Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy pod lupą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.  (Przeczytany 6550 razy)

Offline Terebint

Odp: Świadkowie Jehowy pod lupą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Kwiecień, 2019, 20:53 »
Ok, w takim razie uzbrajam się w cierpliwość i czekam. ;)
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy pod lupą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Kwiecień, 2019, 10:09 »
Ok, w takim razie uzbrajam się w cierpliwość i czekam. ;)

Zatem  :)

"
CHRZEŚCIJAŃSKI OŚRODEK APOLOGETYCZNY
/ Destrukcyjne sekty / Świadkowie Jehowy / Problem krwi

Ci ludzie nie muszą umierać!
Świadkowie Jehowy i PROBLEM KRWI .
[English]   This site is a partial mirror of http://www.ajwrb.org/. I hope, we are able to translate more articles in future. Check the current list of our translations.
[Polish]   Niniejsza strona jest częściowym mirrorem serwisu "Zjednoczenia Świadków Jehowy na rzecz reform w kwestii krwi". Tutaj znajduje się lista z przetłumaczonymi artykułami.
Uwaga! Istnieje już oficjalny polski mirror serwisu "Zjednoczenie Świadków Jehowy na rzecz reform w kwestii krwi". Zachęcam do zapoznania się z materiałami tam zawartymi po adresem: http://ajwrb.org/polish.
Przymusowi męczennicy za wiarę swoich rodziców...
Czy zetknąłeś się kiedyś z poglądem nakazującym zabijanie dzieci na ołtarzu wiary ich rodziców? Biblia wspomina o starożytnym kultu Molocha gdzie małe dzieci były składane na ofiarę całopaleniową w ofierze pogańskiemu bożkowi. Czasy się zmieniły i wydawałoby się, że tamte wierzenia przeminęły. Jednakże dziś także można spotkać ugrupowanie religijne które uważa, że nie ma nic niestosownego w zabijaniu nieletnich za wiarę którą wyznają ich rodzice.
Świadkowie Jehowy są szeroko znani z powodu swej nieprzejednanej postawy wobec przyjmowania transfuzji krwi. Zwróć uwagę na fakt, że Świadkowie Jehowy nie wierzą, że jest się Świadkiem Jehowy od urodzenia. A jednak mimo to nie widzą nic przeciwko zmuszaniu dzieci do umierania za poglądy i wiarę która nie jest ich udziałem. Stąd widać, że organizacja Świadków Jehowy może być całkiem niebezpieczną religią dla osób niepełnoletnich których rodzice są ŚJ. Zmarłym na pocieszenie pozostaje tylko fakt że zostaną uznani za męczenników jehowickiej wiary. Dziwni to zaiste męczennicy, którzy poginęli nie za swoją wiarę, lecz za wiarę swoich rodziców...

"W dawnych czasach tysiące młodych ludzi przypłacało życiem dawanie pierwszeństwa Bogu. Dzisiejsi młodzi są gotowi uczynić to samo, tyle że ich tragedia rozgrywa się w szpitalach i salach sądowych, a kwestią sporną jest transfuzja krwi." - Przebudźcie się! nr 6 z dnia 8 czerwca 1994, s.2, wyd. pol. (oficjalna publikacja Świadków Jehowy)
            
Lisa Kosack
12 l.   Adrian Yeattes
15 l.   Wyndham Cook
15 l.   Lenea Martinez
12 l.   Dan Christian Andersen
15 l.
Te dzieci są już martwe z powodu podtrzymywania przez Strażnicę zakazu dokonywania transfuzji krwi. Ofiar jest jednak o wiele więcej. Zobacz na stronę poświęconą ofiarom Strażnicy, czyli Watchtower Victim's Memorial (http://www.ajwrb.org/victims/ oraz do polskiego artykułu "Bezkrwawe ofiary Brooklynu" (off site)
Samobójcze identyfikatory

Jeśli jakiemuś ŚJ zdarzy się wypadek, lub choroba, wskutek czego straciłby wiele krwi, jest zobligowany do wybrania raczej śmierci niż życia. Każdy ŚJ jest zachęcany do noszenia przy sobie takiej legitymacji, oraz oświadczenia. Organizacja ŚJ zadbała też o to, aby dzieci nie mogły wybrać transfuzji i żyć i przygotowała też pod tym kątem legitymację!
Zbadaj swoją wiedzę na temat Świadków Jehowy i krwi. Czy wiesz, że...
...Strażnica zmieniła politykę zabraniającą transfuzji wszelkiej krwi. Teraz Świadkowie Jehowy mają pozwolenie na transfuzję oczyszczonej krwi wołu!   ..Strażnica zmieniła politykę zabraniającą używania poszczególnych składników krwi. Teraz Świadkowie Jehowy moga używać wszystkich składników krwi!   ...Strażnica tworzy sobie z dzieci w rodzinach Świadków Jehowy "męczenników wiary"?

[zdjęcie Hemopure]
Towarzystwo Strażnica aprobuje używanie przez Świadków Jehowy Hemopure

Prawdziwie znaczącym rozwojem Towarzystwa Strażnica jest decyzja zezwalająca Świadkom Jehowy na korzystanie z nowej substancji przenoszącej tlen która jest uzyskiwana z krwi cielęcej. Jest tak pomimo rzekomego biblijnego zakazu przechowywania/używania krwi zwierzęcej. Świadkowie Jehowy nie mogą przechowywać swojej własnej krwi ani nawet używać głównych produktów krwi takich jak płytki krwi które są często potrzebne przy chemioterapii.

