Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czyste wielbienie Jehowy — nareszcie przywrócone!(Oddaj cześć tylko Jehowie)  (Przeczytany 1820 razy)

Offline Kyuubi

Krótki wątek dla ciekawych z książki: Czyste wielbienie Jehowy — nareszcie przywrócone!
LINK: https://www.jw.org/pl/biblioteka/książki/czyste-wielbienie/wielbienie/oddawaj-czesc-wylacznie-jehowie/

ROZDZIAŁ 22 „Oddaj cześć Bogu”

Czytamy:

Cytat:
Cytuj
1 Akapit
[....]KAŻDY z nas musi odpowiedzieć sobie na pewne podstawowe pytanie: Komu będę oddawać cześć? [...] Ale w rzeczywistości do wyboru są tylko dwie opcje: oddajemy cześć albo Bogu Jehowie, albo Szatanowi Diabłu.

- Ciekawe dlaczego pominięto tu Chrystusa i zestawiono dwie osoby Jehowę i Szatana ? a Jezus to juz sie nie liczy? (1P 3:22, Ap.5:12 ). Nic dziwnego ze tu nie zestawiono Jezusa bo "Świadkowie Jehowy" twierdzą że cześć i chwała należy sie tylko Bogu nie Jezusowi choć biblia mówi nam ze: Oddawano cześc i wielbiono również Jezusa i tak samo jest z jego chwałą(2kor 4:4 ) tak samo została mu przekazana potęga i moce i są mu poddani Aniołowie jaki to ze został wywyższony(Jana 3:35, 13:3, 17:1-3; 1P 3:22; Dz 2:33-34; Ef 1:15-23; 1kor 15:27, Flp 2:9-11, Apokalipsa 5:12)

Cytuj
Cytat:
Akapit 3
Celem wydania tej książki jest wzmocnienie naszego postanowienia, żeby robić to, co polecił wspomniany anioł — oddawać  cześć wyłącznie Bogu Jehowie (Powt. Pr. 10:20; Mat. 4:10)

- Nie rozumiem jednej rzeczy mamy tutaj napisane zeby zrobić to co polecił ,,Wspomniany Anioł" tylko ze problem jest w tym ze tego nie mówi "Anioł" ze mamy oddawać cześć "Tylko Bogu" tylko Sam Syn Boży "Jezus Chrystus" mówi nam o tym który jest ponad Aniołami(Hbr 1:2; 1:4-9; Kol 1:16-20, flp 2:9-11) Co ciekawe zacytowali werset z Ew.Mateusza 4:10 w którym to Jezus jako "Syn Boży" nie Anioł mówi nam by oddawać cześć tylko Bogu . Czy panowie ze strażnicy mają problem ze zrozumieniem tekstu ??. Jesli zinterpretujemy to zgodnie z doktryna ŚJ to mozn uznać ze to jest zgodne ale sam Jezus nie jest Aniołem i Stworzeniem i czymś więcej i kimś więcej ponieważ jest zrodzony nie stworzony ( Jana 1:1-3, 1:18, 3:16; Hbr 1:4-6).


Cytuj
Cytat:
Akapit 4
Księga Ezechiela uczy nas, że czyste wielbienie nie polega na formalnym przestrzeganiu jakichś rytuałów. Wymaga ono, żebyśmy: 1) oddawali cześć wyłącznie Jehowie, 2) zachowywali jedność z tymi, którzy czczą Boga w czysty sposób, oraz 3) okazywali innym miłość. Zobaczmy, jak te trzy tematy zostały uwypuklone w proroctwach i wizjach omówionych w tej książce.

- No tak uczy tego księga Ezechiela a może warto sprawdzić co mówi nam na ten temat "Nowy Testament" jak wiemy Stary Testament mówi nam jedna rzecz a Nowy Testament gdy przeszedł Jezus Chrystus mówi nam już cos innego na temat który mówi "ST" w nowy testamencie odwrotną rzecz.  Ponieważ jak w tym akapicie czytamy: ,,Wymaga ono, żebyśmy: 1) oddawali cześć wyłącznie Jehowie,, Tylko ze Nowy Testament mówi nam o wielbieniu i oddawaniu czci tez Jezusowi(Jana 5:23, Ap 5:13-14, 2tes 1:12) a o tym juz Strażnica boi sie pisać i dla wygody lepiej cytować Stary Testament by poprzeć swoją doktrynę i tezę. Tylko mnie zastanawia czy członkowie tej organizacji czytają Biblie bo jak czytamy Nowy Testament to tam jak byk widać ze wielbienie i cześć chwała i potęga jest przypisana Jezusowi. To na to wychodzi ze "Ciało Kierownicze i ich publikacje" są na pierwszy miejscu
a "Pismo Świete" sobie jest ale go nie ma i jest rzucone daleko w tyle bo "Ciało Kierownicze" zawsze ma racje bo jest natchnione i wybrane przez Jezusa co jest oczywiście ściemą no ale ćóz....


