Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krótka refleksja z okazji 10 lecia odejścia z JW Org.  (Przeczytany 1122 razy)

Offline Ostatni Mohikanin

Krótka refleksja z okazji 10 lecia odejścia z JW Org.
« dnia: 10 Styczeń, 2021, 00:02 »
W listopadzie 2020 r minęło 10 lat od mojego odejścia od ŚJ. Co mi dało opuszczenie łajby sterowanej przez ośmiu szaleńców z Ameryki. Przede wszystkim zacząłem sam myśleć , nie licząc na pomoc "jedynej słusznej " organizacji. Jako osoba wierzącą czytam Biblię tak jak jest zapisana,a przynajmniej tak próbuje robić, a nie sugeruje się "mądrościami namaszczonych", które to mądrości są ważne do kolejnej zmiany nauczania, czyli z reguły niezbyt długo. Opuściłem ekipę kochających się braci, którzy uwielbiają rąbać sobie dooope za plecami. Ludzi którzy widzą zło u innych a nigdy u siebie, wiadomo ŚJ to "idealni chrześcijanie,obywatele". Ludzi którzy z Pana Jezusa zrobili anioła "zapominając" o Jego Boskości.  Opuściłem organizacje która gdy się pomyli NIGDY nie przeprasza, bo po co skoro owieczki wszystko łykają każdy bzdet. Organizacje która tak wytresowala swoich członków że nawet jak część ŚJ z czymś się nie zgadza to lepiej siedzieć cicho i broń Panie Boże z nikim o swoich rozterkach nie mówić. Organizacje która wytyka pedofilię u innych a jak wyszło na jaw że sama w tym gównie siedzi po uszy to przecież nie ma o czym gadać , to nie prawda , to odstępcy szerzą plotki i kłamstwa. Opuściłem organizacje która lekką ręką kłamała że sam Bóg w Biblii zakazał przeszczepów, szczepień itp, a potem bez mrugnięcia okiem stwierdzic że zmieniamy nauczanie w tej materii. Naprawdę nie chce nikogo obrazić ale trzeba być wielkim ignorantem, naiwniakiem żeby nie powiedzieć głupcem aby w tej łajbie sterowanej przez wariatów , którzy kompletnie nie wiedzą gdzie płyną jeszcze siedzieć. Pozdrawiam.


Offline Sebastian

Odp: Krótka refleksja z okazji 10 lecia odejścia z JW Org.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń, 2021, 00:08 »
gratuluję pięknego okrągłego jubileuszu i gratuluję niezależności myślenia

tak trzymaj! "I nie popuszczaj" :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Krótka refleksja z okazji 10 lecia odejścia z JW Org.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń, 2021, 00:30 »
Dziękuję. Postaram się trzymać "zwieracze" :)


Offline Sebastian

Odp: Krótka refleksja z okazji 10 lecia odejścia z JW Org.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń, 2021, 01:10 »
Dziękuję. Postaram się trzymać "zwieracze" :)
myślałem że "trzymajcie się i nie popuszczajcie" to taki znany cytat ze Smakosza Kremówek :)

Skoro nie wszyscy znają ten cytat, to wyjaśnię ogólnie, że tymi słowami Karol Wojtyła pół żartem pół serio zachęcał kiedyś Polaków do walki o swoje prawo do godnego życia, wolnego od ludzi którzy mają totalitarne ciągoty do wtrącania się w życie innych ludzi.

A ja (parafrazując Smakosza Kremówek) zachęcam Ciebie do tego samego.

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: Krótka refleksja z okazji 10 lecia odejścia z JW Org.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń, 2021, 01:32 »
Ok. Nie zgadaliśmy się jak widać. Dziękuję za wyjaśnienie. :)