Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Święta, to szabat oraz Pascha  (Przeczytany 17078 razy)

Offline glorianow144

Święta, to szabat oraz Pascha
« dnia: 19 Listopad, 2020, 19:11 »
Świętami dla wszystkich jest tylko i wyłącznie szabat - sobota, dzień odpoczynku w trosce o zdrowie nasze (Rdz 2,2-3) Natomiast dla Izraela świętem jest szabat oraz Pesach - Pascha, na pamiątkę wyjścia z niewoli śmierci do życia, oraz śmierci Jezusa Zbawiciela w zastępstwie śmierci każdego z nas (Łuk 22,14-22)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Do

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad, 2020, 19:31 »
Nie dla wszystkich. Do pracuję sobotę, niedzielę i święta nie ma sabatu... Ale jest rodzina do utrzymania


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopad, 2020, 20:38 »
@Do
Proszę być świadomym, że szabat - sobota jest przez Boga Wszechmogącego ustanowiony w trosce o zdrowie twoje i twojej rodziny (Rdz 2,2-3)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopad, 2020, 20:45 »
@Do
Proszę być świadomym, że szabat - sobota jest przez Boga Wszechmogącego ustanowiony w trosce o zdrowie twoje i twojej rodziny (Rdz 2,2-3)

(mtg): czyli dzień lenistwa  >:D


Offline Do

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopad, 2020, 20:59 »

(mtg): czyli dzień lenistwa  >:D

Coś w tym Nadaszyniak jest bo ostatnio przełożony mi powiedział : weź się Do do roboty bo inni nie będą cały czas za Ciebie zapier... "


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopad, 2020, 21:15 »
Świętami dla wszystkich jest tylko i wyłącznie szabat - sobota, dzień odpoczynku w trosce o zdrowie nasze (Rdz 2,2-3) Natomiast dla Izraela świętem jest szabat oraz Pesach - Pascha, na pamiątkę wyjścia z niewoli śmierci do życia, oraz śmierci Jezusa Zbawiciela w zastępstwie śmierci każdego z nas (Łuk 22,14-22)

Tylko czy wyłącznie? Piszmy na polskim forum po polsku.
Szabat nie jest dla wszystkich a dla wybranych.
Pesach jest na pamiątkę przejścia a nie wyjścia.
Nie jesteś prawdziwym Żydem (Człowiekiem Bożym).  >:D


Offline Siedemtwarzy

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopad, 2020, 08:04 »
Dla mnie szabat jest wtedy kiedy ja tak postanowie. Takie święto ruchome, ale zawsze celebrowane. Fajnie jest być Panem w swojej sprawie.


Offline Blue

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad, 2020, 09:18 »
Świętami dla wszystkich jest tylko i wyłącznie szabat - sobota, dzień odpoczynku w trosce o zdrowie nasze (Rdz 2,2-3) Natomiast dla Izraela świętem jest szabat oraz Pesach - Pascha, na pamiątkę wyjścia z niewoli śmierci do życia, oraz śmierci Jezusa Zbawiciela w zastępstwie śmierci każdego z nas (Łuk 22,14-22)



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopad, 2020, 11:01 »
Coś w tym Nadaszyniak jest bo ostatnio przełożony mi powiedział : weź się Do do roboty bo inni nie będą cały czas za Ciebie zapier... "
Witaj Do:
Właśnie, pracuj pracuj a garb sam wyrośnie >:D


Offline glorianow144

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopad, 2020, 18:17 »
Tylko czy wyłącznie? Piszmy na polskim forum po polsku.
Szabat nie jest dla wszystkich a dla wybranych.
Pesach jest na pamiątkę przejścia a nie wyjścia.
Nie jesteś prawdziwym Żydem (Człowiekiem Bożym).  >:D

@DeepPink Tool
Szabat jest ustanowiony przez Boga Wszechmogącego w trosce o zdrowie nasze dla wszystkich ludzi (Rdz 2,2-3) Pesach - przejście z niewoli śmierci do życia w Jezusie Zbawicielu, ustanowiony na pamiątkę wyjścia z Egiptu.   

