Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kod Biblii-zaszyfrowana wiedza?  (Przeczytany 2728 razy)

Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 4 690
 • Polubień: 6869
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kod Biblii-zaszyfrowana wiedza?
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Marzec, 2019, 18:51 »
Widzę-Mroki: obszernie wraz z precyzją nakreśliłeś pisząc o KABALE, nic dodać nic ująć.
Potrzeba tylko wgłębić się w ten temat, kontemplować jego tajemne źródła, które są skrzętnie ukryte.
To pewne arkana przekazywane tylko jak wspominałeś niektórym osobą - dziękuję

Kabała jest przede wszystkim lekcją życia. Nie ma na celu uczynienia człowieka dobrym. Ma tylko nadzieję, że kiedyś zdoła stać się lepszy

„Rabbi Nachman z Bracławia przekazał nam następujące powiedzenie swojego pradziada, Baal Szem Towa: »Świat jest pełen potężnych świateł i tajemnic, ale człowiek zakrywa je swoją małą dłonią«".

Żydowski mistycyzm jest dużo bogatszy niż mroczne wróżbiarstwo, które praktykują współczesne gwiazdy show biznesu, powołujące się na kabałę. Nie chodzi w nim też o łatwy sposób na zdobycie szczęścia, zdrowia i sukcesu - jak próbują nam wmówić twórcy The Kabba-lah Centre. Jeśli ktoś naprawdę chce dowiedzieć się czegoś o Kabale, zamiast zakładać czerwoną nitkę, „powinien sięgnąć do chasydzkich opowieści lub zagłębić się w literacki świat Kafki".

« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2019, 19:17 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Dianne

Odp: Kod Biblii-zaszyfrowana wiedza?
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Kwiecień, 2019, 14:41 »
Księga Ezechiela opowiada o wizycie kosmitów :D Ten początek w sensie
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 4 690
 • Polubień: 6869
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kod Biblii-zaszyfrowana wiedza?
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Kwiecień, 2019, 16:31 »
Witaj-Dianne
Według Księgi Ezechiela z opisanego zdarzenia można powiedzieć:
Cokolwiek przeżył Ezechiel, nie potrafił tego pojąć. Coś nadleciało z północy, opuściło się na ziemię, czyniąc przy tym straszliwy hałas. Zjawisko wzbudziło taką trwogę Ezechiela, że przerażony upadł na ziemię. Nie miał najmniejszych wątpliwości – mogło to być tylko objawienie Pana.

Ezechiel nie miał też najmniejszych wątpliwości co do prawdziwości obserwowanego zdarzenia. Daje temu wciąż wyraz, powtarzając słowa pokrewne znaczeniowo. Tak więc na przykład w wersecie 3 mamy: „wtedy zdarzyło się zdarzenie”. Ezechiel chce w ten sposób podkreślić, że nie opisuje snu, objawienia, ale swoje straszliwe przeżycie.

Dla Ericha von Dänikena wymowa tego fragmentu jest jednoznaczna. Ezechiel opisuje spotkanie z pozaziemskim pojazdem latającym:
„Dokładnie widzi przybywający z północy pojazd, który połyskuje, promieniuje i wzbija w powietrze olbrzymią chmurę piaskową. Wyobraźmy sobie wszechpotężnego boga wielkiej religii. Czy musiałby on zdążać z określonego kierunku, w tak namacalny sposób – czy nie mógłby znaleźć się tam, gdzie zechce, nie wzbudzając wielkiego zamieszania i gwaru? [...] Ezechiel nie tylko dość dokładnie opisuje pojazd, ale odnotowuje także hałas, jaki wytwarzało to nigdy przedtem nie widziane monstrum. Zwraca uwagę na szum skrzydeł i hałaśliwy turkot kół.
Czy opis naocznego świadka nie daje do myślenia?” [Erich von Däniken, „Wspomnienia z przyszłości”, Warszawa 1994, s. 46 i n.].

Na początku naszego stulecia, anno 1902, amerykański pastor Burrel Cannon twierdził, że udało mu się zrekonstruować statek powietrzny Ezechiela. Zbudował nawet podobno model zdolny do lotu.
W 1962 roku austriacki paleontolog i geolog, dr Herbert Schaffer, zajął się tekstem Ezechiela.
Doszedł do przekonania, że prorok widział obiekt latający, który poza napędem centralnym miał również wirniki – jak śmigłowiec.
Badacz przypuszczał, że u góry znajdowała się kabina pilota.
Ta techniczna interpretacja tego tekstu Starego Testamentu była bardzo bliska rekonstrukcji biblijnego obiektu, przeprowadzonej przez specjalistę – inżyniera NASA Josefa Blumricha, który niezależnie od dr. Schaffera „zabrał się” za proroka – niejako na znak protestu.

