Oj, no tak, ale przecież krew pobrania do badań nie ma służyć ponownemu wprowadzaniu do organizmu, a ta od krwiodawców - już tak.
Swoją drogą - czy istnieje na ziemi jakakolwiek grupa potępiająca ruch krwiodawstwa? Ciekawe...
Nie tak do końca,
otóż komórki macierzyste z pępowiny podczas porodu uzyskuje się z krwi pępowinowej, która dostarczana jest do banków krwi i przechowywana na wypadek poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości. Można je wtedy przeszczepić, w przypadku takiej "awarii organizmu", swojego, bądź np. rodzeństwa . W USA ta metoda jest znana, u nas to ściema, w Polsce było kilkanaście przeszczepów zaledwie. Może wśród SJ i CK jest brak dostatecznej wiedzy na ten temat, nie mniej jednak ani w Stanach, ani w Polsce o zakazie CK w tej konkretnej sprawie nie słyszałem, a wielu braci na przywilejach przechowuje krew pępowinową swoich dzieci w bankach jako gwarant. Znam osobiście kilku. Oczywiście w przypadku choroby nie "dolewa się" krwi w czystej postaci i jest taka ewentualność, że "miłujące bliźniego" Ciało Kierownicze, zaliczyło to do frakcji. "I już, a co tam, niech mają ..."
"Jest ponad 70 chorób, w których leczeniu wykorzystuje się komórki macierzyste z krwi pępowinowej. Ze względu na swoje właściwości krwiotwórcze są one wykorzystywane z dobrym skutkiem przede wszystkim w leczeniu chorób hematologicznych, metabolicznych oraz immunologicznych, takich jak: ostre i przewlekłe białaczki oraz anemie o różnej genezie (np. niedokrwistość aplastyczna, niedokrwistość Fanconiego, niedokrwistość oporna na leczenie), dziedziczne anomalie krwinek czerwonych (talasemia beta, aplazja czysto czerwonokrwinkowa, niedokrwistość sierpowatokrwinkowa), choroby układu chłonnego (chłoniak nieziarniczy, ziarnica złośliwa), choroby związane z zaburzeniami funkcji enzymów (m.in. mukopolisacharydoza, mukolipidoza II, zespół podkradania, choroba Krabbego, choroba Gauchera). Spośród chorób nowotworowych komórkami macierzystymi leczone są m.in.: rak piersi, mięsak Ewinga, neuroblastoma, rak nerki, guzy ośrodkowego układu nerwowego. Trwają badania nad leczeniem za ich pomocą choroby Alzheimera, cukrzycy typu I, stwardnienia rozsianego, mózgowego porażenia dziecięcego, tocznia, a także wykorzystania ich w terapii udaru mózgu i uszkodzenia mięśnia sercowego."
http://www.mjakmama24.pl/porod/porod-naturalny/krew-pepowinowa-i-komorki-macierzyste-pobranie-przechowywanie-przeszczep-komorek-macierzystych,544_2618.html