===============
Dla mnie szabat jest wtedy kiedy ja tak postanowie. Takie święto ruchome, ale zawsze celebrowane. Fajnie jest być Panem w swojej sprawie.

Odpoczynek według twojego uznania, nie będzie służył regeneracji, bo nie będzie trwał od zachodu do zachodu, dnia siódmego. Ustanowiony przez Boga Wszechmogącego, który dał przykład odpoczynku przy stwarzaniu uniwersum (Rdz 2, 2-3)
"I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi, bo przyczyną wszelkiego zła jest brak wiedzy biblijnej zbieżnej ze świecką."
Wersety biblijne tłumaczone są z Biblii Warszawskiej.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Listopad, 2020, 23:34 »
pytanie do założyciela wątku: sabat należy liczyć wg _miejscowych_ wschodów i zachodów słońca czy wg czasu w ogrodzie Eden czy wg czasu w Jeruzalem?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Listopad, 2020, 23:37 »
pytanie do założyciela wątku: sabat należy liczyć wg _miejscowych_ wschodów i zachodów słońca czy wg czasu w ogrodzie Eden czy wg czasu w Jeruzalem?

Współczesny sabat liczymy od wydania pierwszej płyty Black Sabbath. Tak nakazał robić Jeszu.


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Listopad, 2020, 07:35 »
Odpoczynek według twojego uznania, nie będzie służył regeneracji, bo nie będzie trwał od zachodu do zachodu, dnia siódmego. Ustanowiony przez Boga Wszechmogącego, który dał przykład odpoczynku przy stwarzaniu uniwersum (Rdz 2, 2-3)
dlaczego opisując działania _biblijnego_ Boga Wszechmogącego posługujesz się (wymyślonym przez wrogów tegoż biblijnego Boga) _pogańskim_ terminem "uniwersum"?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Listopad, 2020, 09:11 »
Wątek założył zwykły szatanista. Miesza on bowiem święty żydowski Szabat z tym chrześcijańskim wywrotowcem JC.  ^-^ o takich stare księgi mówią, że przybierając postać anioła światłości noszą w sobie Dijabła z ogonem w jelitach, z kopytami na wątrobie i rogami w sercu. A kysz duszo nieczysta.  >:D


Offline Sebastian

Odp: Święta, to szabat oraz Pascha
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Listopad, 2020, 10:01 »
koledzy, proszę o nieco wstrzemięźliwości z waszej strony, aby nowy user się nie zraził do forum

przychodzi człowiek z ważnym orędziem od samego Boga, to skorzystam z okazji i spytam

ja, Sebastian, mam konkretne pytania, dotyczące sposobu świętowania sabatu
pytałem już o stosowność używania słowa uniwersum w odniesieniu do biblijnego Boga
pytałem już o sposób jego wyznaczania (czas miejscowy, czas wg Jeruzalem itd)

teraz pytanie trzecie  o zakres _podmiotowy_ prawa o sabacie:

z samego dekalogu zamieszczonego w Biblii wynika że w Biblii nie mogą pracować ani ludzie ani zwierzęta ani niewolnicy, ale niektórzy kompetentni rabini żydowscy twierdzą że nie powinny pracować również urządzenia techniczne, np. bankomaty, spłuczki w wc, radioodbiorniki, itd. (co stanowi rozszerzającą interpretację biblijnego wyrażenia "Twój sługa", gdyż wymienione urządzenia techniczne "służą" człowiekowi)

interesuje mnie, czy w sabat dozwolone jest używanie komputera, np. do celów związanych z wielbieniem Boga (np. udział on-line w nabożeństwie kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w PL podczas epidemii)
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad, 2020, 10:06 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)