Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb  (Przeczytany 25079 razy)

Offline Safari

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #270 dnia: 07 Grudzień, 2018, 18:47 »
Powyzszy wpis dotyczyl wypowiedzi Terlikowskiego na temat powolania komisji ds badajacej pedofilie w Kosciele, Bo inaczej zrobia to pierwsi przeciwnicy kosciola.
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Efektmotyla

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #271 dnia: 10 Grudzień, 2018, 22:59 »
Spokojnie w Polsce wszystko pod kontrolą:      https://www.youtube.com/watch?v=m1oOiCAPB_A&feature=youtu.be


Offline PoProstuJa

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #272 dnia: 05 Styczeń, 2019, 12:06 »
Znalazłam taki artykuł. Dla tych, którzy się zastanawiają czy Watykan żył w nieświadomości jeśli chodzi o pedofilię swoich dostojników.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-watykanski-dostojnik-ujawnia-prawde-ws-ksiedza-pedofila-ci-k,nId,2762538

W Watykanie od 1943 roku wiedziano o czynach seksualnego wykorzystywania, jakich dopuszczał się założyciel zgromadzenia Legioniści Chrystusa ksiądz Marcial Maciel Degollado (1920-2008) z Meksyku - ujawnił to kardynał Joao Braz de Aviz z Brazylii. Dostojnik, który jest prefektem watykańskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, powiedział w wywiadzie dla brazylijskiego pisma "Vida Nueva", że jego urząd ustalił, iż Watykan od lat 40. posiadał dokumenty dotyczące nadużyć seksualnych księdza Degollado.

Ci, którzy go kryli, byli mafią, nie reprezentowali Kościoła - stwierdził kardynał Joao Braz de Aviz. Odnoszę wrażenie, że zarzutów wykorzystywania będzie więcej - dodał.

Chowaliśmy się przez te wszystkie lata i to był ogromny błąd - ocenił hierarcha.

Postępowanie w Watykanie przeciwko wpływowemu w Kościele księdzu Macielowi, który był pedofilem, miał dzieci z różnymi kobietami i molestował seminarzystów, było przez wiele lat blokowane, dzięki - jak zaznacza Ansa - "znajomościom na wysokim szczeblu".

Postępowanie odblokował Benedykt XVI wkrótce po wyborze. W maju 2006 roku Kongregacja Nauki Wiary po dochodzeniu trwającym rok nakazała 86-letniemu wówczas Degollado rezygnację z posługi i "życie w modlitwie i skrusze". Nie zastosowano wobec niego żadnej innej kary za czyny pedofilii z powodu jego wieku; również dlatego nie wytoczono mu procesu kanonicznego.

Marcial Maciel Degollado zmarł w USA w 2008 roku. Dwa lata po jego śmierci, po naradzie z udziałem Benedykta XVI na temat skandalu pedofilii i seksualnego wykorzystywania w zgromadzeniu Legionistów Chrystusa Watykan przyznał, że kapłan dopuścił się ciężkich przestępstw i prowadził "życie pozbawione skrupułów i autentycznych uczuć religijnych".


Offline Safari

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #273 dnia: 05 Styczeń, 2019, 15:33 »
Jakby czytam o tym to nie move pojac dlaczego nawet wierzacy ludzie nie moga zrozumiec, ze niektorzy nazywaja KK organizacja przestepcza. Przeciez to sie w glowie nie miesci.

To samo ze Swiadkami Jehowy w sprawie pedofilii.

DLA mnie to rodziny ogolne pytanie: czy zorganizowane systems religijne stwarzaja dobre warunki DLA pedofilow? To jest wazne pytanie - Bo jesli tak, to nalezaloby cos z tym zrobic.

Ukrywanie pedofilow, obwinianie ofiar, dbanie o dobre imie organizacji ponad wszystko - to przeciez SA wzory zachowan charakterystyczne DLA obu w/w organizacji. Jakby czytam o innych sektach to jest podobnie. Kosciol prawoslawny tez mial ostatnio chyba jakas wpadke.

...
Co myslicie?
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline sawaszi

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #274 dnia: 05 Styczeń, 2019, 23:57 »
Papież Franciszek oficjalnie oznajmił ; "nie ma pobłażania dla takich zbrodni (w kościele KK) przeciwko dzieciom" , "kościół Apostolski musi się oczyścić z grzechu"
Tak - popieram słowa papieża Franciszka - ale czy to wejdzie w czyn ? . W Chile już poddano do dymisji kilku biskupów
- oczyszczanie idzie "od tronu" ..


Offline PoProstuJa

Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #275 dnia: 22 Luty, 2019, 21:17 »
Kolejny artykuł o skali pedofilii w kościele:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/22-tys-zgloszen-molestowania-przez-ksiezy-od-czasu-rozpoczecia-pontyfikatu-papieza/n27r37b

Odkąd Franciszek rozpoczął swój pontyfikat do Kongregacji Nauki Wiary zgłoszono 2,2 tys. przypadków molestowania nieletnich przez osoby duchowne - podaje włoski tygodnik "L'Espresso". To tak jakby codziennie episkopaty z całego świata informowały o kolejnej ofierze. Statystycznie wychodzi bowiem niewiele więcej niż jedna osoba (1,2) dziennie.

Tylko w 2017 roku skarg było 410. To ogromny skok. W latach 2005-2009 zgłaszano po ok. 200 przypadków rocznie. A było to już po opisaniu przez dziennikarzy ''The Boston Globe'' wielkiego skandalu z tuszowaniem przypadków molestowania seksualnego w Bostonie (o dziennikarskim śledztwie w 2015 roku powstał obsypany nagrodami “Spotlight”). Skandale dot. wieloletniego molestowania dzieci i tuszowania tych przypadków przez hierarchów wybuchły m.in w Australii czy Irlandii i wylądowały na czołówkach.

Jak ocenia "L'Espresso'' taki wzrost liczby skarg można tłumaczyć tym, że ofiary mają większe zaufanie do Kościoła pod rządami Bergoglio. Wierzą, że ich sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan.

Papież Franciszek niemal od początku mówił zdecydowane "nie" tuszowaniu przypadków wykorzystania dzieci. Wielokrotnie przepraszał ofiary. Z jego inicjatywy w Watykanie odbywa się właśnie pierwszy w historii czterodniowy szczyt nt. pedofilii. Spotkanie biskupów potrwa do niedzieli.

(...)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 3 862
  • Polubień: 5844
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pedofilia w kościele w USA - porównanie liczb
« Odpowiedź #276 dnia: 27 Luty, 2019, 15:33 »
(mtg): TO Biały kruk!!! książka pt.'' Betrayal.The Crisis in the Catholic Church'' _ ''Zdradzony Bóg'' - Praca Zbiorowa & Michael Paulson
Szokująca prawda o molestowaniu nieletnich przez księży.
Dziennikarskie śledztwo reporterów `The Boston Globe'.
Udostępnione Fotografie, na końcu tej pracy zbiorowej.
https://przyjaznawiedza.files.wordpress.com/2013/10/zdradzony_bc3b3g-_szokujc485ca_prawda_o_molestowaniu_nieletnich_przez_ksic499c5bcy.pdf

« Ostatnia zmiana: 27 Luty, 2019, 15:41 wysłana przez Nadaszyniak »