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Oj Kyuubi, Kyuubi czego nie rozumiesz? ŚJ oddają cześć tylko i wyłącznie Jehowie. JCH został zepchnięty do mistrzowskiego wykonawcy. Jest tylko jego synem w dodatku stworzonym, a nie zrodzonym. Dla każdego ŚJ nie jest Bogiem. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Kyuubi

Oj Kyuubi, Kyuubi czego nie rozumiesz? ŚJ oddają cześć tylko i wyłącznie Jehowie. JCH został zepchnięty do mistrzowskiego wykonawcy. Jest tylko jego synem w dodatku stworzonym, a nie zrodzonym. Dla każdego ŚJ nie jest Bogiem.

Wiem tylko nie rozumiem jak mozna twierdzic ze czesc i chwala tylko Jehowie skoro biblia mowie ze tez Jezusowi :)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Wiem tylko nie rozumiem jak mozna twierdzic ze czesc i chwala tylko Jehowie skoro biblia mowie ze tez Jezusowi :)
[/b][/size]
Rozum i wiara nie ma ze sobą nic wspólnego. Tu nie ma co rozumieć. Albo wierzysz i zostajesz ŚJ (na studium odpowiadasz: tak, tak, tak, zgadza się. Na pytaniach na głosiciela jak wyżej i na pytaniach kandydata do chrztu toże samo), albo odpowiadasz nie, nie i dzielisz się swoimi wątpliwościami i przemyśleniami rozumowymi. Wówczas powiedzą Ci. Odwiedzimy Pana innym razem, a tym czasem czy niechciałby Pan zostać stałym czytelnikiem? I tu jest ten moment. Kyuubi nie wahaj się. Albo się złamiesz i wdepniesz, albo będziesz cieszył się wolnością.
Ps i tak podziwiam, ja już siły ani chęci nie mam tak rozkminiać publikacje TS.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Storczyk

Wiem tylko nie rozumiem jak mozna twierdzic ze czesc i chwala tylko Jehowie skoro biblia mowie ze tez Jezusowi :)
Nowy świat nie pisze  nic o czci dla Syna.
CK postawiło się w miejsce Jezusa jako Pomazańcy,
dla niego miejsca brak, zresztą on jest archaniołem, a aniołom nikt czci nie oddaje (tak tłumaczą)
Nauki pokrętne, ciężko pojąć, o co im tak naprawdę chodzi z tym Jezusem. Nie pasuje im, do ich puzli.
Dlatego pomału się go pozbywają.



Offline janeczek

To co znalazł Kyuubi jest ciekawe bo umniejszanie roli Pana Jezusa jest celowe i ma sens, sędzia podzielił organizację na dwie grupy chrześcijan pomazańcy, i jonodabów obecnie 2 owce to prozelici gorszy sort żydowski,dopiero po armagedonie pod kierownictwem proroków starego testamętu będą uczyć się o Bogu, stąd chleb i wino jest zakazane dla prozelitów a wiara w Pana Jezusa bezcelowa nie mają nic wspólnego z nim sami się go wyrzekają namawiani przez CK, nie żartujemy sobie że pomazańcy nie korzystają z wersetu [ 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście»] Jana 14/6 7 jeżeli nie uznajemy tego co nauczał Pan Jezus a chyba jasno jest to napisane to po co mam wiara w Syna Bożego, CK spożywa chleb i wino wieży w moc Ducha Świętego wniebostąpienie jeżeli coś takiego jak Moris Leete kłamca Jakson spożywają to kto z nas może uważać się za niegodnego.
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Kyuubi

Ew.Mateusza 23:28-29

Cytuj
(28): Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. (29): Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych (30): oraz mówicie: Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków. [Biblia Tysiąclecia V, Mt 23]

