Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Jehowa jest Świadkiem Jehowy?  (Przeczytany 2814 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy Jehowa jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Styczeń, 2018, 20:00 »
Wydaje się, że Jehowa jeden raz został nazwany przez Towarzystwo Strażnica „świadkiem”, wtedy gdy sam odrzucił piramidę Cheopsa jako Świadka Jehowy:

„Jehowa musi być prędkim świadkiem przez demaskowanie nieprawości i oczyszczanie skruszonych czynicieli zła. Działając jako prędki świadek przeciw (...) On też wykazał, że piramida w Gizeh nie jest żadnym kamiennym »świadkiem Bożym« ani »Biblią z kamienia«, ale pomnikiem demonizmu...” (Strażnica Nr 12, 1957 s. 12).


Offline Roszada

Odp: Czy Jehowa jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Styczeń, 2018, 11:32 »
Słowa te nawiązują do fragmentu z Biblii:

„Wtedy przybędę do was na sąd i wystąpię jako świadek szybki (...) mówi Jahwe Zastępów” (Ml 3:5, BT wyd. 2).

Widać z powyższego, że jeśli Chrystus lub Bóg nazwany jest „świadkiem”, to nie oznacza to, iż są oni „Świadkami Jehowy”. :-\Offline Roszada

Odp: Czy Jehowa jest Świadkiem Jehowy?
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Grudzień, 2019, 11:35 »
A jednak Jehowa jest świadkiem:  :)

„Samuel powiedział do ludu: „Jehowa jest świadkiem — Bóg, który posługiwał się Mojżeszem i Aaronem i wyprowadził waszych przodków z ziemi egipskiej.” (1Sm 12:6).

„(...)Powiedział im więc: „Jehowa i Jego pomazaniec są dzisiaj świadkami, że nie macie mi nic do zarzucenia”. Wtedy rzekli: „On jest świadkiem”(...)” (1Sm 12:5)

Jeśli on będąc świadkiem nie jest "Świadkiem Jehowy", to czemu ci o których powiedziano "jesteście świadkami" mają być zaraz z nazwy Świadkami Jehowy?