Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: CZY W BIBLII NAPRAWDĘ JEST WZMIANKA O NARODACH SŁOWIAŃSKICH ???INTRYGUJĄCE FAKTY  (Przeczytany 27206 razy)

Offline Startek

Co na to nasz Słowiański brat Lechita ?  Osobiście wolę usiąść przy zimnym Lechu , bo bez pół litra nie rozgryziesz tego tematu . ☺


Offline Lechita

Startek, Drogi mój bracie forumowy :) 
Temat nie aż tak ciężki, jak może się z początku wydawać, choć faktycznie skomplikowany bo stosunkowo nowy i dlatego pozbawiony jeszcze paradygmatu, choć może to i lepiej.  Taki bardziej fascynuje każdego poszukiwacza. 
Startek , do Ciebie i dobrego browarka dosiądę się bardzo chętnie wszak "piwo" w języku starożytnych Ariów, czyli przodków Słowian, znaczy "napój Ariów", a więc nasz trunek "narodowy" ;)

No cóż, temat Imperium Lechitów nadal wzbudza wiele emocji. Jedni mówią, że nic takiego nie istniało, i odrzucają wersje tego tworu państwowego. Inni ze wszystkich sił stoją po stronie wersji o istnieniu takowego imperium, w którym to mieliśmy już króla w XVIII wieku p.n.e.
Dużo wcześniej niż np.Rzym.
Czytałem książki i widziałem na You Tube wiele materiałów każdej ze stron, bo już tak mam , że lubię dogłębnie , osobiście i wnikliwie badać coś co mnie interesuje.
Na dzień dzisiejszy delikatnie skłaniałbym się do wersji w której Imperium Lechickie istniało. A co mnie do tego przekonuje?
Już piszę.
Fakt to niewątpliwy iż narzucone nam "ogniem i mieczem" Chrześcijaństwo, bardzo starało się zniszczyć wszelkie ślady tego że przed nim nasz kraj , Polska, Lechistan, jak zwał tak zwał miał swą kulturę, cywilizację i to bardzo rozwiniętą, np. poziom higieny daleko przewyższający wiele ówczesnych tzw. cywilizowanych chrześcijańskich państw, a to choćby za sprawą istniejących w każdej osadzie, wsi ,grodzie łaźni.
Ale do tematu: I faktycznie Chrześcijaństwo zniszczyło lub zdyskredytowało świadectwa naszej chwalebnej przeszłości, mam tu na myśli głównie różne kroniki.
Co jednak cenne, przetrwały kroniki państw zachodniej Europy w których mamy sporo informacji o Imperium Lechitów, o królach lechickich, wojnach i bitwach przez nich toczonych , o kulturze, zwyczajach i wierzeniach. A to jest silny dowód.
Istnieją też zagraniczne , m.in rzymskie i angielskie mapy pokazujące kraje Europy z wyraźnie zaznaczonymi granicami Imperium Lechitów - jak dla mnie to również silny dowód.
Co więcej, w XIX wieku prof. Wolański (którego nawiasem mówiąc także próbowano zdyskredytować) miał w swojej kolekcji dziesiątki monet bitych przez królów lechickich , a to niepodważalny dowód na państwowość Lechitów. Z resztą za swą pracę archeologiczną dostał nagrodę od Cara i w Rosji był bardzo cenionym badaczem.


Myślę też, że niezależnie od tego czy my , Słowianie mieliśmy swoje imperium czy też nie, najważniejsze jest to , że mamy piękną , bogatą historię, kulturę , wierzenia. Z których cała masa przyjęta została do katolickich świąt i obrzędów.
Możemy być dumni, bo Słowianie żyjący na naszych rejonach , czyli od Odry aż poza Wisłę, z haplogrupą R1a1a7 YDNA mieszkali tu od 10 700 lat!
Potwierdziły to niedawno badania genetyków nie tylko polskich ale co istotniejsze, zagranicznych a co za tym idzie  - niezależnych.
Nasze przykazania oparte na starożytnych Wedach Ario-Słowiańskich stawiały naszych przodków bardzo wysoko pod względem moralnym jak i fizycznym, a niejednokrotnie wyżej niż przykazania zawarte w Biblii.

Cieszy też fakt, że coraz więcej ludzi nie tylko w Polsce, ale i Rosji, Czechach, Słowacji - na całej Słowiańszczyźnie powraca do swojej słowiańskiej świadomości. Powstają grupy ludzi, którzy na nowo ożywiają Słowiańską kulturę, zwyczaje, wracają do korzeni...
A jak słyszę np. w TV że Europa ma chrześcijańskie korzenie to nie wiem czy śmiać się czy płakać! ;)
Jakie korzenie, się pytam?! 2 tyś lat? To są korzenie?! A co z pozostałymi ponad 8 tysiącami lat i to tylko jak się weźmie pod uwagę Lechitów, Lachów, Lechów, Lahów, Lehów  - nazewnictwo do wyboru  ;D

Pozdrawiam Was wszystkich , Drodzy forumowicze! Razem tworzycie piękne miejsce! Jakże inne od złotej klatki WTS-u! ;D

« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2017, 14:19 wysłana przez Lechita »
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Startek

Bracie Lechito , kiedyś się spotkamy przy zimnym Leszku , oferta aktualna . Prawdę mówiac historia to ciekawy temat , tyle mi wiadomo co niezbędne  .Czasy przed Mieszkiem to temat jest mało znany .  Ale możemy rozważyć temat zrobienia dobrego trunku , z degustacja oczywiście . Pozdrawiam .☺


Offline Enmebaralugalzagesi

Oczywiście ze Europa ma chrześcijańskie korzenie. Cała europejska kultura odwołuje się do tradycji chrześcijańskiej, która w rozkwicie swego istnienia zaadoptowała i "ochrzciła" filozofię.

Przeraża mnie ten kryzys autorytetów, który toczy naszą cywilizację. Prawnicy nie znają się na konstytucji, historycy ukrywają historię, lekarze trują pacjentów, politycy są kosmitami... A wszystko to, ponieważ kilkoro zakompleksionych osób wymyśliło teorie spiskowe, w które głupi lud wierzy. Tragedia.


Offline zaocznie wywalony

. ...
Przeraża mnie ten kryzys autorytetów, który toczy naszą cywilizację. Prawnicy nie znają się na konstytucji, historycy ukrywają historię, lekarze trują pacjentów, politycy są kosmitami...
Prawnicy - próbują przekręcać i oceniają nie tylko konstytucję ale i wszelkie prawa na korzyść i zgodnie z wolą swoich zleceniodawców. Można to czasami odebrać jako nieznajomość tych aktów prawnych.
Historię ZAWSZE piszą zwycięzcy. I tu wszystko zależy od zinterpretowania. Większość czeka na gotowe wnioski, a wystarczy niektóre fakty ukryć, czy zbagatelizować, inne wytłumaczyć zgodnie z promowaną hipotezą, a jeszcze inne podać jako dużo ważniejsze niż były w rzeczywistości. Tak, większości znana historia jest przekłamana.
Jeśli masz w bliskiej rodzinie lekarza i "dobrze żyjecie" (bo tylko w takim układzie zgodzi się szczerze porozmawiać) to zapytaj go jak to jest z zapisywanymi lekami, badaniami i kuracjami - nie liczy się dobro pacjenta, a już na pewno nie jest najważniejsze. Liczy się kasa, kasa i kasa. I panuje zasada "pacjent wyleczony, to klient stracony".
Jak popatrzę na niektórych polityków i ich zachowane to chyba lepiej by było aby rzeczywiście byli kosmitami.  ;D
Może nie w dosłownym znaczeniu ale są jak kosmici - jakby nie z tej planety, zupełnie oderwani od prawdziwych problemów i woli społeczeństwa.


Offline Enmebaralugalzagesi

Fajnie jest powtarzać puste frazesy, ale one do niczego nie prowadzą.


Offline Lechita

Oczywiście ze Europa ma chrześcijańskie korzenie. Cała europejska kultura odwołuje się do tradycji chrześcijańskiej, która w rozkwicie swego istnienia zaadoptowała i "ochrzciła" filozofię.

Proszę Cię Enmebaralugalzagesi, mój Drogi forumowy bracie, o jakich korzeniach mówisz? A co było w Europie zanim "nastało" Chrześcijaństwo? Dziura? Bory ,lasy ,góry i Neandertalczycy po jaskiniach?  ;) Korzenie - to coś co jest na początku. A co było w Europie na początku? Ano , Poganie, plemiona, które miały własnych bogów,własną kulturę (wcale nie prymitywną, jak to próbują nam wmówić) zwyczaje i w Anglii , Francji, Rzymie, na Bałkanach, Słowiańszczyźnie.
To właśnie dzięki Chrześcijaństwu ludzkość cofnęła się w rozwoju intelektualnym o całe wieki. Kościół niszczył każdą opozycję, każdego kto próbował tłumaczyć świat w sposób inny niż robił to on sam. Palił ludzi na stosach za to , że mieli inne poglądy, często posiadali wiedzę medyczną , ziołolecznictwo. Zagrożeni śmiercią byli astronomowie, lekarze, którzy ośmielili się mieć inne zdanie, tłumacze Biblii na języki narodowe. I wiele, wiele innych, nie ma sensu wszystkiego przytaczać bo poczytać sobie można.
Jak to był rozkwit Europy to ja dziękuję bardzo.
Zapomniana i zakazana została wiedza Egiptu, Sumerów, Słowian. Pod władzą Chrześcijaństwa narody Europy wojowały ze sobą w najlepsze.A to niosło ze sobą zubożenie społeczeństw, nędzę, wyzysk biednych przez bogatych często właśnie w imię Boga Chrześcijan.
To właśnie Chrześcijanie przyczynili się do upadku państwa Lechickiego, nie potrafili nas pokonać militarnie to zrobili to podstępem. Mówię tu o tym jak Germanie podstępem doprowadzili do otrucia 20 naczelników województw lechickich w 840r. n.e.
Oczywiście trzeba być uczciwym i powiedzieć, że Chrześcijaństwo wniosło też coś pozytywnego do Europy.
Jednak mówienie o tym by było korzeniami Europy jest co najmniej naciąganiem historii.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