[wykres]
Swego czasy Świadkowie Jehowy zabraniali używania wszelkich składników krwi pokazanych na powyższym diagramie. Strażnica stopniowo zezwalała na użycie każdego ze składników. Wpierw globulin, potem frakcji odpowiedzialnych za krzepnięcie krwi, następnie protein osocza, a w końcu także i hemoglobiny (zobacz polską Strażnicę z 15 czerwca 2000, s. 30, a tu skan w formacie DjVu, 53K)
Towarzystwo Strażnica wciąż utrzymuje, że Świadkowie Jehowy "powtrzymują się od krwi". Jednak, skoro zezwalają na użycie wszystkich (100%) komponentów krwi, to wielu może się zapytać: " Co jest faktycznie zabronione? " Zezwolone składniki krwi są przetworzone z gromadzonej i przechowywanej krwi. Świadkowie Jehowy mogą korzystać ze składników krwi dostarczanych przez inne osoby, lecz im samym nie wolno przekazywać krwi dla innych! Czy taka polityka postępowania jest etyczna i zgodna z podstawowymi zasadami chrześcijańskimi?


Na okładce polskiego wydania magazynu Przebudźcie się! z dnia 8 czerwca 1994 znajduje 26 fotografii dzieci z tytułem: "Młodzi dający pierwszeństwo Bogu". Wewnątrz czasopismo wychwala dzieci Świadków Jehowy które umarły za popieranie polityki Towarzystwa Strażnicy. Czy ich śmierć była koniecznie potrzebna?


Prezydent Vladimiro Naranjo


"To jest forma morderstwa, więcej, morderstwa pierwszego stopnia... Wolność religijna nie jest absolutna, religia która rości sobie prawo do decydowania o życiu innych osób nie może być legalnie uznana." Sąd Konstytucyjny Kolumbii. Zobacz szczegóły...

Wewnętrzna opozycja wobec polityki Towarzystwa Strażnicy.
Niektórzy ze Świadków Jehowy wierzą że transfuzja krwi nie jest spożywaniem krwi, lecz przeszczepem tkanki łącznej czyli transplantacją organu. Stąd nie ma tu miejsca pogwałcenie biblijnych wymagań aby się "powtrzymywać od [zjadania] krwi" Towarzystwo Strażnica usiłuje pozbawiać te osoby (z których wielu urodziło się w rodzinie Świadków Jehowy) wolnego wyboru w zakresie korzystania z pomocy lekarskiej. Czyni to za pomocą sankcji i sprawowania kontroli, tj. zmuszając do unikania takich osób przez przyjaciół i członków rodziny. Osoby takie są prześladowane za wyznawanie wiary zgodnie ze swoim sumieniem przez swoją własną organizację religijną która prezentuje siebie samą jako mistrza w przestrzeganiu praw człowieka.


Zjednoczeni Świadkowie Jehowy Dla Reformy Poglądów Na Temat Krwi to grupa różnych Świadków z wielu krajów, włączając starszych i innych przedstawicieli organizacji, członków Komitetów łączności Szpitalnej, lekarzy, prawników, kuratorów dziecięcych i innych członków którzy ochotniczo ofiarowali swój czas i energie w celu doprowadzenia do zakończenia tragicznego i błędnego postępowania, które kosztowało tysiące ofiar, w tym wiele dzieci. Czy pomożesz ocalić niewinne istnienie?

Zobacz: Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Ratuj swoje dzieci
Bądź głosem tych co są pozbawieni głosu. Możesz pomóc powstrzymać promowane przez Strażnicę medycyczne lekceważenie praw dzieci poprzez:

(1) Skierowanie swych uwag do lokalnych władz aby zatrzymały subwencjonowanie aktywności Towarzystwa Strażnicy które korzysta ze zwolnień od płacenia podatków,

(2) aby ustanowiono i umocniono prawa chroniące dzieci ŚJ oraz

(3) zapytaj się znanych ci ŚJ lub pukających do twych drzwi, aby wyjaśnili tą irracjonalną politykę Strażnicy.

Przywódcy Strażnicy przyłapani na oszustwie! Afera w Bułgarii.
W skrócie : W 1997 r. rząd Bułgarski odmówił legalizacji Świadków Jehowy ( zobacz art. który ukazał się w Rzeczypospolitej). W odpowiedzi przywódcy Strażnicy skierowali skargę do Europejskiej Komisji Ds. Praw Człowieka na rząd Bułgarii. W roku 1998 przywódcy organizacji Strażnicy podpisali ugodę z rządem bułgarskim, który uznaje Świadków Jehowy za legalne wyznanie. W zamian za to organizacja Strażnicy podpisała dokument w którym stwierdza odnośnie kwestii transfuzji krwi, że każdy z jej członków posiada wolny wybór wobec siebie i swoich dzieci bez jakiejkolwiek kontroli czy sankcji ze strony towarzystwa. Innymi słowy przywódcy Świadków Jehowy podpisali fałszywe oświadczenie, gdyż wcale nie wycofali swoich poglądów. Okłamali tym samym Europejską Komisję Praw Człowieka.

