Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??  (Przeczytany 1826 razy)

Offline Mefiboszet

Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« dnia: 30 Sierpień, 2019, 13:42 »
Historia zniszczenia Sodomy i Gomory oraz zamienienie żony Lota w słup soli jest znana nam wszystkim. Uczono nas tej historyjki, kiedy byliśmy dziećmi, powtarzają ją czasem księża podczas kazań. Jak zwykle katecheci i księża przekazują wiernym spreparowaną wersję wydarzeń dowolnie wybierając i odrzucając fragmenty z Biblii bez jakiegokolwiek poszanowania oryginału. Nic to nowego. To typowa manipulacja praktykowana przez Kościół od 2000 lat.

 
A historia Lota i jego córek jest na prawdę ciekawa, zwłaszcza po ich szczęśliwej ucieczce z Sodomy. Zatrzymali się oni w jaskini koło miejscowości Zoar. Córeczki Lota w trosce o utrzymanie lotowego rodu postanowiły coś zrobić. A że żadnego odpowiedniego chłopa w okolicy nie było, postanowiły upić tatusia, żeby był „łatwiejszy". Tak też uczyniły. Pierwszej nocy starsza córka weszła pijanemu tatusiowi do łóżka i odbyła z nim stosunek płciowy (Genesis 19:33). Następnego wieczora córki upiły tatusia ponownie i tym razem młodsza córka poszła kopulować się z tatusiem (Genesis 19:34-35).
W efekcie tych kazirodczych stosunków obie córki Lota urodziły synów. Starsza nazwała swojego Moab co znaczy „pochodzący od ojca", który ponoć dał początek wszystkim biblijnym Moabitom. Młodsza nazwała syna Ben-ammi, co oznacza „syn mojego rodu", który stał się protoplastą Ammonitów (Genesis 19:36-38).
Żeby było śmiesznie okazuje się, że moabitka Ruth, czyli potomkini Moaba, wyszła za mąż za syna króla Salomona Boaza, pradziadka Dawida (Ruth 4:18-22). Warto tu przypomnieć, że, jak uczy Nowy Testament, Zbawiciel pochodził z „rodu dawidowego i salomonowego" (Mateusz 1:2-16). Wychodzi więc na to, że jedynie dzięki kazirodczym stosunkom Lota z córkami, mógł się narodzić Józef ojciec Jezusa. A żeby było jeszcze śmieszniej wychodzi, że albo proroctwo się spełniło i Józef był ojcem Jezusa, czyli Jezus nie był „synem bożym". Albo Jezus nie był synem Józefa czyli proroctwo się nie spełniło. I tak źle i tak źle.
Cała ta pikantna sprawa nasuwa szereg fundamentalnych pytań natury moralnej. Jeśli Lot i jego córki nie zostały potępione w Biblii za stosunki kazirodcze, lub porażone gromem z nieba przez Jahwego, czy oznacza to, że dla Boga stosunki płciowe na linii tata-córka w pijanym widzie to nic zdrożnego? Jeśli tak, to dlaczego Kościół czepia się do tak normalnej i naturalnej rzeczy jak stosunki „pozamałżeńskie"? Jeśli natomiast Kościół piętnuje stosunki kazirodcze, to na jakiej podstawie? Bowiem albo Biblia jest świętą księgą i „słowem bożym" czyli nie podlega ani krytyce, ani interpretacji, wtedy seks z córką jest OK, bo Bóg ani Lota, ani córek nie ukarał a nawet nie napiętnował. Albo jeśli seks z córką to grzech, to Kościół nie jest w zgodzie z Biblią choć bardzo lubi się powoływać na autorytet moralny tego zbioru starożytnych żydowskich klechd.
Na zakończenie chciałbym zapytać czy nie jest głupio być dla tych samych dzieci tatą i dziadkiem?

Cytat zaczerpnięty z http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4032


Online DeepPinkTool

Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sierpień, 2019, 14:00 »
Kazirodczych związków w Biblii mamy sporo. Co ciekawe w przypadku Lota to został on wykorzystany przez córki "po tabletce gwałtu" ale taki np "syn obietnicy" Izaak urodził się z ingerencji Bożej w kazirodczy związek bożego kumpla Abrahama z siostrą.  ;)


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 396
  • Polubień: 1734
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpień, 2019, 15:45 »
Przecież Bóg nie mógł potepic takiego zachowania skoro jakiś czas pózniej zapłodnił 'małoletnią dziewice' aby urodziła jego syna. :)
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 338
  • Polubień: 12140
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sierpień, 2019, 15:49 »
  Jak nie patrzyć, swoje dziecko.  :D
Nasuwa się pytanie...czy Maria była dla Jezusa bardziej matką, a może siostrą?  ???
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2019, 15:52 wysłana przez Tazła »
Dać komuś kolejną szansę, to jak dać mu kulę aby nas dobił, bo poprzednim razem nie trafił.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sierpień, 2019, 17:59 »
Historia zniszczenia Sodomy i Gomory
Na zakończenie chciałbym zapytać czy nie jest głupio być dla tych samych dzieci tatą i dziadkiem?

