Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Radiestezja  (Przeczytany 2256 razy)

Offline Magda

 • Głosiciel
 • Wiadomości: 329
 • Polubień: 361
 • https://www.youtube.com/watch?v=clS6USdnB58
Radiestezja
« dnia: 21 Lipiec, 2018, 10:39 »
Zainteresowanych tematyką radiestezji a szerzej New Age zachęcam do zapoznania się ze świadectwem byłego radiestety.
Intrygujące.
http://noworytam.wixsite.com/moonwpolsce/radiestezja-swiadectwo
jeśli coś wydaje ci się zbyt piękne, żeby było prawdziwe to jest to zbyt piękne, żeby było prawdziwe
https://www.youtube.com/watch?v=H_a46WJ1viA
https://www.youtube.com/watch?v=UoavV7D74BU


Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 4 689
 • Polubień: 6866
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Radiestezja
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwiecień, 2019, 21:54 »
mtg:


Offline sawaszi

Odp: Radiestezja
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwiecień, 2019, 23:22 »
Radiestezja jest formą wiary w magie interferencji żył wodnych w ciała fizyczne (to paranauka)  :D  ..


Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 4 689
 • Polubień: 6866
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Radiestezja
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Kwiecień, 2019, 12:49 »
Mtg:

New Age jest awangardą współczesnego spirytyzmu. Stanowi zlepek okultyzmu, religii wschodu, mitologii, pop-psychologii, gnostycyzmu i chrześcijaństwa – hybrydę godną symbolu Smoka, który w Apokalipsie reprezentuje pogaństwo, z którego ruch New Age przejął astrologię, numerologię, szamanizm, wróżbiarstwo i inne.
Ruch ten charakteryzuje fascynacja kryształowymi kulami, aurami, piramid-kami, czakanami, UFO, magią, parapsychologią, mediumizmem.
Posiada on kilka stopni zaangażowania.
Pierwszy obejmuje ekologię, zdrową żywność, alternatywną medycynę, itp.
Drugi jogę, transcendentalną medytację, kontrolę umysłu.
Trzeci zaś kontakt z duchami przy pomocy transu czy wizualizacji.

Wbrew swej nazwie New Age (Nowa Era) nie jest niczym nowym. Jego filary – komunikacja z duchami za pośrednictwem medium i wiara w nieśmiertelną duszę są stare jak świat.
Lucyfer jako pierwszy użył medium – węża, aby sprzedać Adamowi i Ewie dwa kłamstwa, które stały się fundamentem ruchu New Age
 „Na pewno nie umrzecie” i „Będziecie niczym Bóg” (Rdz.3:4-5). Ściągnęły one na świat wszystkie znane nieszczęścia. Dziś także mogą unieważnić wszystko, co Bóg uczynił dla nas..

New Age nie oferuje nowego stylu duchowości, jak sam twierdzi. Jest kolejnym okultystycznym ożywieniem opartym na dawnych pogańskich praktykach. Drzwi do oferowanych przez ten ruch metafizycznych doświadczeń prowadzą do duchowej rzeczywistości, którą od wieków eksploatują szamani, guru, czarownice i media spirytystyczne.

Ruch ten jest wyrafinowaną formą mistycyzmu, którym od wieków posługuje się królestwo stojące w opozycji do Chrystusa. Mimo to, ma zwolenników wśród chrześcijan, w tym licznych duchownych i zakonników, głównie z kościoła rzymsko-katolickiego.  Wielu duchownych praktykuje rożne aspekty New Age, zaś sympatycy tego ruchu często uważają się za chrześcijan i wypowiadają o Jezusie z szacunkiem.

Niezorientowanym w temacie utrudnia to odróżnienie go od biblijnego chrześcijaństwa. Po części dlatego wielu chrześcijan akceptuje bezkrytycznie poglądy i techniki, których korzenie tkwią w pogaństwie.
Zacznijmy od poglądu na temat Boga, który w ruchu New Age rożni się drastycznie od chrześcijańskiego. Za podstawę ma panteistyczną filozofię, według której nie ma Boga osobowego – rzekomo jest on wszystkim i we wszystkich, stanowiąc jedno ze stworzeniem.
Guru Sri Ravi Shankar napisał:
„Potrafisz żyć jako Bóg. Potrafisz być Bogiem. Nie możesz jednak zobaczyć Boga ani uważać, że Bóg jest osobą.”
Biblia uczy czegoś innego, a mianowicie, że Bóg jest Osobą odrębną od swego stworzenia (Rdz.1; Rz.1:25). Rezultatem depersonalizacji Boga jest ubóstwienie natury i człowieka.

Aktor-ka Shirley MacLaine – jedna z bardziej znanych propagatorek New Age– napisała o sobie: „Jestem Bogiem! Jestem Bogiem!”, a także: „Nie podlegamy Prawu Bożemu, gdyż to my stanowimy Prawo Boże. My jesteśmy Bogiem.”
Ironicznie, ludzie, którzy uważają się za zbyt światłych, aby uwierzyć w biblijną historię stworzenia i przyjąć osobowego Boga Ojca, uważają za bogów siebie samych, czcząc ziemię, jako żywą istotę, jak to czynili wyznawcy dawnych bałwochwalczych religii.

