, 2021, 08:31 »
Światus, dziękuję za odwagę czy też chęć obejrzenia tegoż materiału. Dzięki takim osobom jak Ty, mam o czym rozmawiać z "bogobojną" częścią rodziny. Sam już nie mam siły, do obejrzenia zmusić siebie.

Co do woli Boga i woli CK to myślę, że CK poprostu robi to, co większość przywódców religijnych  na całym świecie. Niby są pośrednikiem pomiędzy ludźmi a Bogiem, a naprawdę tworzą swojego Boga na potrzeby własne. CK potrzebuje Boga idiotę, który będzie zawsze klaskał do ich festiwalu żenady. No i takiego mają...


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec, 2021, 10:49 »

Ludzkość tak jest uczona od wieków ,iż bez kościoła nie ma dostępu do Boga.Na tym żerują ludzie mający potrzeby przywódcze albo coś nie zdjagnozowanego
(czytaj świra) ,przedstawiają się jako przedstawiciele Boga na ziemi -tworzą kościół czy jakiś ruch i "chwalmy pana". Ruchy Badackie czy JW nie są wyjątkami.
Co ciekawe CK podkreśla ,że NIE są NATCHNIENI czyli nie oddziałuje na nich Duch Boży.To skąd wiedzą Co jest wolą Boga ? MY na to zwracamy uwagę, dla reszty ważne są ZAPEWNIENIA.


Offline Estera

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marzec, 2021, 21:56 »
CK potrzebuje Boga idiotę, który będzie zawsze klaskał do ich festiwalu żenady. No i takiego mają...
   Dodałabym jeszcze, że oprócz Boga idioty, CK potrzebuje ludzi idiotów  :'( :'(  żeby popierali ich Jehowę z ich nienatchnionymi pomysłami.
   Co się dokładnie dzieje, ponieważ oprogramowanie umysłów śj działa bez zarzutu.
   Przecież to gołym okiem widać, że ten król jest dawno nagi, ale za to jaki chciwy i nie wiadać dna.
   I odzierający swoich wiernych i z godności i z pieniędzy, łącznie z dziećmi, którym zamiast kupna lodów, sugeruje się wrzucanie grosików do skrzynki.
   I doskonałe wzbudzanie poczucia winy podszyte tekstem: "musisz się wysilać dla Jehowy!"
   Choć pandemia daje się we znaki, ludzie tracą pracę, pieniądze, a niektórzy życie.

   Ale oni mają swoją niezmienną śpiewkę.
   Nie ma, że boli, kasa musi być.
   Jak nie umiesz wpłacić przez internet, to starsi Ci w tym pomogą i nawet odwiedzą Cię w domu.
   Znajdzie się sposób, byś coś ofiarował, bez użycia skrzynki. 
   A największą potrzebą na obecną chwilę jest wybudowanie nowego studia filmowego, świetnie się bawią.
   Niewolnik chyba z zacięciem gra w rosyjską ruletkę.
   Ciekawe, kiedy palnie sobie w łeb ;D   
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Marzec, 2021, 12:40 »
Też obejrzałem .To zawsze poprawia mi perystaltykę jelit. Do rzeczy .Niech nie robią z siebie menczenników bo siedzą od roku zamknięci w Betel. MY codziennie do pracy,sklepu i.t.d i żyjemy.Jak należycie do ZAKONU Sług Pełnoczasowych to siedżcie w swoich KLASZTORACH. Wasz wybór.
Po drugie :co takiego niezwykłego w otrzymaniu zezwolenia na budowę ?? Przecież urzędy na całym świecie produkują tego w milionach.
Po trzecie :jeśli wkrótce KONIEC to po co ta inwestycja. Szeregowy JW ma upraszczać swoje życie, myśląc o służbie pionierskiej i nic nie planować. To dajcie szarakom przykład. Ale wy jesteście po prostu lepsi : co wolno wojewodzie.........


Offline Światus

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marzec, 2021, 12:46 »
Co ciekawe CK podkreśla ,że NIE są NATCHNIENI czyli nie oddziałuje na nich Duch Boży.To skąd wiedzą Co jest wolą Boga ? MY na to zwracamy uwagę, dla reszty ważne są ZAPEWNIENIA.

Też mnie to zastanawia.
Jeśli CK musi się DOMYŚLAĆ, co Jehowa miał na myśli, to do czego służy kanał łączności?

Po usłyszeniu tego zdania, wyobrażam sobie kanał łączności jako wielką rurę, z której dochodzi dudnienie. Ciało Kierownicze siedzi u wylotu i słucha, jak świnia grzmotu. Po zakończeniu transmisji, bracia siadają i dyskutują, co też mogło to znaczyć...
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Estera

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Marzec, 2021, 12:56 »
   Podwójne kanty miernicze w kole życia.
   My (CK) będziemy planować inwestycje, a wy ("szaraki") choćby i pod ławką w parku mieszkajcie.
   To aż zadziwiające, że w tak trudnych czasach, najważniejsze jest wybudowanie nowego studia telewizyjnego!!!
   Ciekawe, ile w najbliższym czasie pozbędą się sal królestwa i zgromadzeń, żeby zgromadzić kasę na to przedsięwzięcie?
   Ale już słyszałam zachwyty tą "wspaniałą" inwestycją.
   I tym w przyszłości kręconym filmem o Jezusie.
   


Po usłyszeniu tego zdania, wyobrażam sobie kanał łączności jako wielką rurę, z której dochodzi dudnienie.
Ciało Kierownicze siedzi u wylotu i słucha, jak świnia grzmotu.
Po zakończeniu transmisji, bracia siadają i dyskutują, co też mogło to znaczyć...
   Światus.
   No co?
   Nie wiesz co?
   Głuchy telefon od Jehowy!!! ...
   A wiesz, jak bywa z głuchym telefonem!
   Nic dziwnego, że i z tymi ich decyzjami, to tak na dwoje, troje, pięć ... babka wróżyła.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Kyuubi

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Marzec, 2021, 12:56 »
Skad oni mogą wiedzieć czeggo chce Bog a no tak sa kanalem łącznosci miedzy Bogiem a ludzmi a Biblia mowi: 2tym 2:5

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek2, Chrystus Jezus


Offline Technolog

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Marzec, 2021, 15:46 »
Patrz poniższy film, dwa fragmenty:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/VODPgmEvtAnnMtg/pub-jwb_202001_3_VIDEO
- od 10:24 do 11:36
- od 24:10 do  24:42
Wg CK wolą Boga jest wyznaczenie czasu kiedy należy czytać wersety z kontekstem, a kiedy bez.

Pytania:
- Czy poprzednie wyjaśnienie było do Boga czy od ludzi? (90% SJ będzie skłaniało się ku odpowiedzi, że od Boga)
- Czy nowe wyjaśnienie (obrócone o 180 stopni) jest od Boga czy od ludzi?
- Jeśli oba są Boga, czy Bóg wcześniej kłamał i teraz zmienił zdanie?


Offline paragraf4N wg.CK

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marzec, 2021, 18:02 »
JW mają na to pytanie jedną odpowiedż :to był pokarm na czas SŁUSZNY. Czyli jeśli CK mówi że 2+2=6 to choć logika, matematyka i.t.d podpowiada ,że wynik jest błędny to ty okaż pokorę ,posłuszeństwo, nie burz wiary braci i zaakceptuj TO. Jeśli za jakiś czas ogłoszą "nowe światło"że 2+2=5 przyjm to z radością.Jeśli
dalej będziesz się upierał i propagował swój wynik to usłyszysz na komitecie :nie ma dla was miejsca w NASZEJ organizacji.
(czy jest sens uczyć ich na siłę "matematyki" ??)


Offline Kyuubi

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Marzec, 2021, 18:46 »
Patrz poniższy film, dwa fragmenty:
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/VODPgmEvtAnnMtg/pub-jwb_202001_3_VIDEO
- od 10:24 do 11:36
- od 24:10 do  24:42
Wg CK wolą Boga jest wyznaczenie czasu kiedy należy czytać wersety z kontekstem, a kiedy bez.

Pytania:
- Czy poprzednie wyjaśnienie było do Boga czy od ludzi? (90% SJ będzie skłaniało się ku odpowiedzi, że od Boga)
- Czy nowe wyjaśnienie (obrócone o 180 stopni) jest od Boga czy od ludzi?
- Jeśli oba są Boga, czy Bóg wcześniej kłamał i teraz zmienił zdanie?

Wg CK wolą Boga jest wyznaczenie czasu kiedy należy czytać wersety z kontekstem, a kiedy bez.

A gdzie to w bibli jest napisane ? chyba maja za duzą fantazje chyba łycha od antoniego daje rade :D
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec, 2021, 18:50 wysłana przez Kyuubi »


Offline Światus

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Marzec, 2021, 19:29 »
JW mają na to pytanie jedną odpowiedż :to był pokarm na czas SŁUSZNY.

U Boga i Świadków nie ma rzeczy niemożliwych, więc może się za jakiś czas okazać, że to wcale nie był pokarm na czas słuszny  ;)
Tak zrobili kilka lat temu, uznając, że Russell i Badacze wcale nie byli "kanałem", a pokarm może i był, ale na pewno nie "słuszny"...  ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Technolog

Odp: Ciało Kierownicze, a wola Jehowy
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Marzec, 2021, 19:50 »
Wg CK wolą Boga jest wyznaczenie czasu kiedy należy czytać wersety z kontekstem, a kiedy bez.

A gdzie to w bibli jest napisane ? chyba maja za duzą fantazje chyba łycha od antoniego daje rade :D
W tym co napisałem był wielki skrót myślowy materiału filmowego wprost od CK. A ty mi tu z Biblią wskakujesz :)