Cytat zaczerpnięty z http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4032

hmmm ..czy głupio? ale zobacz jakie zobowiązania spadkowe i alimentacyjne  ::) poszedł bym w tym kierunku


Offline Terebint

Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sierpień, 2019, 22:19 »
Rodzina Lota to już w ogóle klasyczna patologia. Tatuś przecież nie lepszy, parę rozdziałów wcześniej chciał dać swoje córki dziewice do zabawy z podchmielonym, napalonym motłochem. Wzór ojca.

A tak bardziej na serio to widać, że te historie spisywał ktoś z mentalnością 5-letniego dziecka dla odbiorców na tym samym poziomie.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Online DeepPinkTool

Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sierpień, 2019, 22:24 »
A może faktycznie tak było, że w starożytności związki między rodzicami a dziećmi, między rodzeństwem, poligamia i inne takie były powszechne i całkiem normalne... w miarę rozwoju społeczeństwa ktoś ustalił, że to niemoralne i aby tym ustaleniom nadać większą rangę włożył to w usta Boga.  ;)


Offline Moyses

Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Sierpień, 2019, 23:18 »
No dobra, a skąd w tytule wątku: "(...a może pedofilia)??"
To było pytanie retoryczne. Więc gdyby ktoś silił się na odpowiedź, to dopytam, kiedy się zaczyna, a kiedy kończy pedofilia.

Będę pisał zwyczajnie, więc wygońcie dzieci z przed monitorów. Jakie prawo zabraniało Lotowi puknąć własne córki? Pan Racjonalista pisząc artykulik z uwzględnieniem siatki spowinowacenia zapomniał o rachunku prawdopodobieństwa. Jak również o tym, że potomkowie Jakuba (czyli Abrahamowi) lali tych od Lota; i wcale nie kijem. Dodatkowo, jeśli coś nie zostało ukarane, w tym wypadku nie spadł piorun, który amputował 'korzenia' Lota, to jeszcze nie znaczy, że komuś się to podobało. Mamy suchy opis sytuacji. Inna sprawa, czy prawdziwy.
Dalej idąc niejaki Juda puknął własną synową. Nawet nie wiedział. Ale wiemy, że lubił już na ten tychmiast, i był skłonny za tę usługę zapłacić  ;).
Jakie prawo mu tego zabraniało?

A teraz Adam z Edenu. Dali mu Ewę, co była kością z jego kości i ciałem z jego ciała. Czyli Ewa była Adamem w wersji beta. Jeśli Adam ją szarpał za włosy i inne takie oraz przymuszał do robienia bum-bum - to się nazywa samogwałt. Jeśli razem, jako jedno ciało, czyli jedna osoba w dwóch osobach chcieli zrobić bum- bum - jest to masturbacja. Onanizm powstał dużo później, a tyczy się innej praktyki.
Przyjmując prawdziwość Biblii możemy powiedzieć, że każdy z potomków tego związku pierwszego pukał swoją siostrę, bądź córkę brata,  a zarazem siostry, albo wnuczkę, itp. To jest podstawa religii judeo-chrzścijańsko-islamskiej. Nawet wolni chrześcijanie nie są w stanie tego się wyprzeć.

Nie pytam gdzie kazirodztwo jest karalne a gdzie nie, bo to każdy doczyta.

Ale teraz będzie hard pornografia, więc wygońcie młodzież z przed monitorów.
Znacie jakieś dziewczyny, co poużywały z pijanym facetem? Jeśli używały, to nie był pijany. Może był pod wpływem, albo po kieliszku wina. Nie chcę robić wykładu czym się różni wino tzw domaszne od sklepowego. To samo dotyczy destylatów. Lot mógł być (zakładając prawdziwość historii) w stanie letargu, ale nie pijany. Pijani ledwo się zataczają po chodniku. Jak był w letargu, to leżał. Był wyposzczony. Po przejściach zwanych 'śmierć' często występuje zjawisko odreagowania, popychające jednostkę do bum-bum. Na marginesie: jest to jedno z wytłumaczeń gwałtów wojennych - ale to inna opowiastka.
I to jest ten moment, kiedy go córki dosiadły. Ciężko się w tej pozycji bronić, a forma się zalewa. Tak powstają dzieci.

A teraz powstaje pytanie: o czym jest ten wątek? O tym co jakiś Pan Racjonalista gdzieś napisał? Czy bardziej o tym, co jakiś kościół głosi w danym temacie? Chyba, że chodzi o jakieś fantazje - to polecam Freuda, dużo Freuda >:D


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Sierpień, 2019, 23:23 »
 ;D ;D bracia a może się pomódlmy ;D ;D
kochany boże wybacz "Mefiboszetowi" te zgłębianie tematów kazirodztwa ,chociaż to ziom chyba z mojego podwórka ,bo to do niczego nie doprowadzi a może jeszcze coś się stać  ::) bóg wie co ....i jeszcze prosimy ciebie panie abyś też przebaczył temu zielonemu stworowi z kłakami na głowie i uszami yeti te rozważania pedofilskie bo jak pojedzie z tą granicą o której zaczął to niedaj bóg jakiś organ na nas ściągnie ,a my już mamy tak namieszane w głowach
że grzeczne idziemy spać ...amen ;D ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2019, 23:40 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Rafa

Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sierpień, 2019, 00:23 »
Milion akuch raz.