Mamy teraz dziwną sytuację z formalnego punktu widzenia. Organizacja Strażnicy posiada podwójną politykę w stos. do kwestii krwi. Jedną dla Bułgarii, drugą dla reszty świata. Z podpisanych dokumentów wynika, że w Bułgarii Świadkowie mogą przyjmować transfuzje zgodnie ze swoim sumieniem bez żadnych sankcji i kontroli ze strony swej organizacji. Natomiast w innych krajach tego Świadkom Jehowy czynić nie wolno pod groźbą wykluczenia z organizacji. Cała sprawa jest dokładnie udokumentowana na angielskich stronach internetowych. Osoby zainteresowane szczegółami odsyłam do strony Watchtower Leaders Caught in Deception oraz do przetłumaczonego artykułu pt. Bułgarska polityka Towarzystwa Strażnicy - przestępstwo, obraza i złudzenie .

Trudne pytania do osób podzielających stanowisko Strażnicy
Jednym z najbardziej efektywnych sposobów, by nakłonić Świadka Jehowy do przemyślenia doktryny związanej z krwią okazało się zadawanie pytań. Odpowiednie pytania są potężnym orężem w rękach członków AJWRB i lekarzy na całym świecie. Zapoznaj się tymi pytaniami...

WRÓTCE:


Czy składanie ofiar z dzieci na ołtarzu religijnych przekonań jego rodziców nie przybliża wierzeń Świadków Jehowy do starych pogańskich nauk inspirowanych przez demony?
Dostępne artykuły w języku polskim
"Odpowiedzi na najczęstsze pytania." - Ten dział przygotowany został głownie z myślą o świadkach Jehowy. Poniższe pytania zadawane są często przed świadków Jehowy piszących do AJWRB. (autor: n/d, zmiany: 2001-11-17)

"Pytania do osób podzielających stanowisko Strażnicy" - Jednym z najbardziej efektywnych sposobów, by nakłonić Świadka Jehowy do przemyślenia doktryny związanej z krwią okazało się zadawanie pytań. Poniższe pytania są orężem w rękach członków AJWRB i lekarzy na całym świecie... Dostępne linki do innych wersji językowych! (autor: n/d, zmiany: 2001-11-17)

"Obrazki Strażnicy" - Przykładowe obrazki rozpowszechniane przez Świadków Jehowy w okresie kiedy zabraniali przyjmować szczepionki. (autor: n/d, zmiany: 2001-11-17)

"Bułgarska polityka Towarzystwa Strażnicy - przestępstwo, obraza i złudzenie." - Przywódcy Świadków Jehowy podpisali fałszywe oświadczenie dla rządu Bułgarii i Europejskiej Komisji Praw Człowieka. (autor: n/d, zmiany: 2001-11-17)

"Nowe światło n/t krwi: Powstrzymaj szaleństwo!" - Odezwa z 1997 r. Zjednoczonych ŚJ Dla Reformy Poglądów Na Temat Krwi. Artykuł przetłumaczony ze strony AJWRB. (autor: n/d, zmiany: 2001-11-17)

"Czy Świadkowie Jehowy naprawdę wstrzymują się od krwi?" - Bardzo ważny tekst pokazujący niespójność nauki organizacji Strażnicy. Artykuł przetłumaczony ze strony AJWRB. (autor: n/d, zmiany: 2001-11-17)

"Strażnica zezwala Świadkom Jehowy na używanie Hemopure" - Znaczący wyłom w skostniałej postawie Strażnicy. Teraz Świadkowie Jehowy mają pozwolenie na transfuzję oczyszczonej krwi zwierzęcej! Artykuł przetłumaczony ze strony AJWRB. (autor: n/d, zmiany: 2001-11-17)

"Transfuzja krwi. Co jest właściwie zabronione?" - Artykuł przetłumaczony z AJWRB. (autor: n/d, zmiany: 2001-11-17)

"Nowe światło n/t krwi: Biblijne streszczenie" - Podstawowa analiza fragmentów Biblii na którą powołuje się Strażnica. Artykuł przetłumaczony ze strony AJWRB. (autor: n/d, zmiany: 2001-11-17)

"Księga Rodzaju 9 a Wieczne Przymierze" - Analiza podstaw biblijnych na jakie powołuje się organizacja Strażnicy. Artykuł przetłumaczony ze strony AJWRB. (autor: n/d, zmiany: 2001-11-25)

Krew Drobiazgowa polemika biblijna z twierdzeniami Strażnicy. Fragment książki W. Bednarskiego "W Obronie Wiary"

Świadkowie Jehowy i "medycyna biblijna" (transfuzja i inne) Biblijna polemika ze stosunkiem organizacji Strażnicy do medycyny która zabraniała wcześniej przyjmowania przeszczepów i szczepionek a dziś transfuzji krwi. Fragment książki C. Podolskiego "Największe oszustwa i proroctwa Świadków Jehowy"

Krew Świadków. Artykuł jaki ukazał się 16 stycznia 1998 r. w dzienniku "Życie"

Czy wiesz że....
Organizacja Strażnicy pierwotnie nie tylko nie występowała przeciwko transfuzji krwi, ale nawet ją pochwalała?