Blumrich, z urodzenia Austriak, wyemigrował w 1959 roku do USA. Pracował w amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, zrobił karierę jako naukowiec i praktyk. W końcu został szefem Działu Konstrukcyjno-Projektowego. Za swoje prace w tej dziedzinie otrzymał najwyższe odznaczenia.
W 1968 roku wpadł mu w ręce światowy bestseller Ericha von Dänikena „Wspomnienia z przyszłości”.
Zawarte tam przemyślenia były dlań na początku zupełnie nieprzekonujące. Twierdzenia Szwajcara, że prorok Ezechiel w tekście Starego Testamentu opisuje pozaziemski pojazd latający, uznał za kompletny nonsens. W końcu sam zajął się tym problemem.
Dysponując wiedzą i doświadczeniem zawodowym postanowił obalić tezę o pojeździe kosmicznym... ale wkrótce stał się jej zwolennikiem.
Udało mu się nawet zrekonstruować na desce kreślarskiej statek kosmiczny opisany przez Ezechiela.
Okazało się, że jest to rodzaj wahadłowca kursującego między macierzystymi statkami kosmicznymi krążącymi po orbicie wokółziemskiej a Ziemią.

Josef Blumrich przestudiował uważnie cały tekst Ezechiela. Doszedł do przekonania, że przez około 20 lat prorok co najmniej trzykrotnie widział pozaziemski pojazd latający. Jego opisy były tak precyzyjne, że Blumrichowi udało się zrekonstruować graficznie ten obiekt ze wszystkimi szczegółami.
Niebieski wóz wyglądał więc tak:
kadłub główny miał kształt dziecinnego bąka. U góry był zaokrąglony, na szczycie znajdowała się przezroczysta kopuła, pod którą siedział pilot.
Dolna część pojazdu była spiczasta, kończyła się „dyszą rakietową”. Znajdowały się tam również cztery cylindryczne „korpusy” z kołami oraz cztery napędy wirnikowe.
Josef Blumrich pisze:
„Ogólny wygląd statku kosmicznego opisanego w Księdze Ezechiela da się odczytać z relacji tego proroka. Inżynier może następnie, niezależnie od relacji, obliczyć założenia i zrekonstruować aparat latający tego typu. Jeżeli się uzna, że efekt takiej pracy nie tylko będzie możliwy do zrealizowania z
technicznego punktu widzenia, lecz również pod każdym względem niezwykle sensowny i przemyślany, jeśli się następnie znajdzie w opowieści Ezechiela opisy szczegółów i procesów, pokrywające się z efektami technicznymi, wtedy nie będzie można już mówić wyłącznie o poszlakach” [Cyt. za: Erich von
Däniken, „Strategia bogów”, Warszawa 1993, s.64.].

Według sensownej i przekonującej rekonstrukcji Blumricha zasadniczy kadłub wozu niebieskiego miałby 18 m średnicy. Pojazd nie nadawałby się więc do dłuższych podróży kosmicznych, na przykład międzygwiezdnych. Blumrich doszedł do wniosku, że był to wahadłowiec, umożliwiający poza dotarciem do macierzystego statku kosmicznego na orbicie również odbywanie lotów w atmosferze ziemskiej.

Kiedy wóz niebieski startował z macierzystego statku kosmicznego, napędy wirnikowe były złożone „skrzydłami”, czyli łopatami, do góry.
Silnik rakietowy, wykorzystujący zdaniem Blumricha energię atomową, napędzał pojazd w przestrzeni kosmicznej.
Przy wchodzeniu w atmosferę ziemską spiczasta dolna część służyła jako osłona termiczna. Rozgrzewała się do czerwoności w trakcie hamowania.
W końcu silnik rakietowy wyłączano, a jednocześnie rozkładano i uruchamiano napędy wirnikowe.
Za ich pomocą pilot mógł manewrować bardzo precyzyjnie, lądując w żądanym punkcie. Należy jeszcze wspomnieć o innym interesującym szczególe: opisana przez Ezechiela niezwykle dokładnie konstrukcja koła obiektu przyniosła Blumrichowi patent (patent USA 3.789.947 z 5.2.1974 roku).