Offline josh82

Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Sierpień, 2019, 00:29 »
Oczywiście, że kazirodztwo.
Co do pedofilii nie byłbym taki pewien, bo:
1. nie wiemy w jakim wieku były córki.
2. To Lot został upity i wykorzystany.


Offline Storczyk

Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sierpień, 2019, 06:04 »
W tej relacji biblijnej nie ma ani jednego slowa potępienia  tego czynu córek mimo ,ze takie postepowanie wówczas bylo karane bardzo surowo,śmiercią.Matka zginęła w jednej chwili tylko dlatego poniewaz sie obejrzała, a one posunely sie do gwałtu na ojcu i cisza .Raczej to nie bylo dla przyjemnosci z lampka wina i w sprzyjajacych okolicznosciach tu zadziałał instynkt samozachowawczy( ten sam ktory powodowal ,ze rodzice w chwili śmiertelnego zagrożenia zabijali własne dziecko  schowani  w skrytkach przed Niemcami gdy niemowlę zaplakalo zostało duszone!)Tak samo one same ze staruszkiem zostawione na pastwę losu wśród wrogów....jedyny ratunek i ochrona to synowie .To też pokazuje oblicze Boze, ze patrzy na czlowieka w zupelnie inny sposób i z roznej perspektywy .
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2019, 06:07 wysłana przez Storczyk »


Offline Mefiboszet

Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sierpień, 2019, 06:58 »
To ja zapytam Storczyk, dlaczego ten miłościwy Bóg który ocalił Lota i córki, pozostawił ich na pastwę losu wśród wrogów?
A może miał inny plan lecz córki Lota ze „swędzącymi bobrami” wolały przelecieć staruszka....
Im dłużej się zastanawiam nad historyjkami opisany w Biblii to dochodzę do wniosku ze albo to jest zmyślone przez chorych,zboczonych lub ze zbyt duża fantazja pisarzy albo cześć tych historii jest prawdziwa i powyrywana i ubarwiona dla czytelnika. W przeciwnym razie nierozumiem Boga. Czego on chce i czego wymaga. Ciężko złapać jakiś wzór wg którego on postępuje z ludźmi. Raz ratuje dokonując cudów a raz pozostawia ludzi na pastwę losu. Tak samo jak nierozumiem jak można wpaść na taki pomysł żeby sprawdzić wiarę człowieka karząc mu zabijać swojego pierworodnego syna?! Mam tu na mysli historyje Abrahama i Izaaka.
Albo czemu pozabijał pierworodne dzieci w Egipcie?! Czemu one były winne?! Ze urodziły się w Egipcie?!


Offline Storczyk

Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Sierpień, 2019, 08:08 »
Dla mnie tez ciezko to ogarnąć przychodzi mi tyko na mysl zachowanie jak niezrownowazone .Jednak po traumach(oddanne przez tatusia miały być gościom na gwałt zbiorowy ,straszne !)moze odwet moze postradaly zmysly.Zreszta wczesniej żyły w dobrobycie zareczone wszystko pieknie a tu nagle w jednej chwili o 180 odwrocone ,jakby desperacja i wylaczylo sie zdrowe racjonalne myślenie .Nie wiem i to opisane utrwalone.Dla nas w cywilizowanym świecie to chore do ogarnięcia.Na ale chore jest tez przez zdrowych mezczyzn mogących mieć wiele kobiet podniecenie sie pornografią dziecięcą jeżdżenie do krajów biednych wykorzystać dzieci prostytujace sie.Chore to wszystko.A pytaniana na końcu które postawiles też mnie nurtują i powodują  pustkę w glowie i niezrozumienie.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Córki Lota (kazirodztwo a może pedofilia)??
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sierpień, 2019, 10:55 »
W tej relacji biblijnej nie ma ani jednego slowa potępienia  tego czynu córek mimo ,ze takie postepowanie wówczas bylo karane bardzo surowo,śmiercią./quote]


nie przesadzaj
nie pijaństwo nie bylo karane śmiercią,one pierw go napoiły innymi słowy uchlały,a jak już wypuściły bobry to kto je za to miał
ukarać ,sodomczycy?:) nie wiemy też kiedy cała akcja wyszła na jaw bo nie było świadków po z nimi 10-czy 150lat
a ze to opisuje tak pisarz biblijny to znaczy że tak to widzi
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2019, 10:57 wysłana przez UWAGA AWARIA »