Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020  (Przeczytany 2564 razy)

Offline Blue

Polecam serdecznie punkt z tego tygodnia (od 10 do 16 Sierpnia) punkt pt. "Wysławiaj Jehowę jako pionier".
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/202020287

Możemy w nim przeczytać:
"Izraelici mieli niezwykłe powody, żeby wysławiać Jehowę. Wyprowadził ich z Egiptu i ocalił przed wojskiem faraona (Wj 15:1, 2). Także dzisiaj Jehowa okazuje swojemu ludowi dobroć i życzliwość. Jak możemy pokazywać, że jesteśmy Mu za to wdzięczni? (Ps 116:12).

Jednym ze sposobów jest podjęcie pomocniczej lub stałej służby pionierskiej. Możesz modlić się o potrzebne pragnienie i siły (Flp 2:13). Wielu zaczyna od służby pomocniczej. W marcu, kwietniu i w miesiącu wizyty nadzorcy obwodu możesz wybrać, czy chcesz osiągnąć cel 30, czy 50 godzin. Kiedy przekonasz się, ile radości sprawia ci ta służba, może postanowisz zostać pionierem stałym. Czasem jest to możliwe nawet w wypadku osób, które pracują na cały etat albo mają problemy zdrowotne (mwb16.07 s. 8). Jehowa zasługuje na każdy wysiłek wkładany w służbę dla Niego! (1Kn 16:25)."

Jak widać, duch Jehowy nie uprzedził swoich sług, że taki punkt będzie trochę nie na czasie. Przecież zdjęto z pionierów wymaganie czasowe...
Ale chwileczkę! To nie takie proste - otóż wymaganie godzinowe zdjęto, ale tylko z pionierów stałych i specjalnych :D . Tak, tak - te postanowienie nie dotyczy pionierów pomocniczych. I tu dochodzimy do ciekawej okoliczności - otóż w wielu zborach ten punkt przedstawiono zupełnie inaczej.
W jednym ze zborów Nadzorca Służby powiedział, że skoro od pionierów nie wymaga się wypracowania kwantum, to pionierem pomocniczym może zostać każdy, kto jest przykładnym głosicielem.
W innym zborze, Nadzorca Służby wyświetlił wniosek do służby i powiedział (zgodnie z prawdą), że wypełniając go, podpisujemy się pod tym, że mamy opracowany plan, który pozwoli nam wypracować 30 bądź 50h.
W jeszcze innym zborze Nadzorca Służby powiedział, że w związku z zaaistniałą sytuacją ważne jest to, byśmy po prostu chcieli zwiększyć swój udział w służbie. Więc nawet jeśli ktoś zwiększy z 5 do 10h, to i tak dobrze zrobi podpisując wniosek na pioniera.

No i jak tu zgadnąć czego oczekuje Jehowa?


Offline Roszada

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sierpień, 2020, 13:14 »
Cytuj
Wielu zaczyna od służby pomocniczej. W marcu, kwietniu i w miesiącu wizyty nadzorcy obwodu możesz wybrać, czy chcesz osiągnąć cel 30, czy 50 godzin.
Można przedatować publikację na rok 2022. ;D


Offline Technolog

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpień, 2020, 13:18 »
Ja proponuję służbę zastępczą np. wyrywanie chwastów na sali.
Są takie przepisy że pionierzy jak są na budowach to mogą mieć usprawiedliwienie że nie wyrobili normy. Można to odwrócić i jak nie mogą głosić to na sali np. grabić można.


Offline Blue

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpień, 2020, 13:20 »
Ja proponuję służbę zastępczą np. wyrywanie chwastów na sali.
Są takie przepisy że pionierzy jak są na budowach to mogą mieć usprawiedliwienie że nie wyrobili normy. Można to odwrócić i jak nie mogą głosić to na sali np. grabić można.

Masz rację po za jednym - tylko pionierzy stali mogą sobie zastępować godziny służby godzinami na budowie :D Pionierzy pomocniczy muszą harować głosząc.


Offline rzeski

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpień, 2020, 15:38 »
Ciekawe co na to starsi i słudzy pomocniczy uwaleni za brak minimum 10 godzin.


Offline Proctor

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sierpień, 2020, 15:41 »
Ciekawe co na to starsi i słudzy pomocniczy uwaleni za brak minimum 10 godzin.
Głoszą teraz po 20 godzin. Chcą wrócić do łask. ;D


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Sierpień, 2020, 15:42 »
Jak dla mnie mogliby zostawić godzinki bez zmian, a tylko zarządzić, że od teraz raportujemy głoszenie telefoniczne, internetowe, studia rodzinne i tak dalej. Przecież to i tak pic, a przynajmniej wszystko kręciłoby się po staremu i wierni mieliby co robić, rutyna teokratyczna by się nie zmieniła.