Ew. Mateusza 20:26-28

Cytuj
(26): Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. (27): A kto by chciał być pierwszy między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, (28): tak jak Syn Człowieczy, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu. [Biblia Tysiąclecia V, Mt 20]

Ewangelia Mateusza 23:5-13

Cytuj
(5): Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. (6): Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. (7): Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. (8): A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. (9): Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. (10): Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. (11): Największy z was niech będzie waszym sługą. (12): Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony. (13): Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. [Biblia Tysiąclecia V, Mt 23]

Ew.Mateusza 15:3-9

Cytuj
(3): On im odpowiedział: "A dlaczego wy, powołując się na wasze tradycje, łamiecie przykazanie Boże? (4): Przecież Bóg powiedział: Otaczaj szacunkiem ojca i matkę. A także: Kto złorzeczy ojcu lub matce, podlega karze śmierci. (5): Wy natomiast twierdzicie, że jeśli ktoś powie ojcu lub matce: «To, co miałem ci dać na utrzymanie, ofiarowałem Bogu», (6): już nie musi okazywać szacunku swemu ojcu. Tak to przez waszą tradycję unieważniacie przykazanie Boże. (7): Obłudnicy! Słusznie prorokował o was Izajasz: (8): Lud ten czci Mnie wargami, ale ich serce jest daleko ode Mnie. (9): Daremnie jednak cześć Mi oddają, głosząc pouczenia, które są ludzkimi nakazami".

W tamtych czasach byli faryzeusza a dzisiaj mamy "Ciało Kierownicze"

Jesli chodzi o spozywanie chleba to robili to wszyscy:
1Koryntian 11:20-29
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień, 2020, 11:11 wysłana przez Kyuubi »


Offline Kyuubi

https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4%85%C5%BCki/czyste-wielbienie/jehowe-swojego-boga-masz-czcic/

Akapit.6
Cytuj
Kiedy odnosimy do siebie wszystko, co Biblia mówi o miłości i trosce, którą Jehowa otacza swoich sług — również przygnębionych — to nie uwierzymy w kłamstwo Szatana, że Jehowa nigdy nas nie pokocha ani nie będzie z nas zadowolony


Czy tylko miłością i trosce otacza swoje sługi ? czy prócz swoich sług Bóg troszczy sie o innych i otacza ich miłością bo wiemy ze jeśli chodzi o słowo "SŁUG" to zawyczaj świadkowie mają namyśli samych siebie. Takie ot nie trafne moim zdaniem. Ale załóżmy ze Strażnicy chodziło o wszystkich wiernych anie tylko o "ŚWIADKÓW JEHOWY"

Ten wątek przede wszystkich założyłem ze względu na akapit dziewiąty:

Cytat:
Cytuj
9 Dzisiaj Szatan też chce, żebyśmy go wielbili — bezpośrednio lub pośrednio. Jest „bogiem tego świata”, więc to jemu oddają cześć wyznawcy religii należących do Babilonu Wielkiego.

Otóż jak wiemy Świadkowie Jehowy za Babilon Wielki uważają wszystkie religie prócz własnej. Otóż zgodnie z tym wersetem wszyscy  wg strażnicy np. Katolicy oddają cześć szatanowi w kościele katolicki, protestanckim itp. Otóż ja będąc teraz ministrantem(Kandydatem) czy tez nie będąc ani tym i tym. Nigdy nie widziałem żeby w kościele ktokolwiek oddawał cześć szatanowi, nie widziałem żadnych pentagramów, żadnych znaków satanistycznych, czy modlitwy ku czci szatana albo rytuałów i również były cytowane fragmenty z pisma świętego a nie z "Księgi Szatana". Zazwyczaj są modlitwy wychwalające Boga czy Jezusa itp, Również w kazaniach nie raz słyszałem zeby przeciwstawiać sie złu czy tez szatanowi: Zło dobrem zwyciężaj. Więc idąc tym tokiem myślenia wszyscy co są katolikami a nie są "Świadkami Jehowy" oddają cześć szatanowi. Jest to pomówienie i teraz większość ludzi mogą zobaczyć co naprawdę "Ciało Kierownicze" myśli o innych ludziach co nie uznają ich religi i należa do innej.  Krótko: Jesteście wyznawcami szatana i oddajecie mu cześć.

Takie własnie mają zdanie o was.