KaiserSoze

  • Gość
(...)

Taka ciekawostka: musiałem 39 razy nacisnąć spację by przewinąć cały post.
;)


Tusia

  • Gość
To właśnie dzięki Chrześcijaństwu ludzkość cofnęła się w rozwoju intelektualnym o całe wieki.

Tak na poważnie?


Offline Enmebaralugalzagesi

Nie, chrześcijaństwo nie sprawiło, że ludzkość cofnęła się w rozwoju intelektualnym. Tak, fanatyzm był powodem utraty zabytków kultury i intelektualnych dzieł na początku (Parabolanie w Aleksandrii są tu dobrym przykładem). Dla twojej wiadomości - w europie nastąpił regres z powodu znacznie bardziej skomplikowanego procesu. W historii przyjęła się na to nazwa Wielkiej Wędrówki Ludów, gdzie mocno uproszczając, masy plemion barbarzyńskich z terenów azji nacierało na limes rzymski, co w połączeniu z ustępstwami i rozgrywkami politycznymi rzymskich elit oraz ludów podbitych zaowocowało upadkiem Rzymu i barbaryzacją europy. Dla twojej wiedzy, to właśnie zakony chrześcijańskie przyczyniły się w ogromnej mierze do zachowania reliktów z przeszłości.

Ja rozumiem, że będąc Europejczykiem jest się bardzo europocentrycznym, ale zwróć uwagę na to, że Chiny zdołały rozwinąć cywilizacje stojącą na wyższym poziomie niż świat antyczny czy następujące po sobie epoki. Nie było tam chrześcijaństwa które magicznie wyparowało by dorobek tych kultur, a jednak Chiny nawiedziła stagnacja i recesja.

Z kolei pisanie o zapomnieniu i zakazaniu wiedzy na temat Bliskiego Wschodu to przejaw ignorancji. Całkowicie ignorujesz tamtejszą sytuacje polityczną, gdzie trzy różne siły polityczne (Rzym w postaci Bizancjum, Persja, Arabowie) przez wieki konkurowały ze sobą o panowanie na tym terenie.
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2017, 18:22 wysłana przez Enmebaralugalzagesi »


Offline Woland

Fakt zrujnowania kultury materialnej Rzymu , czy Bizancjum nie świadczy o cofnięciu w rozwoju intelektualnym. Nie sposób tego różnicować w ten sposób


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 293
  • Polubień: 3468
  • Der bestirnte Himmel über mir...
 Czy chrzescijanie gorowali kulturowo nad Slowianami , czy moze bylo odwrotnie to sprawa raczej drugorzedna . Pierwszorzedne znaczenie , moim zdaniem , ma raczej  pytanie , czy mozemy zaufac historykom i badaczom  oficjalnego nurtu , czy moze jednak  zwrocimy sie w kierunku historii alternatywnej , pisanej  "inaczej"  ? Panuje swoista moda na  odkrywanie  na nowo  historii  swiata , wlasnego narodu  czy kraju . Nie bez znaczenia jest tu rowniez strona biznesowa tego trendu .  Takie publikacje  swietnie sie sprzedaja .  Wiekszosc z nas to nie historycy i osobiscie nie przeprowadzimy  badan koniecznych aby poznac  dany problem ,  a wiec mozemy tylko  CZYTAC , OGLADAC FILMY i WYCIAGAC WNIOSKI .  Z jakich zrodel czerpiemy przy tym , to juz chyba sprawa  charakteru . Ja sam, ufam bardziej oficjalnej wersji historii . Z tej samej przyczyny , jak bardziej ufam  lekarzowi niz znachorowi  czy ,  jak pytam o przyszlosc , to raczej futurologa a nie wrozke . Do czego moze prowadzic zaufanie "alternatywnym" zrodlom informacji , poznalismy  dobrze , na wlasnej skorze , bedac wsrod SJ . Wyrobienie sobie  bardziej obiektywnej opinii co do Biblii i historii w ogole ,  bylo mozliwe dopiero wtedy , gdy zwrociliscmy sie  w kierunku  lepiej  sprawdzonych i udokumentowanych ,oficjalnych zrodel ...