"Transfuzja krwi jest dzisiaj już w codziennym użyciu i przy stosowaniu jej nie ma obawy wypadków, których przyczyny przez długi czas nie można było odkryć (...) Wielu ludzi mogłoby czuć pewną instynktowną odrazę do takiej operacji w swoim rodzaju makabrycznej. Ale kiedy się nad tym spokojnie zastanowimy, dojdziemy do wniosku, że jest to wynalazek mogący oddać ludzkości wielkie usługi. Krew jednego zmarłego może ratować życie kilkunastu umierającym. Ten jedynie wzgląd powinien już przekonać wszystkich do tego rodzaju operacji, która w istocie swojej nie ma nic zdrożnego." ("Nowy Dzień" Nr 3, 1936 r. s. 48; art. "Krew zmarłego ratuje życie umierającym" publikacja dostępna w Bibliotece Narodowej w Warszawie)
W swojej historii organizacja Strażnicy nauczała następujące "rewelacje":

Wścieklizna nie istnieje - G23 1/1 p. 214

Zarazki nie wywołują chorób - G24 1/16 p. 250

Szczepionki są nieużyteczne - G31 2/4 p. 294

Lekarze to agenci szatana - G31 8/5 pp.727,728

Szczepionki powodują demonizm - G31 2/4 p.293

Aspiryna wywołuje choroby serca - G35 2/27 pp.343,344

Szczepionki są okrutnym żartem - G39 5/31 p.3

Krew jest 'pożywieniem' - W51 7/1 p.415

Cechy dziedziczne są przekazywane przez transfuzje - W61 9/15 p.564

(G = Przebudźcie się!, W = Strażnica, skróty używane przez ŚJ. Po skrócie występuje rok wydania)"

link skąd pobrane info:https://watchtower.org.pl/ajwrb.php

Dodatkowo:

"Bułgaria, Strażnica i transfuzja krwi
tłumaczenie:
Marek Boczkowski
prawdziweobliczewts.info

W celu uzyskania prawnej rejestracji działalności w Bułgarii w połowie lat 1990. od Strażnicy zażądano zmiany swojej doktryny wobec służby wojskowej, w związku z czym od roku 1996 zezwala ona na podejmowanie służby cywilnej. Towarzystwo podpisało także wtedy przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka kłamliwy dokument stwierdzający, że dla współwyznaców nie istnieją żadne sankcje za przyjęcie transfuzji krwi.

Sytuacja związana z Towarzystwem Strażnica i transfuzją krwi, jaka zaistniała w Bułgarii, ukazuje, że Strażnica nie waha się naginać prawdy, aby osiągnąć swoje polityczne korzyści. Trudno byłoby znaleźć na zachowanie Strażnicy przed Europejską Komisją Praw Człowieka inny zwrot niż krzywoprzysięstwo.

W dniu 28 czerwca Bułgarska Rada Ministrów odmówiła Strażnicy przedłużenia rejestracji w charakterze związku wyznaniowego.1 Dwiema głównymi kwestiami przemawiającymi za taką decyzją były doktryny Strażnicy zabraniające:

Podejmowania przez Świadków służby wojskowej
Przyjmowania przez Świadków i ich dzieci transfuzji krwi
Czteroletnia batalia prawna zakończyła się podjęciem kompromisu po obu stronach. Towarzystwo Strażnica i rząd Bułgarii wynogocjowali ugodę przed Europejską Komisją Praw Człowieka, która została przyjęta w dniu 9 marca 1998 roku, w dokumencie pod sygnaturą Application No. 28626/95. Określono w niej między innymi:

16. Zgodnie z listami z 8 i 12 września 1997 roku strony wykazały swoją dobrą wolę do zawarcia polubownego załatwienia sprawy. Strony wymieniły się korespondencją oraz propozycjami polubownego załatwienia sprawy i spotkały się w Sofii w dniach 20 i 21 listopada 1997 roku. 17 stycznia 1998 roku na wniosek stron Komisja rozpatrzyła ich propozycje biorąc pod uwagę pewne pozostałe różnice w stanowisku stron. Strony spotkały się ponownie w Sofii 10 lutego 1998 roku.


17. Zgodnie z listami z 10 i 11 lutego 1998 roku strony poinformowały Komisję o końcowej wersji tekstu polubownego załatwienia sprawy.
Kliknij tutaj, aby zapoznać się z całością dokumentu

Strażnica zgodziła się na "polubowne załatwienie sprawy" przez wprowadzenie zmian w swoich zasadach odnośnie transfuzji krwi i służby wojskowej. Aby uwzględnić życzenia Towarzystwa Strażnica, rząd Bułgarii stworzył pośrednie rozwiązanie dla osób, które z powodów sumienia nie chcą uczestniczyć w powszechnej służbie wojskowej.

Gdyby tylko było to tak proste... Na pozornie uczciwie wyglądających zapewnieniach jawi się mocne pęknięcie, które staje się oczywiste, gdy weźmiemy pod uwagę skłonność Strażnicy do wprowadzania innych w błąd, stanowiącej przykład "strategii teokratycznej".

