Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Listy do starszych i zborów po angielsku  (Przeczytany 4206 razy)

Offline Blue

Odp: Listy do starszych i zborów po angielsku
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Czerwiec, 2020, 12:04 »
Stolico Romunii, skąd masz takie informacje? Jest to bardzo ciekawe...


Offline Disorder

Odp: Listy do starszych i zborów po angielsku
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Czerwiec, 2020, 12:35 »
Stawia się przecinek w innym miejscu lub się go nie stawia, zmienia się szerokość jednego wyrazu oczywiście na każdej kopii zmienia się inny wyraz , używa się jednej literki inną czcionką itp itd, oczywiście nie ma problemu to obejść bo wystarczy program co zeskanuje nasz tekst i zrobi mu edycję . Sam plik nie jest zabezpieczony , po prostu każdy odbiorca dostaje minimalnie zmieniony tekst.

Takie metody są łatwe do zweryfikowania. W przecinek trudno mi uwierzyć ze względu na to, że miejsce jego postawienia zmienia sens wypowiedzi. Co do czcionki to ok - byłoby to do zrobienia, ale wobec tego powinno to wypłynąć na angielskojęzycznych forach. Ja się z czymś takim nie spotkałem. Możesz podać jakieś zagraniczne źródło które potwierdza, albo najlepiej pokazuje na przykładzie tego typu zabezpiecznienia listów? Bo plotki słyszałem nie raz, ale nigdy nie spotkałem się z dowodami.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Listy do starszych i zborów po angielsku
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Czerwiec, 2020, 13:01 »
Takie metody są łatwe do zweryfikowania. W przecinek trudno mi uwierzyć ze względu na to, że miejsce jego postawienia zmienia sens wypowiedzi. Co do czcionki to ok - byłoby to do zrobienia, ale wobec tego powinno to wypłynąć na angielskojęzycznych forach. Ja się z czymś takim nie spotkałem. Możesz podać jakieś zagraniczne źródło które potwierdza, albo najlepiej pokazuje na przykładzie tego typu zabezpiecznienia listów? Bo plotki słyszałem nie raz, ale nigdy nie spotkałem się z dowodami.

Ja nie mówię że organizacja tak się zabezpiecza , a nawet uważam że tego nie robi, mówię tylko że są takie metody , od lat stosuję to w swojej pracy, np dwa z pozoru takie same wyrazy są zbudowane z innych liter a wyglądają tak samo: kulka i kulka
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2020, 13:10 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline HARNAŚ

Odp: Listy do starszych i zborów po angielsku
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Czerwiec, 2020, 18:22 »
Nie podpowiadajcie im . 
Szkoda , że Donek się wyciszył , miał dane z pierwszej ręki .
P.S kulka to kulka a jeż to jesz.  ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2020, 18:25 wysłana przez HARNAŚ »


Offline dziewiatka

Odp: Listy do starszych i zborów po angielsku
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Czerwiec, 2020, 19:27 »
Jak przestałem starszować to niemal natychmiast odcięli mnie od możliwości przeglądania stron dla strasznych a na następny dzień przyszli po książki.Orgowi dbają o swoje tajemnice,tylko po co?


Offline Proctor

Odp: Listy do starszych i zborów po angielsku
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Lipiec, 2020, 18:36 »
Poważnie nie ma nikogo na forum kto ma dostęp do listów?


Offline czarnyt85

Odp: Listy do starszych i zborów po angielsku
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Lipiec, 2020, 18:46 »
widać . Jak by był to nie musiał by byc skan listu al;e napisane a nie tłumaczone z angielskiego


Offline Roszada

Odp: Listy do starszych i zborów po angielsku
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Lipiec, 2020, 18:50 »
Można zauważyć, że od pewnego czasu regularnie ukazują się ang. listy dla starszych i zborów na stronie angielskiej archiwalnej:

https://avoidjw.org/en/publications/letters-2020/

Warto by osoby znające dobrze angielski jakieś wątki zakładały o poszczególnych nowikach czy listach.
Wątek jest o listach angielskich, a nie polskich.
Listy ang. są lepsze, bo oryginalne i pokazują zawczasu co się w Polsce będzie działo.
Znów ukazały się kolejne czerwcowe, ale nikomu się nie chce włączyć tłumacza by zobaczyć co piszą. :(
Polskie listy też są tylko tłumaczeniem ang. listów, jak inne publikacje.

Na bezrybiu i rak ryba. :-\


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Listy do starszych i zborów po angielsku
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Lipiec, 2020, 19:41 »
(mtg): zainteresowałem się stroną jaką podał NASZ ROSZADA-- postaram się w swojej kieszeni ''Listy i dokumenty Nadaszyniaka'' wklepać listy w j.ang oraz przetłumaczyć poprzez ''wuja Google''
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2020, 20:41 wysłana przez Nadaszyniak »