Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Russell założył organizację Jehowy?  (Przeczytany 1718 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy Russell założył organizację Jehowy?
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Wrzesień, 2018, 12:19 »
były czasy że zamiennie było używane Towarzystwo i Niewolnik.
Czyli:

Organizacja = Towarzystwo = Niewolnik

Trzy w jednym. Czyli trójca. ;D


Offline WIDZĘ MROKI

Odp: Czy Russell założył organizację Jehowy?
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Wrzesień, 2018, 12:51 »
Jeżeli ktoś w tym towarzystwie wierzy w Boga, jego sprawa, NIKT CO PODKREŚLAM,NIE ma prawa do swoich INTERPRETACJI, reszta to sprawa GŁUPCÓW KTÓRZY ufają omylnemu człowiekowi. PSALM 146:3,4 i tyle i aż tyle, dla pachołków z Warwick to z dużo, bo im Biblia jest za daleko.
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - HENRY Ford

DLA wielu, myślący są niewygodni, więc należy się ich pozbyć innymi słowy, WYKLUCZYĆ.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 3 711
  • Polubień: 5664
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Czy Russell założył organizację Jehowy?
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Kwiecień, 2019, 23:25 »
(mtg):
autor: Henryk Pająk - "Bestie końca czasów'' str.120, 121, 122
cytat:
str.120
''Żydowska dynastię Russellów początkuje Nodiach Russell, który wraz z Jamesem Pierpointem założył uniwersytet w Yale, a tam - Zakon Skuli and Bones (Czaszka i Piszczele). Odtąd rodzinna firma Russell and Company miała jako swoje logo czaszkę i skrzyżowane piszczele. Inny, ale prawdziwy ważniak tego rodu to Charles Taze Russell zwany pastorem Russellem - twórca Towarzystwa Strażnica (Watchower Society), z której wyłonili się Świadkowie Jehowy po późniejszych podziałach w Towarzystwie Strażnica.
Od Char-lesa Taze Russella otwiera się rozległa perspektywa na wielu innych wpływowych Russellów i całą ich niszczycielskość w chrześcijaństwie: - Rodzina Charlesa Russella była związana z LaFayettem - masonem i współtwórcą rewolucji Francuskiej. -
Rozbijacka organizacja Charlesa Russella - Towarzystwo Strażnica, otrzymywało olbrzymie wsparcie finansowe od międzynarodowej finansjery i żydowskiej loży Bńai-Brith, co pośrednio dowodzi, że stworzył je na ich polecenie, celem wbicia potężnego rozłamowego klina w chrześcijaństwo. Pismo „Strażnica" wychodzi obecnie w nakładzie 22 milionów egzemplarzy w około 150 językach. Piszę o tej sekcie w innym rozdziale. - Tenże Charles T. Russell współpracował z potężnymi syjonistami, czego jednym z dowodów jest finansowe i prestiżowe wsparcie dla Towarzystwa Strażnica od Bńai-Brith. - Charles T. Russell był przyjacielem Rothschildów i Rockefellerów, co potwierdza tę ich opiekę nad Russellami. - Charles T. Russell - był pierwszym syjonistą w Ameryce, a Rothschildowie pierwszymi promotorami i finansjerami syjonizmu w Europie. - Charles T. Russell był masonem, głęboko oddanym okultyzmowi, włącznie z wykorzystywaniem leczących chustek, magicznego symbolu skrzydlatego słońca, magii Enocha, piramidologii. Po opublikowaniu przez Springmaiera książki o Świadkach Jehowy, a głównie o Charlesie T. Russellu: The Watchower and The Masons (Strażnica i masoni), wielu jehowców opuściło tę sektę. Autor wykazuje tam silne powiązania Russellów z Iluminatami. Ujawnił, że przodkowie twórcy sekty Świadkowie Jehowy byli niemieckimi Żydami, którzy wyemigrowali do Szkocji, stamtąd do północnej Irlandii, na koniec do Pensylwanii. ''

str. 121

" Rody Russellów i Taftów ogrywały kluczowe role w sterowaniu Świadkami Jehowy i Mormonami. Springmaier dotarł do szeregu uczestników rytuałów Iluminatów, praktykowanych przez przywódców Świadków Jehowy oraz Kościoła Mormonów — 69 „Church of Jesus of the Latter Day Saint" - LDS, czyli Kościoła Jezusa i Świętych Dnia Ostatniego".

Str.122

"- Carles Taze Russell - templariusz, mason obrządku York w Pensylwanii, założyciel Towarzystwa Strażnica - Świadków Jehowy".