*** The Watchtower z 1 lutego 1956, s.86 [Strażnica nr18 z 1956, s.12] ***

Jest słuszne osłaniać rozrządzenia, które podejmujemy na rzecz dzieła zleconego nam od Boga. Jeżeli wilczo usposobieni nieprzyjaciele wyciągają błędne wnioski z naszych wywodzących w pole manewrów, to nie zostaje im przez to wyrządzona żadna krzywda przez niewinne owce, które w swych pobudkach są tak nieszkodliwe jak gołębie.

Służba wojskowa
Bułgaria miała problem ze Strażnicą za sprawą odmawiania przez jej członków uczestnictwa w służbie wojskowej. Przez dziesięciolecia Świadkowie nie godzili się na podejmowanie służby wojskowej. Niedopuszczalna była nie tylko zasadnicza służba wojskowa, ale zakazywano także służby niemilitarnej czyli cywilnej. Wielu młodych Świadków na całym świecie za taką postawę było więzionych, niektórzy na długie lata.

*** The Watchtower z 1 lutego 1951, s.77 [Strażnica nr11 z 1951, s.11] ***

Ponieważ świadkowie Jehowy, przez ślubowanie złożone za pośrednictwem Jezusa, są zupełnie poświęceni Bogu, przeto stosownie do Słowa Bożego nie są oni żadną częścią tego świata, który rządzony jest przez systemy polityczne. Z tej ważnej przyczyny biblijnej oświadczają oni urzędnikom rządowym, że wnoszą sprzeciw z nakazu sumienia przeciwko służbie w jakimkolwiek wojskowym urządzeniu lub w jakimkolwiek urządzeniu cywilnym, które zastępuje służbę wojskową.

*** Zjednoczeni w oddawaniu czci jedynemu prawdziwemu Bogu, 1989, s.167 ***

Z faktów historycznych wynika, że Świadkowie Jehowy nie tylko odmawiają noszenia mundurów wojskowych i chwytania za broń, ale że w ciągu ostatnich z górą 50 lat nie zgadzali się na pełnienie służby bez broni ani na podjęcie pracy w ramach służby zastępczej. (...) Wielu Świadków Jehowy uwięziono za odmowę pogwałcenia neutralności chrześcijańskiej.

*** Rocznik Świadków Jehowy - 1994, s.108 ***

Wszyscy bracia powoływani do służby wojskowej muszą zająć stanowisko w kwestii neutralności. Przed rokiem 1977 [w Grecji] byli skazywani po kilka razy — niektórzy spędzili w więzieniu ponad 12 lat!

Innym Świadkom, takim jak tym w Meksyku, Strażnica zezwalała na przekupywanie urzędników w celu uzyskania dokumentów fałszywie poświadczających ukończenia przez nich szkoleń w ramach służby wojskowej. Zobacz: Malawi vs Meksyk

Aby rozstrzygnąć spór w Bułgarii wymagany był obustronny kompromis. Wychodząc na przeciw sumieniu członków Strażnicy, rząd Bułgarii wprowadził do swojego programu służby wojskowej służbę cywilną. W roku 1996 Towarzystwo Strażnica bez zbędnych ceregieli zmieniło swoje stanowisko wobec służby wojskowej, zezwalając na służbę zastępczą lub cywilną.

*** Strażnica z 1 maja 1996, s.20 ***

A jak się zachowa chrześcijanin, gdyby państwo wymagało od niego, by odbywał przez określony czas służbę cywilną podlegającą cywilnej administracji? (...) Jest to jego decyzja przed Jehową. Zamianowani starsi oraz inni członkowie zboru w pełni uszanują głos sumienia danego brata i dalej będzie się on cieszył opinią dobrego chrześcijanina.

Ta zmiana polityki wydaje się jakkolwiek rozczarowująca po ciężkich doświadczeniach młodych Świadków, które znosili przez wiele dziesięcioleci. Stwierdzając, że służba cywilna nie była w rzeczywistości czymś istotnym dla Jehowy, przywódcy Strażnicy ukazali, że interpretacja Biblii może być uzależniona od rządowych wymagań i równie łatwo akceptowana przez ducha świętego.

Transfuzje krwi
Inną kwestią o istotnym znaczeniu dla bułgarskiego rządu było odmawianie transfuzji krwi. Władze uważały, że Świadkowie nie powinni być przymuszani do rezygnowania z ratujących życie metod leczenia pod groźbą wykluczenia ze społeczności. Aby Świadkowie Jehowy w Bułgarii mogli zostać uznani za organizację religijną, Towarzystwo Strażnica musiało przychylić się do żądania, że w odniesieniu transfuzji krwi "członkowie powinni mieć w tym wolny wybór, zarówno wobec siebie, jak i swoich dzieci, bez jakiejkolwiek kontroli czy sankcji ze strony stowarzyszenia"2

W jednej z części ugody Strażnica zgodziła się, że wobec Świadków nie będą stosowane sankcje za korzystanie z zabiegów medycznych.

2.1 - Będący Świadkami Jehowy pacjenci poddadzą się systemowi opieki zdrowotnej, zarówno oni sami, jak i ich dzieci; każdy członek ma prawo poddać się mu swobodnie według własnego uznania, bez jakiejkolwiek kontroli czy sankcji ze strony wnioskodawcy.