Kolejnym biblijnym świadkiem pojawienia się UFO był Jeremiasz.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2019, 16:40 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 4 690
 • Polubień: 6869
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kod Biblii-zaszyfrowana wiedza?
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Kwiecień, 2019, 20:47 »
(mtg):
Cytat: '… Kolejnym biblijnym świadkiem pojawienia się UFO był Jeremiasz. Także jemu powiedziano, aby patrzył na niebo. Ale Jeremiaszowi trzeba powtórzyć wezwanie, ba!, trzeba mu to nawet nakazać:
„I doszło do mnie jego słowo po raz drugi i rzekł: Co widzisz?” (Jer. 1, 11).
Wygląda więc na to, że niebiański gość był niezwykle zainteresowany, aby jego obecność dostrzeżono, utrwalono na piśmie i przekazano potomności.
Tysiące lat później UFO opisuje się jako „latające spodki”.
Jeremiasz też sięga do porównań zupełnie świeckich. Zapisuje, że to coś przypominało „kocioł” albo „garnek do gotowania” (Jer. 1,13).
Dolna część pojazdu była rozżarzona. Tekst świadomie podkreśla ten fakt.  Przypomnijmy sobie wóz niebieski Ezechiela.
Według inżyniera Josefa Blumricha dolna, zwężająca się część pojazdu stanowiła jakby tarczę termiczną, chroniącą wahadłowiec przy wchodzeniu w gęste warstwy atmosfery – wtedy część ta się rozżarzała. Czy zjawisko to zauważył i utrwalił również Jeremiasz?
Druga Księga Samuela opisuje, pod jak wielkim wrażeniem był świadek, słysząc hałas powodowany przez obiekt latający:
„Pan zagrzmiał z nieba, Najwyższy wydał głos z siebie” (II Sam. 22, 14). Wydaje się, że pojazd niebieski był wyposażony w potężną broń: „Wypuścił strzały i rozrzucił je” (II Sam. 22, 15). Obiekt lotem koszącym zbliżał się do ziemi: „Wtedy ukazały się głębiny morza, odsłoniły się podwaliny ziemi od jego groźnego huku, od podmuchu z nozdrzy jego” (II Sam. 22, 16)...'.

Izajasz również wspomina o statku kosmicznym  ;)


Offline Nadaszyniak

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 4 690
 • Polubień: 6869
 • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kod Biblii-zaszyfrowana wiedza?
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Kwiecień, 2019, 19:42 »
(mtg):
Czy Biblia przepowiada światowy spisek?
Jest rzeczą zadziwiająca, ze Biblia zawiera przepowiednie odnoszące się bezpośrednio do wielkiego światowego spisku, jaki w tej chwili grozi ludzkości. Te przepowiednie powinny ozywic zainteresowanie ludzi Słowem Bożym! Oto jedynie kilka niezwykle dokładnych przepowiedni biblijnych dotyczących spisku w ostatnich dniach przed powtórnym przyjściem Jezusa:
1. Ogólnoświatowy spisek: spisek będzie olbrzymi, o światowym zasięgu, z odziałem wielu ludzi, języków, grup etnicznych i narodów. „Pochłonie on całą ziemie". (Apokalipsa 13:8, Księga Daniela 7:23).
2. Religia oświecona: spiskowcy będą wyznawać obcego „boga żywiołów", a nie osobowego Boga. Ich religia będzie uniwersalistyczna, tajemna religia. (Księga Daniela 11:36-39; 2 list do Tesaloniczan 2).
3. Masowa hipnoza: ludziom świata dane będzie „wielkie zwodzenie" by uwierzyli „kłamstwu". - (list do Tesaloniczan 2; Księgą Izajasza 28, 29; Apokalipsa 13:14).
4. Rządząca elita: mała grupa będzie kontrolowała cały świat. Dziesięciu przywódców, którzy „mają jeden zamysł" oddadzą w przymierzu „potęgę i władzę swą" jednemu najwyższemu przywódcy. (Księga Daniela 11:23; Apokalipsa 13:8; 17:12-17).
5. Międzynarodowy porządek ekonomiczny: najbogatsi będą prosperować dzięki pieniądzom i międzynarodowemu handlowi. (Apokalipsa 13:16-17; 18; Księga Ezechiela 28:16).
6. Spisek pieniądza: spiskowcy osiągną swoje bogactwo i dobra przez okradanie innych ludzi. Kontrolować będą handel zlotem i srebrem. (List św. Jakuba 5; Księga Daniela 11:37-38).
7. Okultyzm: spisek spożytkuje „Umiejętności" (czary) i magie by uwieść masy. (Księga Izajasza 44; Księga Daniela 8:23-25; 11:37-38; 1 List do Tymoteusza 4:1-3).
8. Oszukiwanie: oszukane masy zgodzą się na zapoczątkowanie Nowego Porządku Świata uknutego przez elitarną klikę (Księga Daniela 11:23-32; Księga Izajasza 28:15-18; Apokalipsa 13).
9.Kryzysy i chaos: spiskowcy spowodują krwawe i wyniszczające wojny, plagi, głód i zanieczyszczenie. (Apokalipsa 6; Ewangelia św. Mateusza 24:21; Księga Zachariasza 14:12; Księga Izajasza 1:7-12; 24:6; 25:5).
10. Końcowa klęska: w końcu spiskowcy zostaną całkowicie pokonani, ponieważ Bóg jest i zawsze będzie Panem i Władcą. Pozwala spiskowcom istnieć jedynie, by wypełniła się Jego wola. (List do Filipian 2:9-11; Księga Daniela 7:27; 28:18; Apokalipsa 19; 1 List św. Jana 5:4).

Grzeszny król Salomon, jego 1000 żon i konkubin
Należy pamiętać, ze I Księga Królewska i II Księga Kronik w Biblii informuje nas, że Salomon rzeczywiście posłał po Hirama, króla Tyru, prosząc by przybył wraz ze swoimi utalentowanymi robotnikami i zbudował świątynie. Mieli pomóc w pracach grawerskich oraz odlewach z brązu i żelaza.
Ale dlaczego Salomon poprosił o pomoc z Tyru, miasta gdzie oddawano cześć pogańskim bogom? Otóż jak czytamy w Biblii, Salomon na starość zrobił
się grzeszny i nieposłuszny Bogu.
Chociaż miał setki żon, nie był zadowolony z tego, że wszystkie były żydówkami i zapragnął poślubić piękne kobiety z sąsiednich plemion, miast i
narodów. Kobiety te jednak oddawały cześć fałszywym bogom i boginiom. Salomon miał 1000 żon i konkubin i niektóre były właśnie z Tyru.

Biblia nie mówi nam o imieniu Abif. Abif dosłownie znaczy "ojciec", wiec masońska opowieść jest o Ojcu Hiramie. W czasach Salomona ludzie w Tyrze czcili boginie-matkę Asztarte, nazywają inaczej Asztoreth lub Isztar. Przysługiwał jej również tytuł "Królowej Nieba", bogini morza.
Na początku świątynia zbudowana przez Salomona była miejscem świętym. Ale z czasem stała się siedzibą zła i demonicznych bóstw pogańskich.
Za czasów Salomona kapłani świątyni również byli grzeszni. Wprowadzili do świątyni totemy Asztarty w hołdzie dla bogini. Był to gest zazdrości, który odstraszał wiernych od świątyni.
Kapłani składali też w świątyni pogańskie ofiary Salomonowi. Co roku dawali mu 666 talentów złota.
Salomon rozgniewał Boga kiedy starał się połączyć cześć oddawana Jahwe z uwielbieniem i czcią dla pogańskiej bogini. Salomon chciał rzeczy boskie pomieszać z diabelskimi.
Hiram, król Tyru, rozpostarł mrok nad Jerozolima.
W obrzędach wolnomularskich ten sam Hiram Abif czczony jest jako figura Chrystusa. Celem wolnomularstwa jest odbudowanie wielkiej świątyni Salomona.
Hiram ma zmartwychwstać i będzie mu oddawana chwała we wspanialej, odbudowanej świątyni. Taki jest ostateczny cel wolnomularzy - oddanie boskiej chwały fałszywemu Chrystusowi (albo Antychrystowi!). Ten fałszywy Chrystus będzie oczywiście rządził Królestwem, a królestwem tym będzie cały świat.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień, 2019, 20:37 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Kod Biblii-zaszyfrowana wiedza?
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Kwiecień, 2019, 21:43 »
jaka jest różnica między kosmitami a aniołami? ;D ;D


WIDZĘ MROKI

 • Gość
Odp: Kod Biblii-zaszyfrowana wiedza?
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Kwiecień, 2019, 15:04 »
jaka jest różnica między kosmitami a aniołami? ;D ;D


Witaj ;)

Książka "BOGOWIE EDENU", "udziela" odpowiedzi.
Pozdrawiam