Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pokrzepiające ilustracje  (Przeczytany 931 razy)

Offline kochanek

Pokrzepiające ilustracje
« dnia: 08 Sierpień, 2020, 11:32 »
Nie znalazłem na forum takiego wątku, ale chciałbym abyśmy wspólnymi siłami zrobili coś w stylu biblioteczki szokujących ilustracji jakimi organizacja karmi swoje owieczki.

Cel jest oczywisty. Wzbudzenie strachu przed Armagedonem albo nieposłuszeństwem wobec niewolnika. Ilustracje przedstawiające zagładę ludzi, martwe ciała, ostracyzm czy w nowoczesnej wersji bunkry i armie.
Chodzi o to , aby  uzmysłowić szperającym tu osobom, ze patrząc z boku na te ilustracje można dostać gęsiej skórki i nie przypomina to dobrej nowiny. Zwłaszcza gdy ilustracje te są kierowane bezpośrednio do dzieci.

Pamietam gdy czytałem jako chłopiec mój zbiór opowieści momentami byłem przerażony... później myślałem ciagle ze nie chce zginąć jak ci ludzie. Myślałem tez o mojej babci, ciotkach i innych członkach rodziny nie będących SJ i wyobrażałem sobie jaka straszna śmiercią umrą...

Dzisiaj z ciekawości otwarłem elektroniczna wersje Mojego Zbioru Opowieści i powiem szczerze, ze albo część ilustracji została złagodzona albo moja wyobraźnia jako dziecka była dość bujna. Pamietam wszakże jak ta kobieta rozwaliła kołkiem głowę Syserze w namiocie. Stała z młotkiem. Nie ma tej ilustracji w elektronicznej wersji. Może ktoś, kto ma starsza wydrukowana wersje może zobaczyć i wrzucić zdjęcie?

Mimo wszystko znalazłem kilka ciekawych ilustracji. Zapraszam do wrzucania.


Offline Roszada

Odp: Pokrzepiające ilustracje
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpień, 2020, 11:48 »
To co widzę tu (Sisera):
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1101978104

to obcięli połowę fotki z leżącym trupem.

Całe zdjęcie jest w wydaniu 1981, ale młotka tam nie widać.

Jeśli chodzi o fotkę z potopu z 1981 r., to została ona zmieniona w stosunku do pierwotnej.
Zaraz poszukam skan na forum.
Tu jest skan porównawczy:

https://imgur.com/S30LyyM

Doszła kobieta z dzieckiem a ubył wystający z wody dinozaur.


Offline kochanek

Odp: Pokrzepiające ilustracje
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sierpień, 2020, 12:09 »
A masz gdzieś ta fotkę z tym leżącym trupem? Jakoś jako dziecku bardzo mi zapadło to w pamięć ha ha


Offline Roszada

Odp: Pokrzepiające ilustracje
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpień, 2020, 12:13 »
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień, 2020, 12:18 wysłana przez Roszada »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pokrzepiające ilustracje
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień, 2020, 12:49 »
(mtg):


Offline Roszada

Odp: Pokrzepiające ilustracje
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpień, 2020, 12:53 »
Tu jest cały zbiór armagedonowy:

https://piotrandryszczak.pl/czy_tak_bedzie_wygladal_armagedon.html

Na walącym nie kościele widoczna jest nawet Godzina...


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Pokrzepiające ilustracje
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpień, 2020, 13:40 »
Jak ktoś trafi na stare ilustracje poddane retuszowi, a ma czas i ochotę ( a niedługo wszyscy będziemy mieli bo epidemia galopuje), to niech robi zestawienia jedno obok drugiego, taki zabieg będzie miał najwięcej sensu.


Offline kochanek

Odp: Pokrzepiające ilustracje
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sierpień, 2020, 17:15 »
Jest i Sisera z kołkiem w głowie. Bez młotka ale kołek jednak utkwił zarówno mi jak i jemu w głowie  ::)

Chciałem sprawdzić Wspaniały Final Objawienia Bliski. Przecież tam najwiecej było smaczków z pełnymi miłości ilustracjami. Nie wiem jakim cudem rodzice wogole pozwalali małym dzieciom brać udział w studium tej książki ale już nie ważne.

Ważne jest to, ze na stronie jw.org nie ma tej książki w spisie jako książki do studium Biblii. Jest co prawda w biblioteczce oraz w aplikacji ale ocenzurowana! Nie ma ani jednej ilustracji. Ba nie ma nawet okładki! Czyżby uświadomili sobie, ze książka z takimi treściami może być w niektórych krajach podstawą do podjęcia różnych działań przez władze jako nieodpowiednimi dla małoletnich?



Offline Roszada

Odp: Pokrzepiające ilustracje
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sierpień, 2020, 18:24 »
Powiem Ci, gdzie jest w rękach Jael młotek i palik na obrazku:

*** w79/20 s. 15 Odważna Jael ***

Nawet w opisie na płytce i na jw.org nie napisali, że jest obrazek.
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1978688#h=2