Uważny badacz Michael Moriarty w swej pracy The New Charismatics (Nowi charyzmatycy) zauważył:
„Idee i praktyki ruchu New Age są odzwierciedleniem tych, które propagują nowi charyzmatycy”.
Oto kilka z nich:
1. Wyższa świadomość – pogląd, że ludzie są ‘oświeceni’ za pośrednictwem medytacji, mistycznych doświadczeń, objawień, wizji, modlitwy językami.
2. Prowadzenie przez wyższe inteligencje (aniołowie, istoty pozaziemskie, duchy zmarłych) i wiara, że mogą one przynosić ludziom ukrytą wiedzę.
3. Objawienia duchowe zmierzające do odnowy świata i zjednoczenia ludzi.
4. Media – każdy człowiek może stać się duchowym medium lub prorokiem, aby otrzymywać poselstwa od Boga.
5. Techniki prowadzące do odmiennych stanów świadomości, które poddają umysł pod wpływ wyższej inteligencji (wizualizacja, medytacja, autohipnoza, mantra, modlitwa językami, śpiewanie w kółko tych samych fraz).
6. Złoty wiek ziemi – przygotowanie świata z jego politycznymi i religijnymi strukturami na przywitanie „Chrystusa”, który zapanuje na ziemi.

Równięż proszę zauważyć, większość współczesnych animowanych filmów dziecięcych, fabularnych, kart i gier komputerowych pełnych jest filozofii New Age, sposobów na  wywoływanie duchów, magicznych zaklęć, i technik medytacyjnych (np.tabliczki Ouija, gry typu Dungeons and Dragons, czy Magic. The Gathering).
Wprowadzają one w świat okultyzmu, gloryfikują zło i okradają z czasu.

Ponadto, największe pisma publikują artykuły na temat aniołów i objawień, zaś książki o duchach przewodnich biją rekordy popularności.
Pozycje pisane z perspektywy New Age zawojowały nowojorską listę bestsellerów., np. dwa lata trzymała się na niej książka J. Redfielda Celestine Prophecy (Niebiańskie proroctwo) promująca spirytyzm, a przez kilka miesięcy figurowała tam pozycja Betty Eadie, Embraced by the Light (W objęciach światła), reklamująca odmienne stany świadomości.
Nakład Spontaneous Healing (Spontaniczne uzdrawianie) dr Andrew Weil’a promującego alternatywną medycynę New Age przekroczył milion egzemplarzy.
Za dziedzinę medycyny uznaje się metody diagnozy czy leczenia oparte na zabobonie lub szalbierstwie, jak: irydologia, refleksologia, leczenie kolorami czy kryształami, terapeutyczny dotyk czy homeopatia dolegliwości, jak ci, którzy mieli lub mają kontakt z UFO.”
Nie przypadkiem wiara w UFO odgrywa dużą rolę w ruchu New Age.

Prognozy mesjańskie padają jednak na podatny grunt. Ludzkość marzy o kimś, kto przyniósłby jej pokój. Wszystkie większe religie wypatrują zbawiciela. Żydzi Mesjasza, chrześcijanie Chrystusa, buddyści piątego wcielenia Buddy, hindusi Kriszny, muzułmanie Imama Mahdi, zwolennicy
New Age oczekują na Maitreyę,

New Age „zakłada powołanie globalnego rządu i religii, które byłyby podporządkowane Maitreyi,” napisał Benjamin Creme, jeden z przywódców tego ruchu.
''Vera Alder'', znana w kręgach ruchu New Age autorka, napisała: „Światowy Plan zakłada: Globalną Organizację... Globalną Ekonomię... Globalną Religię.”
Plan ten wychodzi naprzeciw współczesnej globalnej polityce i ekumenicznym dążeniom kościołów.
Texe Marrs – chrześcijański obserwator ruchu New Age – pisze:
„Globalny Rząd, planowany przez New Age, będzie całkowicie zespolony z Globalną Religią. Zniknie więc rozdział między kościołem i państwem.”

Centralnym punktem Planu ruchu New Age jest – Główne Wydarzenie, czyli przyjście ‘Chrystusa’, który stanie na czele ogólnoświatowej konfederacji, objawi wspaniałe nauki, użyje cudów. Wszystko, aby przekonać ludzi, że nowy porządek świata niesie im upragniony pokój i dobrobyt, choć faktycznie przyniesie im koniec.


Offline Trinity

Odp: Radiestezja
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień, 2019, 13:01 »
a wolno rószczką szukać studni?


Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 4 689
 • Polubień: 6866
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Radiestezja
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Kwiecień, 2019, 13:44 »
a wolno rószczką szukać studni?
Witaj-Trinity, można nawet dwoma różdżkami i natrafisz na podziemny staw lub jezioro  :)


Offline DeepPinkTool

Odp: Radiestezja
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Kwiecień, 2019, 17:25 »
a wolno rószczką szukać studni?

 :) Niektórzy robią to wolno a inni nieco szybciej lub nawet szybko.  ;)


Offline sawaszi

Odp: Radiestezja
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Kwiecień, 2019, 21:12 »
:) Niektórzy robią to wolno a inni nieco szybciej lub nawet szybko.  ;)
 
E tam - ja znam "radiestę" który poszukiwał gałązką wierzbową złota  ::) - w końcu kupił sobie wykrywacz metali i znalazł skarb w studni  :D


Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 4 689
 • Polubień: 6866
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Radiestezja
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Kwiecień, 2019, 20:26 »
(mtg): New Age w rozumowaniu Jezusa


Offline sawaszi

Odp: Radiestezja
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Kwiecień, 2019, 20:52 »
Mojżeszowi wystarczała laska ,a żeby trysneła woda ze skały na pustyni  ???
Zaprawdę on miał chyba bliski kontakt z "siłami nadprzyrodzonymi"  :) :)