Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Mój zbiór opowieści biblijnych i pomoc materialna?  (Przeczytany 478 razy)

Offline Aliki

Mój zbiór opowieści biblijnych i pomoc materialna?
« dnia: 13 Wrzesień, 2020, 22:13 »
W NSK z 1983 lub 1984 roku natknęłam się na takie ogłoszenie... Czy ktoś wie o co tu chodzi... Nie zacytowano a ja niestety nie mam tamtej książki...


Offline Roszada

Odp: Mój zbiór opowieści biblijnych i pomoc materialna?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrzesień, 2020, 22:31 »
*** km 3/84 s. 8 Ogłoszenia ***
Biura oddziałów w różnych krajach otrzymują z Polski wiele listów z prośbą o przysłanie książki Mój zbiór opowieści biblijnych, a niekiedy także o udzielenie pomocy materialnej. W związku z tym wyjaśniamy, że informacja zamieszczona u dołu ostatniej strony książki Mój zbiór (wydanie kolorowe) nie dotyczy Polski, między innymi dlatego, że nie jest możliwe uiszczenie podanej w ogłoszeniu należności, zaś nadesłane nieodpłatnie większe przesyłki są przeznaczone do rozdzielenia przez zbory.

W książce z 1981 piszą:

Cytuj
W sprawie dalszych informacji albo bezpłatnego domowego studium biblijnego można pisać do Watch Tower  pod najbliższy z niżej podanych adresów:

Polskiego adresu nie ma tam. Ale ponad 15 innych biur.

Pewnie w ang. książkach była cena, tak jak była do roku 1990 w Strażnicy.

W polskiej książce nie ma ceny, bo ŚJ byli wtedy (1981) nielegalni w Polsce, choć tolerowani. ;)

To czas darów, tuż po stanie wojennym, wiec zapewne ludziska, nie koniecznie ŚJ, pisali pod te adresy po prośbie.
To pierwsza kolorowa polska książka z adresami.
Później w 1984 była Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi

Cena tej książka zamieszczona w ang. NSK:

*** km 11/78 p. 7 Announcements ***
My Book of Bible Stories (my). Pioneer: $ .85; Congregation: $1.90; Public: $2.00.

Trzy ceny: dla pionierów, zborów i głosicieli.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrzesień, 2020, 23:36 wysłana przez Roszada »