Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Metody głoszenia w czasie pandemi  (Przeczytany 1753 razy)

Online Gostek

Metody głoszenia w czasie pandemi
« dnia: 20 Luty, 2021, 12:56 »
Natknęłem się ostatnio w necie na pewien przypadek głoszenia w nowej formie, tzn. wysyłania listów do obcych sobie ludzie...

Ta forma tej nowej dziedziny służby pańskiej jak to mówią często sami ŚJ zakończyła się zgłoszeniem na policję.
Miejsce zdarzenia - Norwegia.

https://dziejesie.no/info/solveig-otrzymala-odreczny-list/


Offline dawalkowiak

Odp: Metody głoszenia w czasie pandemi
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Luty, 2021, 00:17 »
Z tego co wiem, to ŚJ mają zakaz wysyłania listów pod przypadkowe adresy. Listownie mogą głosić komuś kogo znają, lub mają adres email udostępniony publicznie. Ale może znalazł się ktoś, kto wie lepiej niż "Rada Nadzorcza" (CK)
Bo dobrze jest wiedzieć, ale nie dobrze jest wiedzieć, że się wie...


Offline dziewiatka

Odp: Metody głoszenia w czasie pandemi
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Luty, 2021, 21:05 »
Tego typu głoszenie ma bogatą tradycję. I nie miało to nic wspólnego wysyłaniem listów do przypadkowych osób, listy wysyłane były do osób, które byłyby podatne na orędzie świadków.


Offline Sebastian

Odp: Metody głoszenia w czasie pandemi
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Luty, 2021, 21:29 »
za moich czasów w XX wieku (a więc nie tylko sprzed RODO ale nawet sprzed "wynalezienia" pojęcia danych osobowych) wtykano listy w drzwi osób których nikt nie mógł zastać. Wtykaniem listów zajmowali sie pionierzy,a listy pisały osoby obłożnie chore. W tamtych czasach nie było jeszcze masowej produkcji listów dla bicia godzinek.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Odp: Metody głoszenia w czasie pandemi
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Marzec, 2021, 21:06 »
Najnowsza formą głoszenia jaką widziałem to wstawianie statusów z linkami do artykułów jw.org na Whatsapp.
Nie wiem jak to wygląda od strony wystawiającego status z linkiem, czy widać liczbę tylko wyświetleń czy kliknięć w link.
Było intensywnie użytkowane przez jakiś miesiąc, teraz nie widzę. Może w okresie kampanii się ruszy, bo słyszałem, że takie głoszenie zalecają starsi.


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: Metody głoszenia w czasie pandemi
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marzec, 2021, 21:38 »
za moich czasów w XX wieku (a więc nie tylko sprzed RODO ale nawet sprzed "wynalezienia" pojęcia danych osobowych) wtykano listy w drzwi osób których nikt nie mógł zastać.
Kiedyś pamiętam jak taki młody pionier chcący z gorliwości dobrze opracować teren  pisał list do mieszkania, w którym nikogo nie mógł zastać. I tak napisał z 3 listy po czym się dowiedział, że tam jest toaleta. Także tego...


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Metody głoszenia w czasie pandemi
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec, 2021, 21:57 »
Kiedyś pamiętam jak taki młody pionier chcący z gorliwości dobrze opracować teren  pisał list do mieszkania, w którym nikogo nie mógł zastać. I tak napisał z 3 listy po czym się dowiedział, że tam jest toaleta. Także tego...

To wcale nie było takie głupie jakby się mogło wydawać. Nie przymierzając, taki Ferdynand Kiepski, chadzając do kibla zabierał ze sobą gazetę do poczytania. Wyobraźmy sobie, że go kiedyś nagle przycisnęło tak, że nie zdążył gazety zabrać. Idzie do klopa a tam list z pokarmem na czas słuszny... i ziarno pada na podatny grunt.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Metody głoszenia w czasie pandemi
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marzec, 2021, 17:11 »
Na zebraniach dalej nudzą o głoszeniu? Nieźle oderwani od okoliczności są.

Kiedyś nagrali film jak siedzą wszyscy w schronie podczas wielkiego ucisku, a mnie się widzi, że jakby mieli zebrania w tym schronie, to z 90% poruszanych wtedy tematów też by było o głoszeniu.

Ksiądz czy pastor chociaż nawijają o jakichś tematach etycznych, o zbawieniu i choćby to były frazesy, to i tak wyprzedzają o kilka długości to co mielą na zebraniach.

Świadki są jak sprzedawcy mikrofalówek podczas klęski głodu/niedoborów elektryczności. To że okoliczności się zmieniły nie jest żadnym usprawiedliwieniem do zmiany asortymentu :P
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2021, 17:15 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »