Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ogłoszenia i Przypomnienia - 2021 Marzec S-147 ver. Ang.  (Przeczytany 2914 razy)

Offline Kyuubi

Odp: Ogłoszenia i Przypomnienia - 2021 Marzec S-147 ver. Ang.
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Marzec, 2021, 00:05 »
Niewykle ciekawy list. Widać, że org od razu reaguje na jakiekolwiek symptomy niezależnego myślenia.

Na zebraniach mają być pieśni. Piosenek nie wolno puszczać - starsi muszą się słuchać orga.

Braciaki zaczeli się dzielić na mniejsze grupki podczas studium Strażnicy, książki. I org pomachał paluszkiem - no, no - nie ma takiego czegoś. Macie razem się indoktrynować, nie w mniejszych grupkach. Dlaczego taki zakaz? Dalsza część listu to wyjaśnia...

Bracia zaczeli improwizować za bardzo na zbiórkach. Nie ma wywiadów, nie ma oglądania Ciała Kierowniczego - trzymać się wskazówek i zaiwaniać na żniwa.

No i prawdziwe crème de la crème całego listu. Bracia zaczęli organizować sobie dodatkowe spotkania, na których analizowali słowo Boże. Jak wszycy wiemy, takie spotkania w końcu doprowadzą do tego, że wielu braci i sióstr zauważy różnicę pomiędzy tym co uczy Biblia a tym co uczy Watchtower. Więc przyszedł ZAKAZ. Nie może tak być, że bracia urządzają sobie takie dyskusjie. Żadnej samowolki!

Jak można być tak bezszczelnym, żeby pisać, że takie spotkania mogą odwrócić uwagę od tego czego Chrystus dzisiaj dokonuje za pośrednictwem swojej organizacji. (Czyli tego CO MY, NIENATCHNIENI POMAZAŃCY DOKONUJEMY)

Gdybym nadal był wierzącym chrześcijanem, to byłbym czerwony z wściekłości. Jak tam można dworować sobie z Ewangelii? Jezus powiedział: Bo gdzie jest dwóch lub trzech zebranych w moje imię+, tam jestem pośród nich”. (Mat. 18:20). Tymczasem Ciało Kierownicze mówi: Hol up. Co za klauny.


Przede wszystkim dlatego z tamtad ucieklem bo nie mozna samodzielnie myslec strach pomyśleć co sie stanie z takimi ludzmi  co wlasnie robia takie spotkania XD i samodzielnie myslec
tymczasem Biblia mówi:

Izajasza 34:16
Szukajcie w księdze PANA! Czytajcie! Nie brak tam niczego, co usta PANA wyrzekły. Jego duch zgromadził je [Biblia Paulistów, Iz 34]

1Jana 4:1-3
Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, lecz rozeznawajcie duchy, czy są od Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. Po tym rozpoznacie ducha Bożego: każdy duch, który wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest od Boga, (3): a każdy duch, który nie wyznaje Jezusa, nie jest od Boga. Ten właśnie jest duchem antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, a właściwie już jest na świecie.

Kolosan 2:6-9
(6): Skoro więc przyjęliście Chrystusa Jezusa jako Pana, dalej w Nim postępujcie: (7): w Nim zakorzenieni i zbudowani, mocni wiarą, której was nauczono. I bądźcie pełni wdzięczności. (8): Uważajcie, by ktoś was nie zniewolił filozofią i bezsensownym oszustwem, opartym na ludzkim podaniu o żywiołach świata. Nie pochodzi to od Chrystusa. (9): W Nim bowiem pełnia bóstwa zamieszkuje na sposób cielesny [Biblia Paulistów, Kol 2]

Rz 15:4; Efezjan 2:19-20; 2Tymoteusza 3:14-15; Dzieje 17:11;



Skoro nie można samemu badać jak to "Ciało Kierownicze" mówi to jak mam ocenic czy ktos nie chce mnie zwieść ?? co ciekawe krytyka katolików jakoś im łątwo przychodzi.
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec, 2021, 00:21 wysłana przez Kyuubi »


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Ogłoszenia i Przypomnienia - 2021 Marzec S-147 ver. Ang.
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Czerwiec, 2021, 19:51 »
A podobno gdzie duch Jehowy tam wolność...

Dałem lubika ale wolałbym dać pół.
Zajrzałem do 2 Kor3:17 i z kontekstu to raczej chodzi o ducha Chrystusa.