Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021  (Przeczytany 1723 razy)

Offline PoProstuJa

Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« dnia: 18 Sierpień, 2021, 01:09 »
Witam,

czy ja dobrze widzę, że nikt nie zamieścił tu jeszcze przemówienia Davida Splane'a - członka Ciała Kierowniczego na temat ODSTĘPCÓW?!  :o

Kongres 2021: Silni dzięki wierze - SOBOTA PO POŁUDNIU część 2

Przemówienie: Podejmijmy ciężką walkę o wiarę

Cały filmik trwa 1 godz 41 min, a to przemówienie o odstępcach zaczyna się od momentu: 1 godz 3 min (a dokładnie kilkanaście sekund wcześniej: 1:02:43)

https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/?fbclid=IwAR3DDT3LjERhB0fHKLWHpBmNNHZ4G3oeIQnX8HswqO-y_pHzR8o4uCSvn6Q#pl/mediaitems/JWB2021Convention/pub-co-r21_8_VIDEO

Ogólnie cały powyższy filmik dotyczy historii Daniela... po czym w drugiej części wplecione zostaje przemówienie o odstępcach... czyli o nas  ;D
Organizacja Świadków przyrównana jest do tego prawego Daniela, a wszyscy którzy chcieli temu Danielowi zaszkodzić to oczywiście źli przeciwnicy - odstępcy!

Zapewniam, że tego nie da się streścić - musicie to zobaczyć w całości!

Mogę Wam tylko trochę pospojlerować, że przemówienie dotyczy 2 problemów:
- odstępcy
- negatywne doniesienia w mediach o Świadkach Jehowy

ODSTĘPCY

Brat Splane opowiada, że możemy czasem nawet przypadkowo trafić w sieci na materiały odstępców i myśleć, że to materiały Świadków.

Co radzi brat?! Nie wchodzić na żadne fora internetowe, nie dyskutować z nikim przez Internet i nie oglądać żadnych filmików! Jeżeli jako świadek studiujesz z kimś Biblię, a ta zainteresowana powie: "mój mąż znalazł w Internecie taki filmik o Świadkach i chcę ci ten filmik pokazać"...
...to masz NIE OGLĄDAĆ tego filmiku tylko powiedzieć tej zainteresowanej: "przyjdź do zboru na zebranie, poznaj starszych zboru i ich żony, poznaj nadzorców podróżujących... i sama przekonaj się jak jest w naszej religii."

Rada ogólna: nie rozmawiaj z odstępcami!
I podano fantastyczny przykład:
Jeżeli widzisz na półce buteleczkę na której pisze "trucizna", to czy jest potrzeba żebyś otwierał tę butelkę i wypił tę truciznę?! Ależ nie! Wystarczy sama ETYKIETA żeby wiedzieć, że to trucizna.

W filmiku są także wypowiedzi 3 osób, które miały kiedyś kontakt z odstępczymi treściami... Ale na szczęście wątpiący brat poszedł do starszych i powiedział im o swoich wątpliwościach, a oni się z nim spotkali, głaskali po główce i cierpliwie mu wszystko tłumaczyli z Biblią w ręku. I ten brat wszystko zrozumiał i przestał czytać odstępcze treści i jest suuuuper!


NEGATYWNE DONIESIENIA W MEDIACH

O ile jeszcze część o odstępcach i podane tam argumenty można jakoś przetrawić, to tutaj jadą już po bandzie!

Otóż brat Splane zaczyna tłumaczyć skąd się biorą negatywne doniesienia w mediach - że to oczywiście chęć mediów żeby napisać coś złego o Świadkach, a jeśli coś napiszą dobrego w artykule, to wtedy przedstawiciele danej religii w kraju dzwonią do tych dziennikarzy i ich ochrzaniają za ten pozytywny artykuł. Dziennikarze muszą więc pisać negatywnie o Świadkach! Normalnie nie mają wyboru! (Biedni boją się chyba ochrzanu?!)

No a poza tym dziennikarzy gonią terminy, więc nie mają czasu żeby rzetelnie sprawdzić fakty. Czasem napiszą pozytywny artykuł o Świadkach, ale ( zapewne niedobry  ;D ) redaktor siedzący nad nimi, który go sprawdza, wprowadza takie zmiany, że artykuł niestety staje się negatywny.
A jeśli są jakieś programy w telewizji o Świadkach, to oczywiście zapraszają do nich tylko odstępców i tylko duchownych, a do Świadków czasem zwracają się NA OSTATNIĄ CHWILĘ. I biedni Świadkowie nawet nie mają jak się obronić w mediach.

A później jest jeszcze lepiej, bo Splane mówi o doniesieniach mediów dotyczących spraw sądowych. Stwierdza, że media robią szum i że słowa: "podejrzany", "proces", "oskarżony" wcale nie oznaczają, że ktoś jest winny! Co więcej, nawet gdy panie słowo SKAZANY, to też nie znaczy, że dana osoba jest winna!........... Bo bracia w Korei byli przecież skazywani za to, że nie chcieli strzelać do ludzi!

Następnie tłumaczy, że zawieranie ugody sądowej - aby nie doszło do rozprawy - to coś DOBREGO! Nawet mówi, że Biblia tak zaleca i czyta fragment jak Jezus mówi żeby się dogadać z drugą osobą jeszcze w drodze do sądu, bo inaczej można trafić do więzienia i mieć bardzo duzy dług do spłacenia!

