DYSKUSJE DOKTRYNALNE > "NOWE ŚWIATŁA"

2015 - Raj z 2Kor 12:4

<< < (3/3)

sajmon:

--- Cytat: robbo1 w 06 Kwiecień, 2017, 19:40 ---Tylko ,że ja wolałbym rozmawiać o "potrzebie zmiany",nie o potrzebie dogmatyzmu,i ustanawiania "niezmiennych wykładni",do wyjaśnienia ,których powołuje się całe zespoły itp.

Ja w przeciwieństwie do ciebie rozumiem istotę "nowych świateł".
 

--- Koniec cytatu ---

To, że coś jest nowe ( tzw. nowe światło ) nie oznacza, że jest lepsze, prawdziwsze. Czy ty nie widzisz tej nowej  manipulacji "niewolnika"? Niewolnik nauczał nieprawdy - takie są fakty, i teraz też tak robi.

Roszada:
No właśnie, jeśli dziś wprowadzamy nowe światło to znaczy, że dotychczas ludzi wprowadzaliśmy w błąd, a wręcz okłamywaliśmy ich. :(

robbo1:
To wy w miejsce "starej mszy" wprowadziliście n o w ą,zmienioną itp.

Przeczytaj sobie [przeczytajcie] książkę "Rewolucja liturgiczna.Problemy z nowym rytem mszy"

I tak zdaniem filozofa i konwertyty prof. Dietricha von Hilderbranda :
"Nowej liturgii po prostu nie ułożyli święci...Doprawdy ,jeśliby jednemu z lewisowskich diabłów powierzono zadanie z r u j n o w a n i a liturgii,nie mógłby zrobić tego lepiej".

Może więc i do was pasuje zdanie ,że :
"...jeśli dziś wprowadzamy nowe światło to znaczy,że dotychczas wprowadzaliśmy w błąd,a wręcz okłamywaliśmy ich".

Nie wiem,nie mi tutaj osadzać,niemniej z podanej książki wynika,że istnieje istotny problem z   n o w y m  rytem mszy.

Istnieje tutaj przywiązanie arcyb.Marcela Lefebvre'a do "tradycyjnej mszy".


Roszada:

--- Cytuj ---To wy w miejsce "starej mszy" wprowadziliście n o w ą,zmienioną itp.
--- Koniec cytatu ---
Ja mogę chodzić na starą i na nową. Bo stare też odprawiają. :-\
A ciebie wykluczą za stare nauki jak będziesz je podtrzymywał i rozgłaszał braciszkom. ;D
A napisz jeszcze artykuł w obronie starej nauki wg Strażnic, to zobaczysz jaka poruta będzie, jak wyślesz to do Nadarzyna i Warwick i do kilkunastu zborów.

robbo1:
Tylko ,że uczestnicy starej uważają się za "wiernych".
Nowej także ponieważ ustalono,że tak należy.

Idzie o to,że nawet wasz ostatni katechizm według niektórych nie jest wierny katolicyzmowi.
Jak przekonuje ksiądz Michel Simoulin ,to ostatni katechizm "mimo dobrych wypowiedzi,w istocie  n i e jest podręcznikiem katolickiej wiary,leczy wykładem modernistycznej wiary".
patrz. "Czy nowy katechizm jest katolicki?"

Wytłumacz nam po co powstało czasopismo:
"Zawsze wierni",i kto według niego nie jest wiernym,wierny.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej