Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Żydzi  (Przeczytany 1049 razy)

Offline Szczepan

Żydzi
« dnia: 18 Luty, 2021, 03:06 »
Wie kto jaka różnica pomiędzy Izraelitą a Żydem ?


Offline Blue

Odp: Żydzi
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty, 2021, 08:18 »
Nie wszyscy Izraelczycy to Żydzi. Nie wszyscy Żydzi to Izraelczycy.

Mam nadzieję, że pomogłem.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Żydzi
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty, 2021, 14:12 »
Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale Żyd pisany z dużej litery to co innego niż żyd pisany z małej.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Sebastian

Odp: Żydzi
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty, 2021, 15:14 »
tak pół żartem pół serio (w kontekście "antysemickich" rozważań o Żydach) warto przypomnieć wymazany kiedyś na murze sprayem wykwit "wszechpolskiej" mądrości ludowej, który pozwolę sobie przytoczyć z zachowaniem oryginalnej ortografii:

cała Polska się was wstydzi, Rzydzi Rzydzi Rzydzi Rzydzi!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Żydzi
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty, 2021, 15:15 »
Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale Żyd pisany z dużej litery to co innego niż żyd pisany z małej.

Aczkolwiek wyśmienitą liczbę ludzi można zgodnie z prawdą opisywać jako żyd i Żyd.
Ponadto w odniesieniu do żydów a tym bardziej Żydów, dość mało fortunne jest pisanie "to co innego". Bardziej stosowne byłoby jednak napisać "to ktoś inny".  ;)


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Żydzi
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty, 2021, 16:05 »
Aczkolwiek wyśmienitą liczbę ludzi można zgodnie z prawdą opisywać jako żyd i Żyd.
Ponadto w odniesieniu do żydów a tym bardziej Żydów, dość mało fortunne jest pisanie "to co innego". Bardziej stosowne byłoby jednak napisać "to ktoś inny".  ;)

Miałem na myśli określenie , oczywiście w stosunku do osoby to jak najbardziej ktoś inny
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gremczak

Odp: Żydzi
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Luty, 2021, 19:56 »
Wie kto jaka różnica pomiędzy Izraelitą a Żydem ?
Zależy o jaki okres Tobie chodzi.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Żydzi
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Luty, 2021, 21:06 »
Tak wg mnie tu chyba jest najlepsze miejsce dla tego wątku.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi