Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: IICSA rozpoczyna śledztwo ws. ochrony dzieci m. in. wśród ŚJ (UK)  (Przeczytany 389 razy)

Offline kłapouchy

Independent Inquiry into Child Sexual Abuse to niezależna, nierządowa organizacja, która zgodnie z obowiązującym w Wielkiej Brytanii prawem może przesłuchiwać świadków i wzywać do dostarczenia potrzebnych do śledztwa dokumentów, a jej działania geograficznie rozciągają się na Anglię i Walię.

Dziś ogłoszono, że IICSA rozpoczyna kolejne śledztwo, tym razem dotyczące procedur i praktyki ochrony dzieci w organizacjach religijnych takich jak: Świadkowie Jehowy, baptyści, metodyści, islam, judaizm, sikhizm, hinduizm i buddyzm. Pierwsze posiedzenie odbędzie się 23 lipca 2019 roku, a publiczne przesłuchania będa miały miejsce w 2020 roku. Przesłuchania prowadzone przez IICSA są publikowane na ich stronie w postaci transkryptów jak i nagrań wideo, więc zapowiada się powtórka z Australii, z resztą wśród instytucji z którymi współpracują wymieniona jest także Australijska Komisja Królewska ds. Wykorzystywania Seksualnego Dzieci.

https://www.iicsa.org.uk/news/inquiry-announces-new-investigation-child-protection-religious-organisations-and-settings


Offline Adam_73

taa, juz widze jak w Ukeju rzetelnie islam przeswietlą... :)
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Online Drengr

Cóż...

Zaraz się okaże że to Armagedon bo rządy świata zwracają się przeciwko Ludowi Bożemu...


Offline Niezapominajka

A dlaczego pisze "To śledztwo jest oddzielone od naszych dochodzeń w kościołach anglikańskich i rzymskokatolickich" ?
Rozumiem że we wszystkich organizacjach będzie prowadzone śledztwo, ale dlaczego w stosunku do tych dwóch jest oddzielne?
Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to by komplikować ci plany, niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego co zbędne.