Offline Lechita

Z tej samej przyczyny , jak bardziej ufam  lekarzowi niz znachorowi

listonosz,zgadzam się z Tobą.   Choć z jednym małym zastrzeżeniem. Z tą "oficjalną medycyną" jest podobnie jak z historią.
http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-medycyna/item/107447-wielka-firma-farmaceutyczna-przez-7-lat-ukrywa-lek-na-raka
I jednej i drugiej nie ufam tak do końca  ;)
Wiadomo od lat , że historią również się manipuluje. Pewne fakty się ukrywa, pewne ujawnia.
Dlatego też powstają tzw. teorie spiskowe - o medycynie, leczeniu raka, szczepieniach, Iluminatach, ufo,chemtrails czy choćby katastrofy na Gibraltarze. Nieraz okazuje się jednak, że teoria spiskowa jest jednak faktem spiskowym.
Dlatego też często nie jesteśmy w stanie dotrzeć do prawdy absolutnej. Choćby tak jak w przypadku katastrofy na Gibraltarze, gdzie Brytyjczycy na kolejne dziesiątki lat utajnili związane z tym dokumenty. Pewnie czegoś się boją, bo wg. prawa można już odtajnić wszystkie dokumenty nt. II wojny.
I stąd powstają różne wersje historii, i stąd chociażby Bogusław Wołoszański stworzył możliwy scenariusz tej katastrofy. Czy prawdziwy? Dziś nikt tego nie wie, poza tymi co trzymają w sejfach dokumenty. Podobnie jest ze wszystkim. Warto czytać, oglądać, dociekać ile się da. Każdy z nas zna w jakimś stopniu różne zagadnienia , ma swoje przemyślenia, źródła na których się opiera. I ta różnorodność jest czymś bardzo dobrym. Dzięki temu możemy dzielić się tym wszystkim , wzbogacać wiedzę, modyfikować swoje jeśli zauważymy taką potrzebę. I co najważniejsze robimy to z poszanowaniem dla odmienności poglądów.
Pewnie powtarzam się, ale niezmiennie jestem zachwycony prawdziwą tolerancją jaka panuje na forum. Czymś czego nie doświadczyłem będąc w WTS-ie. Pewnie dlatego zapomniałem jak to jest! :D

Wszak to dzięki naszej nieposkromionej ciekawości czytania i oglądania, większość z nas trafiła na to znakomite forum, wybudziła się, bądź wybudza z bajek WTS-u i na nowo układa sobie życie.
I to jest piękne!  ;D
Życie jest piękne, zwłaszcza w ponury niedzielny poranek gdy wiesz, że nie musisz iść na zebranie ;)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Startek

Wystarczy poczytać historie świadków jehowy , to dopiero mistrzowski pokaz ściemy !😇


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 293
  • Polubień: 3468
  • Der bestirnte Himmel über mir...
listonosz,zgadzam się z Tobą.   Choć z jednym małym zastrzeżeniem. Z tą "oficjalną medycyną" jest podobnie jak z historią.
http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-medycyna/item/107447-wielka-firma-farmaceutyczna-przez-7-lat-ukrywa-lek-na-raka
I jednej i drugiej nie ufam tak do końca  ;)
Wiadomo od lat , że historią również się manipuluje. Pewne fakty się ukrywa, pewne ujawnia.

Jasne ,Lechito, ze  sceptycyzm jest zawsze wskazany . Oficjalne wersje historii tez sa czesto zafalszowane (znamy to dobrze z PRL-u) .  Mnie samemu , zdrowy ,chlopski rozum  podpowiada ,ze jak cos jest "zbyt piekne aby moglo byc prawdziwe"  to  to oznacza ,ze jest tylko "piekne".  Nalezy do tego tez informacja  ze strony , ktora mi podales . Co prawda ,rowniez nie mam zaufania do roznych rekinow farmaceutycznych ( glowne ich zajecie to robienie majatku na chorobach ludzi ) ale  w necie krazy tyle  roznych wiesci o lekach na raka , ze bolu glowy od tego mozna dostac . To tak jak ze srodkiem na  porost wlosow . Postanowilem sobie ,ze jak  Bruce Willis  zacznie paradowac z bujna czupryna to  kupie sobie ten sam specyfik  . Nie wczesniej ! ;D Pozdrawiam serdecznie ...