Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
PSYCHOMANIPULACJA / Odp: MEMY NA CZAS SŁUSZNY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Światus dnia 23 Maj, 2026, 09:08 »
    Zawsze zastanawiało mnie, jak można uważać szarańczę z Objawienia za coś pozytywnego i się z nią utożsamiać... Jednak CK nie ma z tym problemów, więc zgodnie ze swoją logiką, powinno pójść dalej.  ;)
92
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: Pytanie niebiblijne 45- czy to możliwe że w JW.orgoszukali nas o 40 lat?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nadaszyniak dnia 22 Maj, 2026, 20:51 »
Jako zwolennik teorii spiskowych uważam że to trójca(z małej litery):ROB660,Andrzejek oraz Nadaszyniak.Dowodów nie mam,tak mnie naszło na trzeźwo.
Tak, tak, tak, tak, tak- oczywiście św. TRÓJCA - bravo nareszcie zdemaskowany Nadaszyniak
93
Jako zwolennik teorii spiskowych uważam że to trójca(z małej litery):ROB660,Andrzejek oraz Nadaszyniak.Dowodów nie mam,tak mnie naszło na trzeźwo.
94
KREW i kwestie medyczne / Japonia dąży do rozwiązania religii Świadków Jehowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez janeczek dnia 22 Maj, 2026, 10:32 »
Nareszcie jest 1 sprawa za krew zmarł 13 latek nie przyjął krwi, grozi im całkowite zamknięcie w Japonii.
Mocno ich przyciskają rząd , to nie Norwegia super że w tym roku bo trochę przygnębiła Norwegia.
Jest lektor automatyczny Polski     

https://exjwanalyzer.com/references/japan_watchtower_references.pdf
Dokument referencyjny
„Japonia nadchodzi dla Strażnicy”
Każde twierdzenie, źródło i status weryfikacji
Jak korzystać z tego dokumentu
Każdy wpis wskazuje konkretne twierdzenie faktyczne zawarte w filmie, źródło, na którym się opiera, miejsce jego weryfikacji oraz
ewentualne uwagi dotyczące poziomu ufności. Twierdzenia są uporządkowane w kolejności, w jakiej pojawiają się w filmie.
Poziomy weryfikacji:
GŁÓWNE — Źródła: orzeczenia sądowe, przepisy, oficjalne publikacje Strażnicy (w tym jw.org i
Biblioteka Internetowa Strażnicy), dokumenty rządowe, oficjalne japońskie tłumaczenia ustaw lub wypowiedzi prawników z uprawnieniami, wypowiadających się publicznie. Źródła pierwotne mogą być niezależne.


95
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: Pytanie niebiblijne 45- czy to możliwe że w JW.orgoszukali nas o 40 lat?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia 22 Maj, 2026, 09:01 »
Podobną taktykę kilku nicków lub profilów stosował i stosuje na różnych grupach znany wszystkim dawny wielbiciel bogini Beatki, o której sporo tu pisał. ;D
Później jak był moderatorem sporo usunął, za co pozbawiono go funkcji. ;)
96
Drogi Gandalfie  :), Moim zdaniem najważniejsze , że istnieje wymiana zdań. Nawet jeżeli sam sobie odpowiada, zawsze nowych wieści nie zaszkodzi, przecież to Forum jest dyskusyjne- serdecznie pozdrawiam

Zgadzam się, niech sobie pisze. Nie przeszkadza mi to. Ale śmiać mi się chce z tej relacji werbalnej pomiędzy Andrzejkiem a Robbo  >:D
97
HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY / Odp: Historia biuletynu Nasza Służba Królestwa (obecnie Życie i Służba)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia 22 Maj, 2026, 08:13 »
Wstawili na jworgu NSK (SK) 1970-1971

https://wol.jw.org/pl/wol/lv/r12/lp-p/0/37710
98
PSYCHOMANIPULACJA / Odp: Symbolism in Moana
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NieZnaPrawdy dnia 22 Maj, 2026, 01:04 »
Odnośnie poglądów jakie jakie ma mieć starszy zboru

Janusz Szpotański: Towarzysz Szmaciak czyli wszystko dobre, co się dobrze kończy
Proszę, ja mogę być leberał,
tylko wy o tym mnie powiedzcie!


