Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Holandia chce ukarać milczenie n.t. wykorzystywania seksualn. w zamkniętych społ  (Przeczytany 410 razy)

Offline Lemuel

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 146
  • Polubień: 315
  • Idź za pasterzem, nie za stadem
https://www.reuters.com/article/us-netherlands-women-crime-trfn/netherlands-wants-to-punish-silence-on-sex-abuse-in-closed-communities-idUSKBN25O2IV?utm_source=reddit.com
Tłumaczenie z Google translatora:
 AMSTERDAM (Fundacja Thomson Reuters) - holenderski rząd chce ścigać członków prywatnych grup i społeczności, którzy nie zgłaszają wykorzystywania seksualnego w swoich organizacjach, co nastąpiło po tym, jak Świadkowie Jehowy odrzucili żądania dotyczące rozwiązania problemu niedostatecznego zgłaszania nadużyć.
W raporcie z 2019 roku zleconym przez rząd w celu zbadania przypadków wykorzystywania seksualnego Świadków Jehowy stwierdzono, że na policję zgłoszono niewiele przypadków, ale przywódcy grup odrzucili wezwania do zmiany i stwierdzili, że są dyskryminowani.
Nie byli od razu dostępni do komentowania ostatnich planów rządu.
Minister ochrony prawnej Sander Dekker powiedział, że niechęć do zmian skłoniła go do przeanalizowania, jak można skonstruować prawo, które karze organizacje za niezgłaszanie wykorzystywania seksualnego.
„Daje mi to jasno do zrozumienia, że przywódcy (społeczności Świadków Jehowy) nie dostrzegają lub nie chcą widzieć powagi sytuacji. Przywództwo pozostawia bezbronne ofiary na lodzie ”, powiedział w liście do parlamentu opublikowanym późno w czwartek.
„Ofiary wykorzystywania seksualnego w Holandii mają takie samo prawo dostępu do pomocy, opieki i sprawiedliwości, niezależnie od tego, do której społeczności należą” - dodał, obiecując aktualizację postępów w zakresie potencjalnego prawodawstwa jeszcze w tym roku.
       Raport z 2019 r., Przeprowadzony przez Uniwersytet w Utrechcie, wykazał, że około 80% z 751 członków, którzy zgłosili się, aby porozmawiać z naukowcami, zgłosiło nadużycia przywódcom w społeczności. Trzy czwarte stwierdziło, że odpowiedź była niewystarczająca.
Badania wykazały, że tylko 28% z nich złożyło oficjalne zgłoszenie na policję. Prawie połowa przypadków dotyczyła kazirodztwa.
Aby zapewnić ofiarom pilniejsze wsparcie, Dekker powiedział, że przeznaczył fundusze rządowe na fundację Reclaimed Voices, organizację charytatywną wspierającą seksualnie wykorzystywane dzieci w społeczności Świadków Jehowy.
Rząd zwrócił się również do sieci wsparcia Slachtofferhulp Nederland (Holandia Victim Support) o poszerzenie swoich usług, aby w szczególności pomóc ofiarom wykorzystywania seksualnego w zamkniętych społecznościach.
Iva Bicanic, dyrektor Centrum ds. Przemocy Seksualnej z siedzibą w Holandii, powiedziała, że utworzenie punktu raportowania w społecznościach dla ofiar jest dobrą inicjatywą, ale jest mało prawdopodobne, aby miało bezpośredni i daleko idący wpływ.
     „Myślenie, że nadużycia w zamkniętych społecznościach będą natychmiast zgłaszane, jest zbyt uproszczone” - powiedziała Thomson Reuters Foundation.
„W samej społeczności potrzeba znacznie więcej, musi ona zgodzić się na zupełnie nowy kodeks postępowania”.
[Karolin Schaps]


Offline DontBeUnkind

Mam cichą nadzieję, że Szwajcaria i Holandia uderzą na tyle mocno w ORG, że CK nie będzie mogło dłużej stosować polityki przemilczeń i unikania tematu oraz będzie musiało wydać oficjalny komunikat dla swoich współbraci. Chciałabym również wierzyć, że to początek jakiegoś nowego trendu i kolejne kraje, po kolei, wezmą się mocno do ulepszania przepisów dotyczących ochrony swoich obywateli.
Nolite te bastardes carborundorum


Offline Lemuel

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 146
  • Polubień: 315
  • Idź za pasterzem, nie za stadem
"Prawie połowa przypadków dotyczyła kazirodztwa."
Kolejny zgniły owoc religii prawdziwej: kazirodztwo.
To bardzo ciekawe i przerażające w kontekście strażnicowej polityki zrzucania odpowiedzialności w zakresie ochrony na rodziców.


Offline Fantom

https://www.nu.nl/binnenland/6073693/meldpunt-voor-slachtoffers-van-seksueel-misbruik-onder-jehovas-getuigen.html?redirect=1&fbclid=IwAR0JE-F4vX8e-9asvMfYYW8HjqHlpQPcYGIEuoxQqoN7AE9GE2PIXW3m3-A

 tłumacz google: '' Victim Support Holandia wkrótce będzie mieć specjalny punkt raportowania dla ofiar wykorzystywania seksualnego w społeczności Świadków Jehowy. Zdecydowano o tym, ponieważ sama gmina odmawia ustanowienia takiego punktu raportowania, napisał w czwartek minister Sander Dekker (ochrona prawna) w liście do izby niższej.

Wielokrotnie na próżno wzywano zarząd wspólnoty religijnej do ustanowienia punktu sprawozdawczego. Według Ministerstwa Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Dekker jest „zmuszony” do samodzielnego przedstawienia punktu raportowania.

Odwołanie do zarządu nastąpiło po dochodzeniu przeprowadzonym przez Ośrodek Badań Naukowych i Dokumentacji (WODC) w sprawie wykorzystywania seksualnego w społeczności. Według raportu z początku tego roku prawdopodobne jest, że zgłoszenie przestępstwa komplikuje zamknięty charakter społeczności.

„Oczekuję, że każda społeczność lub organizacja zrobi wszystko, aby zwalczać wykorzystywanie seksualne oraz pomagać i wspierać ofiary” - powiedział minister. „Tak się nie dzieje w przypadku Świadków Jehowy i uważam to za wyjątkowo złe”. Zastanawia się zatem nad możliwością wprowadzenia obowiązku raportowania.

Dekker donosi również w czwartek, że GGD i policja są aktywnie informowane o wynikach śledztwa. W ten sposób ma nadzieję, że wszelkie oznaki wykorzystywania seksualnego w zamkniętej społeczności mogą być lepiej rozpoznane. Ponadto Fundacja Reclaimed Voices otrzymuje wsparcie finansowe na pomoc ofiarom.

W swoim liście minister wzywa ofiary do ponownego zgłoszenia się na policję. Po podobnym apelu w styczniu prokuratura (OM) rozpatrzyła trzynaście spraw dotyczących obecnych lub byłych członków Świadków Jehowy. Jak mówi, doprowadziło to do dwóch wyroków skazujących.''
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s