- Tłumaczenie z Application No. 28626/95

Przedstawiciele Strażnicy publicznie oznajmili, że chociaż w dalszym ciągu kierować się będą biblijnymi zasadami odnośnie wymogu powstrzymywania się od korzystania z krwi, to nie będą uniemożliwiać współwyznawcom przyjmowania krwi. W wydanym przez Strażnicę oświadczeniu prasowym z dnia 27 kwietnia 1998 roku oświadczono:

"W porozumieniu zawarto również potwierdzenie tego, że każda osoba posiada swobodę wyboru formy terapii medycznej. (...) Terminologia porozumienia nie odzwierciedla zmian w wykładni nauk Świadków Jehowy."

 

 

Odbiega to od prawdy z dwóch powodów:

Mogliśmy się już przekonać, że nastąpiła doktrynalna zmiana dopuszczająca prawo Świadków do podejmowania zastępczej służby wojskowej.
Jak zostanie omówione w dalszej części, poszczególne osoby nie mają "swobody wyboru" transfuzji krwi, o ile nadal chcą być Świadkami.
Fiński dziennikarz Pasi Turunen napisał, że udzielając wywiadu lokalnej chrześcijańskiej stacji radiowej w Finlandii w kwietniu 1998 roku pewien przedstawiciel Strażnicy skomentował tą sprawę następująco:

"...ta umowa w Bułgarii wygląda tak, iż kiedy Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał dwa tygodnie temu orzeczenie, że Bułgarski rząd musi zarejestrować Świadków Jehowy, i że Świadków Jehowy nie można zaliczać do sekt czy religii o destruktywnym charakterze, to w zamian Świadkowie Jehowy nie będą narzucać poszczególnym jednostkom, co mają robić, i co w tym konkretnym przypadku oznacza, iż każda jedna osoba ma pełną wolność sumienia w robieniu tego, co zechce, a Świadkowie Jehowy nie będą w sposób odgórny nakazywać co ktoś ma robić, a czego nie. I takie jest właśnie znaczenie tej umowy".

Wydawać by się mogło, że w polityce co do krwi nastąpiła zasadnicza zmiana. W rzeczywistości nic się jednak nie zmieniło, gdyż zasady i procedury Strażnicy pozostały praktycznie takie same. Wypowiedzi przedstawicieli Towarzystwa Strażnica są oszukaństwem, gdyż Świadków przyjmujących transfuzję krwi (lub godzących się na nią dla swoich dzieci) spotkają identyczne jak dotąd następstwa.

W następstwie zawartego przez Strażnicę porozumienia z Bułgarią przetaczanie krwi zostało usunięte z listy powodów do wykluczenia. Miało to niewielkie znaczenie, ponieważ używanie krwi zostało po prostu przekwalifikowane z wykroczenia podlegającego wykluczeniu na odłączenie się przez daną osobę. Zmiana ta została opublikowana w Liście do Nadzorców Podróżujących z dnia 26 kwietnia 2000 roku. [For KS/91 page 95 – Blood Issue. 5/21/00: New procedure for handling cases where ones take a blood transfusion.]Gdy daną osobę uzna się za kogoś, kto "nie chce już być Świadkiem Jehowy", co obejmuje przyjęcie krwi, używa się formularza Powiadomienie o wykluczeniu bądź odłączeniu się (S-77-P 10/06) zaznaczając to w odpowiednim okienku jako odłączenie się.W nowym podręczniku dla starszych z 2010 roku wskazano, że przyjęcie krwi może doprowadzić do uznania, że dana osoba się odłączyła.

*** Paście trzodę Bożą, 2010, s.111 ***Różnica pomiędzy wykluczeniem a odłączeniem się oznacza, że Świadkowie poprzez te zmiany w rzeczywistości znaleźli się w niekorzystnym położeniu. Podczas gdy przed komitetem powołanym w celu wykluczenia obwiniony ma możliwość się wytłumaczyć, a potem odwoływać się od podjętej decyzji, to w przypadku odłączenia uważa się, że dana osoba swoim postępowaniem już podjęłą decyzję o usunięciu jej ze zboru i tym samym nie ma prawa odwoływania się od decyzji. Pomimo subtelnych różnic w procedurze, istotne jest uświadomienie sobie, że w obu przypadkach skutkuje to stronieniem od kogoś takiego, co ukazano w poniżej zamieszczonej kopii stron 102 i 103 z podręcznika dla starszych Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę:

Ludzie zwracający się do biura głównego Strażnicy z pytaniami na temat zmian zaistaniałych w Bułgarii otrzymywali odpowiedzi takie jak ta:

 

 

Ta przebiegła gra słów jest szokującą oznaką braku szacunku przywódców Strażnicy wobec świeckich rządów. Pomimo, iż Towarzystwo Strażnica podpisało w Europejskiej Komisji Praw Człowieka dokument orzekający, że Świadkowie mają w swoim postępowaniu "swobodę według własnego uznania, bez jakiejkolwiek kontroli i sankcji", to powyższy list ukazuje, że ich postępowanie ma jednak swoje następstwa, które niezwykle skutecznie powstrzymują Świadków przed korzystaniem ze swojej wolności i prawem wyboru.

Strażnica może nie przeszkadzać członkom w przyjmowaniu krwi przez chociażby przymus fizyczny, lecz powstrzymuje ich doktrynalnie, czego skutkiem jest przeszkoda emocjonalna, a to za sprawą grożenia stronieniem od nich oraz śmiercią w Armagedonie. Gdy zaleca się podanie krwi, starsi prowadzą rozmowy i modlą się z pacjentem, aby umocnić w nim decyzję o odmowie krwi, wypełniają dla niego dokumenty zabezpieczające prawnie i dyskutują z lekarzami. Niekiedy starsi pełnią 24-godzinne dyżury w celu upewnienia się, że dany członek zboru nie dostanie krwi. Jeżeli jednak - mimo wszystkich tych nacisków, aby dostosować się do doktryny Strażnicy - Świadek wyrazi zgodę na krew, staje w obliczu sankcji odłączenia od zboru i wiecznej śmierci.

*** Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę, ss.21,22 ***

*** The Watchtower z 15 stycznia 1961, ss.63,64 [Strażnica nr17 z 1961, s.14] ***

Według prawa Mojżeszowego, które przedstawiało zarysy rzeczy przyszłych, przyjmujący transfuzję krwi musi być wytępiony spośród ludu Bożego przez wyłączenie, czyli wykluczenie ze społeczności. (...) Jako buntowniczy przeciwnik i przykład niewierności dla innych członków zboru chrześcijańskiego musi zostać z niego wytępiony przez wykluczenie ze społeczności.

*** The Watchtower z 15 kwietnia 1970, s.249 [Strażnica nr1 z 1971, s.19] ***

Kiedy ktoś jest bliski śmierci, nie pora na naciąganie czy przestępowanie prawa Bożego, ale raczej na jak najściślejsze zbliżenie się do Boga przez dochowanie Mu wierności. Nagrodą za wierność jest życie wiecznotrwałe. Jakże nierozsądne byłoby wystawienie na ryzyko nadziei życia wiecznego w zamian za niepewną obietnicę wyzdrowienia po transfuzji krwi!

Czy można mówić, że ktoś ma swobodę w wyborze metod leczenia, jeśli jego przywódcy religijni zastraszają go groźbą unikania i utratą życia wiecznego? Można to przyrównać do urzędu podatkowego, który mówi ci, że masz wolny wybór czy chcesz płacić podatki, lecz jeśli zostaniesz przyłapany na niepłaceniu, to trafisz do więzienia. To nie jest swoboda wyboru. Co więcej, chociaż Strażnica może próbować rozwadniać definicję swobody wyboru, to tutaj nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że mamy do czynienia z oczywistym kłamstwem, jakoby Świadków nie obejmowały "kontrola i sankcje" w przypadku przyjęcia krwi.

W roku 2000 Towarzystwo Strażnica wydało oświadczenie prasowe wyrażające zdanie, że w związku z wymaganiami wobec Bułgarii ich polityka nie uległa zmianie.

 

Bułgarski rząd zabiegał o to, żeby poszczególnym Świadkom umożliwono prawo wyboru odnośnie transfuzji krwi, a Strażnica podpisując Application No.28626/95 zobowiązała się do dokonania zmian w swoich procedurach wobec krwi. Nie ma wątpiliwości co do tego, że władze bułgarskie oczekiwały, iż dzięki temu dokumentowi utorowano Świadkom drogę do cieszenia się swobodą wyboru w kwestii krwi. Ale chyba rząd Bułgarii wykazał się naiwnością, sądząc, że religia, która szczyci się swoją polityczną neutralnością będzie stosowała się do politycznych dokumentów, które podpisała.

Chociaż w publikacjach Strażnicy nie używa się już terminu "strategia teokratyczna", to sytuacja z Bułgarią ukazuje, że Towarzystwo Strażnica wciąż uznaje przestrzeganie tej zasady za przydatne w oszukiwaniu rządów, aby osiągnąć swoje własne interesy.

*** The Watchtower z 1 maja 1957, ss.285,286 ***

Obecnie słudzy Boży są zaangażowani w wojnę – duchową, teokratyczną wojnę, wojnę prowadzoną przez Boga przeciwko niegodziwym siłom duchowymi oraz fałszywym naukom. Słudzy Boga są wysyłani jak owce pomiędzy wilki i dlatego muszą zachowywać najdalej posuniętą czujność węży, aby właściwie ochraniać powierzone im interesy królestwa Bożego. Przez cały czas muszą być bardzo ostrożni, aby nie wyjawić żadnej informacji wrogowi, którą mógłby wykorzystać do utrudnienia dzieła nauczania.

Przypisy
1 Aby zapoznać się z pełnym opisem pozwu złożonego przez Bułgarię oraz pozwu wzajemnego złożonego przez Towarzystwo Strażnica, zobacz: Press Communique’ Application No. 28626/95

2 Cytat pochodzi z Communiqué issued by the Secretary to the European Commission of Human Rights INFORMATION NOTE No. 148 on the 276th Session of the European Commission of Human Rights (Strasburg, poniedziałek 2 marca - piątek 13 marca 1998 r.)"  link skąd pobrano: https://jwfacts.com/watchtower/polish/bulgaria.php

Jest trochę czytania, ale warto, masz ogląd sytuacji.
Pozdrawiam ;)« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień, 2019, 10:11 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Terebint

