Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2021 - Znaczący spadek nakładu papierowej Strażnicy  (Przeczytany 1357 razy)

Offline Technolog

Odp: 2021 - Znaczący spadek nakładu papierowej Strażnicy
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Październik, 2020, 17:53 »
Technolog próbuje szerzej to ugryźć.
Zwiększające się nakłady, gdy zmniejsza się objętość nie robi wrażenia.
Temat był policzony tu https://jwsurvey.org/cedars-blog/watchtower-and-awake-magazine-printing-down-39-percent-since-2005
Ilością nowych drukowanych treści jest poniżej 2013 roku.


Offline Reskator

Odp: 2021 - Znaczący spadek nakładu papierowej Strażnicy
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Październik, 2020, 18:04 »
A po co komu wysoki nakład publikacji?
Do tego samego wniosku doszło CK.
Pokolenie te pierwsze zazębiające prawie wymarło.
To drugie zna już komputery,tablety.
Czy Selters istnieje-obdarowali mnie kiedyś NT po Grecku-fajne wspomnienia.
« Ostatnia zmiana: 01 Październik, 2020, 18:12 wysłana przez Reskator »


Offline Kyuubi

Odp: 2021 - Znaczący spadek nakładu papierowej Strażnicy
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Październik, 2020, 19:48 »
Czy pan Roszada by mógł odblokować mnie na prywatnej wiadomości bo mam pytanko i sprawke małą ;d


Offline uncja

Odp: 2021 - Znaczący spadek nakładu papierowej Strażnicy
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Październik, 2020, 21:55 »
Liczyłem tylko Strażnicę do rozpowszechniania, Technolog próbuje szerzej to ugryźć. Można by tak zrobić, ale do tego też najlepiej byłoby zebrać dane z ostatnich 20 a może nawet 30 lat. Wtedy dałoby to ciekawy obraz, ale to już trochę więcej pracy :)

P. S. Ktoś jest chętny na aktualizację artykułu na Wiki? Moja edycja aktualizująca nakład została odrzucona - Wikipedia brzydzi się faktami. Ale może komuś innemu szczęście dopisze :)
Ostatnio na Wiki artykuły około dziadkowskie zamieniły się w propagandę, przypuszczam ze ktoś dorobił się statusu redaktora i odrzuca takie zmiany, które są niekorzystne i ktokolwiek by nie wprowadził zmian jakiś staznicowego pochodzenia redaktor je odrzuci


Offline Opatowianin

Odp: 2021 - Znaczący spadek nakładu papierowej Strażnicy
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Październik, 2020, 13:05 »
Doliczyłem się na Wiki co najmniej pięciu redaktorów-apologetów jw.org. To już całkiem pokaźna grupa. Dokładają niemałych starań, aby szybko wycofywać "niewygodne" treści (choćby nawet uźródłowione i zgodne z faktami), a jednocześnie powielać strasznicowe głupoty. Niektórzy z nich popadli w konflikty z innymi redaktorami, ekspertami z różnych dziedzin, kiedy zaczęli wprowadzać "niewolnicze" bzdury do artykułów nie związanych z jw.org. Nie wiem natomiast, czy Wikipedia ma jakiegoś administratora rodem z orgowskiego betonu.
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2020, 13:10 wysłana przez Opatowianin »


Offline Roszada

Odp: 2021 - Znaczący spadek nakładu papierowej Strażnicy
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Październik, 2020, 13:10 »
Polska wikipedia ma jednego ŚJ w zarządzie.
natomiast psem gończym jego był John Belushi.
Podobno przeniósł się służbowo na ang. wiki, tam porządkować.
« Ostatnia zmiana: 02 Październik, 2020, 13:45 wysłana przez Roszada »


Offline Siedemtwarzy

Odp: 2021 - Znaczący spadek nakładu papierowej Strażnicy
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Październik, 2020, 15:44 »
Dobrze, że spada, mniej drzew do wycięcia, wolę sobie jednak na drzewostan  popatrzec niż na zmielona i wyprasowana celulozę z treściami o tak niskich wartościach, że nawet ogień jak to trawi to się czasami zakrztusi...


Offline Roszada

Odp: 2021 - Znaczący spadek nakładu papierowej Strażnicy
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Październik, 2020, 17:03 »
Byście zobaczyli jakby spadł nakład, jakby wprowadzono podatki za niszczenie drzewostanu i to od każdej wyprodukowanej gazety... ;D

I może z tego powodu przypomnieli zakaz 'gromadzenia się na studium Biblii':

2021 r.

   Niedawno (2021 r.) jednak, w wewnętrznym liście dla starszych zboru, znów przypomniano zakaz organizowania spotkań biblijnych:

„8. Nie ma przeciwwskazań, żeby urządzać budujące spotkania towarzyskie. Otrzymaliśmy jednak informacje, że niektórzy zaczęli organizować dodatkowe spotkania i wydarzenia służące przekazywaniu pouczeń duchowych, a nawet rozpoczynają je i kończą modlitwą. Organizatorom i uczestnikom takich spotkań zapewne przyświecają dobre intencje, ale nie przewiduje się tego typu postanowień.
9. Lud Jehowy otrzymuje ogromną ilość duchowych pouczeń i zachęt na zebraniach zborowych, zgromadzeniach i kongresach, a także w audycjach JW Broadcasting i naszych publikacjach. Jehowa za pośrednictwem swojego świętego ducha oraz Słowa prawdy dostarcza wszystkiego, co niezbędne, przez niewolnika wiernego i roztropnego. Należy uważać, żeby nie organizować ani nie promować spotkań, na których udostępnia się pokarm duchowy wykraczający poza to, co przekazuje organizacja. Takie spotkania mogłyby odwracać uwagę od tego, czego Jezus Chrystus dokonuje dzisiaj za pośrednictwem swojego ziemskiego zboru. Jeśli wszyscy słudzy Boży zastosują się do tej wskazówki, będzie ‛panować wśród nich całkowita jedność myśli i poglądów’ i pozostaną ‛utwierdzeni w wierze’ (1 Kor. 1:10; Kol. 2:6, 7)” (Ogłoszenie i przypomnienia marzec 2021 s. 2).
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/ogloszenia-i-przypomnienia-marzec-2021-pl/msg232087/#msg232087
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień, 2021, 18:49 wysłana przez Roszada »