(W domyśle Ciało Kierownicze winno mu powiedzieć)
 
I kolejne z tego poematu:

Tak się historii koło kręci,
że najpierw są inteligenci,
co mają szczytne ideały
i przeobrazić świat chcą cały.
Miłością płonąc do abstraktów,
najbardziej nienawidzą faktów,
fakty teoriom bowiem przeczą,
a to jest karygodną rzeczą.
Kochają Ludzkość i Człowieka,
ale człowieka przez „C” duże —
ideę, która buja w chmurze;
toteż ich żywy człowiek wścieka,
gdyż będąc tej idei cieniem,
zarazem jest jej wypaczeniem

empiria bowiem bardzo brudzi
teoretycznych, czystych ludzi.
W świecie im nie podoba to się,
że wciąż pogrąża się w chaosie
i że nie rządzi nim Zasada,
którą u podstaw się zakłada.
Wielkim nieszczęściem jest ludzkości,
że ma sąd błędny o wolności,
bo stąd się zło największe bierze,
że nie żyjemy w falansterze,
lecz każdy pragnie w pojedynkę
zdobyć dla siebie szczęścia krzynkę.
Oburzające to dążenie
gmatwa historii bieg szalenie
i zwodząc ludzkość na manowce,
uniemożliwia wszelki postęp.
Wokół się dzieją potworności,
szaleją dzikie namiętności,
egoizm oraz zysku żądza
straszliwe orgie w krąg urządza,
odczłowieczona zaś jednostka
o wspólne dobro się nie troska
i w walce jednostkowych racji
ulega całkiem alienacji.
Ludzkość to całość, jak wiadomo,
a nie zaś zbiór, gdzie byle homo
może na własną rękę rościć
sobie pretensje do wolności.
Za filozofa idąc radą,
nareszcie sobie to uświadom,
że Wolność właśnie tkwi w przymusie
i z entuzjazmem poddaj mu się.
By mogła zapanować Równość,
trzeba wpierw wdeptać wszystkich w gówno;
by człowiek był człowieka bratem,
trzeba go wpierw przećwiczyć batem;
wszystko mu także się odbierze,
by mógł własnością gardzić szczerze.
Ubranko w paski, taczka, kilof
niezwykle życie ci umilą,
a gdy już znajdziesz się za drutem,
opuści troska cię i smutek
i radość w sercu twym zagości,
żeś do Królestwa wszedł Wolności,
gdzie wreszcie będziesz żył godziwie,
tyrając w twórczym kolektywie.


99
LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY / Odp: Rok 1914 w statystykach.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NieZnaPrawdy dnia 21 Maj, 2026, 23:59 »
W tej Strasznicy są jeszcze inne smaczki. Na przykład tłumaczenie na język polski w paragrafie 16:
Siostra z Ukrainy, która zostawiła swój dom znajdujący się w strefie wojennej, powiedziała: „Czuliśmy, jak Jehowa posługuje się braćmi, żeby nas prowadzić i nam pomagać. Serdecznie nas oni przyjęli i tak bardzo nas wspierali — w Ukrainie, na Węgrzech, a teraz w Niemczech”.

Winno być:
na Ukrainie, na Węgrzech, a teraz na Niemczech”.
100
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: Pytanie niebiblijne 45- czy to możliwe że w JW.orgoszukali nas o 40 lat?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nadaszyniak dnia 21 Maj, 2026, 18:51 »
Drogi Gandalfie  :), Moim zdaniem najważniejsze , że istnieje wymiana zdań. Nawet jeżeli sam sobie odpowiada, zawsze nowych wieści nie zaszkodzi, przecież to Forum jest dyskusyjne- serdecznie pozdrawiam
Strony: 1 ... 8 9 [10]