Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020  (Przeczytany 4435 razy)

Offline Technolog

"Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« dnia: 14 Listopad, 2020, 11:07 »
Na stronie https://wtsarchive.com/pub/sfl-p_pascie-trzode-boza-2019 jest dostępna książka "Paście" z października 2020.
Trudno ją znaleźć normalnie, bo jest dodana jako załącznik do wersji 2019, a w "nowo dodanych" nie ma informacji o tym, że się ukazała.
Dzięki Blue za znalezienie materiału.

Jak wspomniałem w innym wątku, jedną ze zmian jest to, że dodano akapit o zerwanych zaręczynach. W zależności od okoliczności starsi będą się temu przyglądać lub nie - w szczególności będą, jeśli ktoś był "przykładnym głosicielem".


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 263
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopad, 2020, 13:20 »
Podświadomie dyslektycznie przeczytałem część linku - Paście Trzodę Bonza


Offline Vanad

Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień, 2020, 02:36 »
Ktoś zna powód, dla którego wydawcą tego podręcznika nie jest:

WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY OF PENNSYLVANIA ?

Wydali tę książkę jako:

WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY OF
REPUBLIC OF KOREA, INCORPORATED ASSOCIATION

dotyczy to polskiej i angielskiej wersji językowej. Ktoś ma wiedzę, dlaczego tak?


Offline Warszawa wschodnia

Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Grudzień, 2020, 11:28 »
Myslalem ze to żart ale faktycznie w niej jest tak wpisane. Moze kwestia tego kto drukuje ::)

Albo jakiś fake :-[


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudzień, 2020, 12:02 »
Raczej kwestia tego kto drukuje, tudzież gdzie był realizowany ostateczny skład. Te podpisy przez lata się zmieniały w publikacjach organizacji. Czasem zdarzało się, że były różne dopiski w tej samej publikacji ale w różnych językach. To, że akurat ta wersja była wyprodukowana w Korei jest na pewno ciekawą informacją, ale raczej nic nam to nie zmienia.


Offline Ruben

Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Grudzień, 2020, 12:07 »
Ktoś zna powód, dla którego wydawcą tego podręcznika nie jest:

WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY OF PENNSYLVANIA ?

Wydali tę książkę jako:

WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY OF
REPUBLIC OF KOREA, INCORPORATED ASSOCIATION

dotyczy to polskiej i angielskiej wersji językowej. Ktoś ma wiedzę, dlaczego tak?

chochlik drukarski się zakradł: powinno być

Democratic People's Republic of Korea (North Korea)

więcej informacji poniżej:
https://en.wikipedia.org/wiki/North_Korea#:~:text=North%20Korea%20%28Korean%3A%20%EC%A1%B0%EC%84%A0%20%2F%20%E6%9C%9D%E9%AE%AE%2C%20MR%3A%20Chos%C5%8Fn%3B,constituting%20the%20northern%20part%20of%20the%20Korean%20Peninsula.


Offline Vanad

Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Grudzień, 2020, 16:17 »
To ma jakiś inny sens. Tu nie chodzi o drukarnię (w pierwszej wersji tej nowej książki Wielka Brytania, w uaktualnionej Niemcy). Jest to bodaj jedyna publikacja (przynajmniej po polsku, nie licząc czasopism, które we wczesnych wydaniach kolorowych miały podanego wydawcę niemieckiego, łącznie z nazwiskiem redaktora), której wydawcą nie jest korporacja pensylwańska. Myślę, że to raczej jakieś kwestie prawne mają tu znaczenie. Tym bardziej, że także wersja angielska, niemiecka czy czeska (czyli pewnie wszystkie) mają jako głównego wydawcę korporację z Korei Południowej  8-)

Jeżeli to faktycznie tylko decentralizacja, dziwne, że trafiło na tę akurat publikację. Inne ostatnio wydane publikacje, np. książka o Proroctwie Ezechiela, czy Codzienne Badanie Pisma na 2021 rok nadal mają wydawcę z Pensylwanii.
« Ostatnia zmiana: 13 Grudzień, 2020, 16:22 wysłana przez Vanad »


Offline Blue

Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Grudzień, 2020, 23:12 »
Spekulacja: Paście powierzoną wam Trzodę to książka zawierająca bardzo wrażliwe treści, które mogą w różnych procesach służyć jako argument strony przeciwnej WTS. Prawnicy WTS starają się używać taktyki polegającej na rozdrobnieniu organizacji na wiele niby niezależnych od siebie korporacji. W razie czego powiedzą, że tą książkę napisała korporacja z Korei i w razie jakiegoś kwasu nie będzie można jej połączyć z CK.


Offline Robin

Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Grudzień, 2020, 23:00 »
:) czy zimą też się trzodę pasie? trzoda w zagrodach.eh.



« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień, 2020, 23:02 wysłana przez Robin »


Offline John

Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Styczeń, 2021, 18:50 »
w dodatku jest odsyłacz ...

Zobacz list LDA:LDE z 9 listopada 2018 roku.

czy gdzieś jest ten list????????


Offline DonnieDarkoJG

Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Styczeń, 2021, 18:57 »
w dodatku jest odsyłacz ...

Zobacz list LDA:LDE z 9 listopada 2018 roku.

czy gdzieś jest ten list????????

Jest.


Offline John

Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Styczeń, 2021, 19:16 »
dzięki!!!!!

cóż byłoby warte forum bez twojego wsparcia

John


Offline DonnieDarkoJG

Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Styczeń, 2021, 19:22 »
dzięki!!!!!

cóż byłoby warte forum bez twojego wsparcia

John

Forum tworzą wszyscy.
Ja wrzucam tylko głupie PDFy.


Offline John

Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Styczeń, 2021, 19:35 »
nie bądź taki skromny w tych głupich pdf-ach jest całe źródło składające się na archiwum


Offline smaigol

Odp: "Paście trzodę Bożą" Październik 2020
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Styczeń, 2021, 20:02 »
Na stronie https://wtsarchive.com/pub/sfl-p_pascie-trzode-boza-2019 jest dostępna książka "Paście" z października 2020.
Trudno ją znaleźć normalnie, bo jest dodana jako załącznik do wersji 2019, a w "nowo dodanych" nie ma informacji o tym, że się ukazała.
Dzięki Blue za znalezienie materiału.

Jak wspomniałem w innym wątku, jedną ze zmian jest to, że dodano akapit o zerwanych zaręczynach. W zależności od okoliczności starsi będą się temu przyglądać lub nie - w szczególności będą, jeśli ktoś był "przykładnym głosicielem".
Odwiedziło mnie osatnio zaprzyjaznione małżeństwo Świadków i pochwalili się że ich syn ma sympatię. Nie są zaręczeni ale juz są po słowie tak.Nie do konca to zrozumiałem, ale nie drążyłem tematu, bo umówiliśmy się że nie będziemy rozmawiać na tematy świadkowe. Dzięki paście wiem o co chodzi.