Offline Blue

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Sierpień, 2020, 14:55 »
Tydzień 24-30 Sierpnia.
  • Wyszukujemy duchowe skarby
Wj 20:4, 5 — W jakim sensie Jehowa ‛za grzech ojców zsyła karę’ na przyszłe pokolenia? (w04 15.3 s. 27, ak. 1) https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2004206#h=37:0-38:0

Werset Biblijny mówi wprost:  "Za grzech ojców zsyłam karę na synów, do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą,". To jest naprawdę prosty werset, którego nie trzeba tłumaczyć. Zdaje się go popierać też historia biblijna. Jehowa przeklął Kannana za grzech swojego ojca, Jehowa zabił dziecko Dawida - owoc jego współżycia z Batszebą, Jehowa wydał na śmierć maleństwa Egipcjan za grzechy Faraona, podobnie zrobił z dziećmi pochodzącymi z narodów zamieszkujących ziemie obiecaną.

Podsumowując: Biblia mówi, że Bóg karze ludzi za przewinienia ich Ojców. Biblia opisuje jak to robi. Jednak Strażnica poczuła potrzebę racjonalizowania tego fragmentu Biblii i chociaż nie modyfikuje tego wersetu w nwt to zamieszczone tłumaczenie zmienia jego wydźwięk. Innymi słowy, Strażnica stawia się w pozycji samego autora Pisma Świętego i czuje się uprawniona do wyjaśniania, co "autor naprawdę miał na myśli".


Offline Kyuubi

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Sierpień, 2020, 15:09 »
Cytuj
Wielu zaczyna od służby pomocniczej. W marcu, kwietniu i w miesiącu wizyty nadzorcy obwodu możesz wybrać, czy chcesz osiągnąć cel 30, czy 50 godzin

Mnie ciekawi to dlaczego musi być jakieś minimum godzien dla pionierów itp, którzy muszą wyrobić te minimum w miesiącu. Co ciekawe Jezus ani Apostołowie nie uczyli ile mają robić "Tego Minimum" poświęcać na głoszenie. Co ciekawe Biblia uczy żeby robić to z chęci a nie z przymusu czy tez dla "Godzinek" również nikogo nie przymusza do tego. Tylko masz okazje to głoś. Jak ja byłem głosicielem to mi sie to z czasem wydawało śmieszne. Te sprawozdania co z tego ze masz w miesiącu 20 godzin bo musisz je zrobić a tego może posłuchały z 2-3 osoby.



Offline Blue

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Sierpień, 2020, 15:12 »
Mnie ciekawi to dlaczego musi być jakieś minimum godzien dla pionierów itp, którzy muszą wyrobić te minimum w miesiącu. Co ciekawe Jezus ani Apostołowie nie uczyli ile mają robić "Tego Minimum" poświęcać na głoszenie. Co ciekawe Biblia uczy żeby robić to z chęci a nie z przymusu czy tez dla "Godzinek" również nikogo nie przymusza do tego. Tylko masz okazje to głoś. Jak ja byłem głosicielem to mi sie to z czasem wydawało śmieszne. Te sprawozdania co z tego ze masz w miesiącu 20 godzin bo musisz je zrobić a tego może posłuchały z 2-3 osoby.

Zapraszam do tego tematu: https://sjwp.pl/'nowe-swiatla'-archiwum-69/1939-wymog-60-godzin-dla-glosicieli-zamiast-15-godzin-miesiecznie!/msg222465/#msg222465 Tutaj znajdziesz tłumaczenie Strażnicy, dlaczego potrzebne są raporty.

Jednak tutaj chciałbym abyśmy skupili się na "pokarmie duchowym" związanym z tytułem tematu :)


Offline DontBeUnkind

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Sierpień, 2020, 15:34 »
Cytuj
Po osiągnięciu pełnoletności każdy jest osobiście odpowiedzialny za swoje postępowanie i swoją postawę. Jednak gdy cały Izrael uwikłał się w bałwochwalstwo, konsekwencje ponosiły również następne pokolenia. Skutki tego odczuwali nawet wierni Izraelici, ponieważ odstępstwo całego narodu utrudniało im zachowanie lojalności.

Chyba o czymś zapomnieli - 2 Królów 2:23,24.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline DontBeUnkind

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Sierpień, 2020, 20:12 »
Odchodząc odrobinę od tematu. Czy u kogoś w zborze była prośba od NO, żeby przekazać do nadzorców „pełne entuzjazmu zdjęcia z kongresu”? Wytyczne: uśmiechnięte, z plakietkami lub programami, można wykazać się kreatywnością. Prowadzący nie wiedział w jakim celu głosiciele mają przekazywać fotografie.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Blue

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sierpień, 2020, 20:17 »
To chyba nie była jakaś zorganizowana akcja, bo u mnie nie było.


Offline DontBeUnkind

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Sierpień, 2020, 20:46 »
Czyli to znowu przejaw szaleństwa mojego NO.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline DontBeUnkind

Odp: Chrześcijańskie życie i służba — program zebrań, sierpień 2020
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Sierpień, 2020, 11:41 »
Poważnie? U nikogo nie było ogłoszenia o zdjęciach? Dostaje już „uśmiechnięte, oplakietkowane” zdjęcia od ŚJ z innych województw i nie wiem, czy to zorganizowana akcja, czy po prostu znam samych fanatyków, którzy robią sobie zdjęcia z plakietkami w domu na wypadek amnezji 🤷🏼‍♀️
Nolite te bastardes carborundorum