Odp: Świadkowie Jehowy pod lupą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Kwiecień, 2019, 13:33 »
Dzięki Widzę Mroki,

teraz jak z tym się zapoznałem to faktycznie parę rzeczy mi się przypomniało. Między innymi to z Bułgarią ale jakoś nie utkwiło mi to zbyt głęboko w mojej świadomości. A więc dzięki za przypomnienie. Uwagę jednak moją zwróciło takie coś:

Cytuj
Towarzystwo Strażnica wciąż utrzymuje, że Świadkowie Jehowy "powtrzymują się od krwi". Jednak, skoro zezwalają na użycie wszystkich (100%) komponentów krwi, to wielu może się zapytać: " Co jest faktycznie zabronione? " Zezwolone składniki krwi są przetworzone z gromadzonej i przechowywanej krwi. Świadkowie Jehowy mogą korzystać ze składników krwi dostarczanych przez inne osoby, lecz im samym nie wolno przekazywać krwi dla innych! Czy taka polityka postępowania jest etyczna i zgodna z podstawowymi zasadami chrześcijańskimi?

Ta polityka nie jest ani etyczna ani zgodna z zasadami chrześcijańskim czy w ogóle z zasadami humanistycznymi ale jest to, jak przypuszczam bardzo sprytnie obmyślana intryga, która może utrudniać ewentualne wywalczanie odszkodowań od Towarzystwa Strażnica, bo zawsze mogą tu zasugerować w sądzie, że skoro zgadzają się na przetaczanie osobno wszystkich składników krwi to chyba logiczne jest, że i zgadzają się na całą, prawda?  >:(

"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Świadkowie Jehowy pod lupą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Kwiecień, 2019, 16:14 »
Dzięki Widzę Mroki,

teraz jak z tym się zapoznałem to faktycznie parę rzeczy mi się przypomniało. Między innymi to z Bułgarią ale jakoś nie utkwiło mi to zbyt głęboko w mojej świadomości. A więc dzięki za przypomnienie. Uwagę jednak moją zwróciło takie coś:

Ta polityka nie jest ani etyczna ani zgodna z zasadami chrześcijańskim czy w ogóle z zasadami humanistycznymi ale jest to, jak przypuszczam bardzo sprytnie obmyślana intryga, która może utrudniać ewentualne wywalczanie odszkodowań od Towarzystwa Strażnica, bo zawsze mogą tu zasugerować w sądzie, że skoro zgadzają się na przetaczanie osobno wszystkich składników krwi to chyba logiczne jest, że i zgadzają się na całą, prawda?  >:(

Witaj Terebint, sprawa z krwią, jest tak cuchnąca, że jeżeli by popuścili o jotę, to pozwy ich rozsadzą od środka, a sami guru, musieli by się schować, bo czekał by ich lincz.

Choć z drugiej strony, jeżeli ktoś z poszkodowanych zapoznał się z informacjami zawartymi na stronach AJWRB, to zęby na nich ma ostre, tym bardziej gdy do takiej osoby dotrze, że najbliższy, najbliższa osoba, zmarła na życzenie przebiegłych biznesmenów z Warwick.

Co ciekawe, ci ludzie inwestują środki społeczności w Banki krwi, o ironio.


Offline UWAGA AWARIA

Drodzy! jak piszecie takie pisma do ministerstwa to proszę nie róbcie tego sami,samo pismo w tym dzikim kraju napisane" o z lustrowanie czy ktoś łamie prawo" może być strzałem w kolano ponieważ 2 czy 5 takich pism może zamknąć drogę na przyszłość

samo wskazanie lub prośba w tych nie unormowanych prawem urzędach może po kądzieli być w skrócie niezauważone jako problem
to taka loteria ,zaś sa już kancelarie prawne które pomogą przy współpracy takie pismo zawiadomienie napisać rzeczowo wskazując problem za darmo pro bono a nawet sponsorzy. ostracyzm ostracyzm dla takiego dzięcioła z zabiórka  to kolejny zezłoszczony ŚJ,oni sami sobie nie strzelą w kolano bo taki statut podpisali zaś zmiana jego to kolejne problemy,ostracyzm to pikuś tutaj łamaną są podstawowe prawa człowieka włącznie  z kodeksem
 karnym
wynikiem czego jest ostracyzm,nauki poddawane są również wątpliwości a to też inna rzecz

takie pismo musi być napisane solidnie ,wykazać w nim należy te błędy o co nam chodzi ale i kierując się zasadą i wiedzą
w postępowaniu administracyjnym,w połączeniu niekiedy z wielozadaniowością jak by dwuprocesowością pisma
na wypadek gdyby nie osiągnęło ono zamierzonego celu i nie zamknęło nam drogi,napisanie takiego pisma
naprawde to ważna sprawa ,na początku nawet tworzy się wielozadaniowy projekt,wprawne kancelarie ładnie to robią

warto podzwonić popytać są prawnicy doskonale znający naszą problematykę ŚJ
ministerstwo cyfryzacji to szczególnie nie unormowany urząd a
MSWIA doskonale wie że tak sie sprawy mają, z tym że takie fopa będą kryć administracyjnie niższe instancje

ale zanoszę modlitwę że jakiś tam to przeczyta ze zrozumieniem i sięgnie dalej 8-)
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec, 2019, 10:20 wysłana przez UWAGA AWARIA »