Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Szukam wątku: Czy ktos prowadził rozmowy ze Świadkami?  (Przeczytany 629 razy)

Offline Kyuubi

Szukam wątku: Czy ktos prowadził rozmowy ze Świadkami?
« dnia: 21 Wrzesień, 2020, 09:56 »
Witam ze nie chce nie potrzebne zakładać wątku mam pytanie czy na forum jest wątek w stylu:

- Rozmawiałem ze Świadkami Jehowy np na temat Piekła, Trójcy Świętej, czy tez pokazywanie im sprzeczności w ich samej bibli z oryginałem.
- Czy każdy sie dzieli tym jak ta rozmowa przebiegła, czy były jakieś efekty.

Bo ostatnio gadałem z kumplem ktory jest "ŚJ" ale ta rozmowa za bardzo sensu nie miała :D rozmawiałem np o Piekle.
i ze dodane są słowa których brak w orginale itp

Później opisze mniej więcej jak ta rozmowa wyglądała.


Offline Gostek

Odp: Szukam wątku: Czy ktos prowadził rozmowy ze Świadkami?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień, 2020, 10:34 »
Jak dzisiaj z ludźmi chcesz rozmawiać o piekle a tym bardziej udawadniać jego istnienie, to obojętnie z kim(jakiejkolwiek religii chrześcijańskiej) natrafisz na opór w rozmowach. Ludzie po prostu już w tego rodzaju straszaka nie wierzą. Wyjątkiem są Muslime. Dla nich nauka o wiecznych męczarniach albo o wiecznym życiu w raju(raj w niebie, a nawet w siedmiu niebach) jest podstawą ich wierzeń. Wg. mnie, a dużo z nimi długich rozmów przeprowadziłem, są oni na takim etapie poznawczym, jak byli  chrześcijanie, głównie katolicy  przed 100 latami wcześniej.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień, 2020, 10:36 wysłana przez Gostek »


Offline Blue

Odp: Szukam wątku: Czy ktos prowadził rozmowy ze Świadkami?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień, 2020, 11:37 »
Trójca, piekło to akurat te rzeczy, które ŚJ pojmują według mnie bardzo dobrze - tzn. jako efekt wpływu greckiej filozofii.
Nie wiem niby w jaki sposób miałbym z nimi rozmawiać i udowadniać im coś, o czym Biblia nie mówi.

Natomiast bardzo lubię powoływać się na inne kwestie.
Np. Czy Biblia to rzeczywiście natchnione słowo Boże? Czy proroctwa Biblijne są wiarygodne? Zapraszam wtedy do otwarcia księgi Izajasza, rozdziału 17:1-3. A potem zachęcam do sprawdzenia jak miasto Damaszek ma się dzisiaj.