A dlaczego Świadkowie wolą zawrzeć ugodę niż pchać się w proces?!... Otóż dlatego, że w sądach mogą siedzieć osoby uprzedzone religijnie do Świadków! Oprócz tego na ławie przysięgłych zasiadają zwykli obywatele, bez prawniczego wykształcenia... którzy oczywiście nie znają się na tym wszystkim i zapewne też z automatu będą uprzedzeni do Świadków!
A zatem wychodzi na to, że Świadkowie przekonani, że na pewno przegrają (nie dlatego, że są winni, tylko dlatego, że sąd jest do nich uprzedzony) wolą zawrzeć ugodę przed rozprawą!

Jak tego wszystkiego słuchałam, to aż mnie nosiło!

Musicie to zobaczyć i wiedzieć.... że tego już nie da się odzobaczyć! ......... :P
Offline PoProstuJa

Odp: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sierpień, 2021, 09:17 »
Było tu:
https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/kongres-2021-silni-dzieki-wierze!/

Dzięki...... Ja przeglądałam ten wątek pobieżnie, ale nie rzuciło mi się to w oczy. Kurczę, zostało za mało rozreklamowane!  ;D
I komentarzy też nie tak dużo, a w końcu to bardzo ważne przemówienie!
Próba nieudolnego wytłumaczenia m.in. dlaczego CK tyle ugód zawiera przed rozprawami sądowymi!

Jeśli jest na tym forum jakiś Świadek, to dajcie znać czy argumenty Splane'a Was przekonały!  ;D


Offline Gostek

Odp: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień, 2021, 09:32 »
Normalnych ŚJ to tu zapewne nie ma. Są sami pokroju J23.. 😎
Taki,, normalny,, jak by tu wszedł, to by miał wyrzuty sumienia, co najmniej jakby z samym szatanem kolaborował.😠


Offline PoProstuJa

Odp: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Sierpień, 2021, 09:36 »
Normalnych ŚJ to tu zapewne nie ma. Są sami pokroju J23.. 😎
Taki,, normalny,, jak by tu wszedł, to by miał wyrzuty sumienia, co najmniej jakby z samym szatanem kolaborował.😠

Wiadomo, że każdy ŚJ ma wyrzuty sumienia... w końcu Splane wszystkim odstępcom dał etykietkę: TRUCIZNA.
Ale aż serce mi rośnie, gdy widzę piękny odstępczy wzrost... ludzie w zborach naprawdę zaczynają mieć przemyślenia i zastanawiają się co się dzieje w organizacji...
No więc kiedyś tu trafią i mogą napisać komentarz :D 


Offline NieZnaPrawdy

Odp: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Sierpień, 2021, 15:53 »
W książce BĘDZIESZ MÓGŁ ŻYĆ WIECZNIE W RAJU NA ZIEMI

https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4%85%C5%BCki/B%C4%99dziesz-m%C3%B3g%C5%82-%C5%BCy%C4%87-wiecznie-w-raju-na-ziemi/To-nie-wszystko-jedno-kt%C3%B3r%C4%85-religi%C4%99-wyznajesz/20 Jak zareagujesz, gdyby się okazało, że to, w co wierzysz, jest nieprawdą? Załóżmy na przykład, że jedziesz samochodem do miejscowości, w której jeszcze nigdy nie byłeś. Masz wprawdzie mapę samochodową, ale nie zadałeś sobie trudu, żeby się z nią starannie zapoznać. Ktoś ci powiedział, jaką drogą masz jechać. Zaufałeś mu, szczerze wierząc, że wskazał ci dobrą drogę. Przypuśćmy jednak, że tak nie jest i ktoś chciałby cię wyprowadzić z błędu. Co byś zrobił, gdyby na twojej mapie ci pokazał, że jedziesz złą drogą? Czy duma albo upór nie pozwoliłyby ci przyznać, że tak jest naprawdę? Gdybyś więc w trakcie badania swojej Biblii stwierdził, że podróżujesz złą drogą religijną, czy byłbyś skłonny ją zmienić? Unikaj szerokiej drogi  prowadzącej do zagłady; trzymaj się wąskiej drogi, która wiedzie do życia!


Czy to się nie gryzie z wypowiedzią tego pana?


Offline Światus

Odp: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Sierpień, 2021, 19:45 »
Na dokładkę proponuję posłuchać Letta (niedziela po południu cz. 2, od 26 min 30 sek.).
Lett m.in. porównuje argumenty odstępców do "cuchnącego, zgniłego jedzenia ze śmietnika"...
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-co-r21_12_VIDEO
Jedna prawda jest lepsza niż dwóch świadków.


Offline PoProstuJa

Odp: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień, 2021, 10:29 »
Na dokładkę proponuję posłuchać Letta (niedziela po południu cz. 2, od 26 min 30 sek.).
Lett m.in. porównuje argumenty odstępców do "cuchnącego, zgniłego jedzenia ze śmietnika"...
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-co-r21_12_VIDEO

Dziękuję, że pyszną "dokładkę"  ;D
Uwielbiam oglądać Letta  ;D
Myślę, że gdyby on zagrał w jednym filmie z Jimem Carreyem, to byłby to duet idealny :D


Offline PoProstuJa

Odp: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sierpień, 2021, 14:21 »
Uwaga, uwaga...
są dowody na to, że Ciało Kierownicze swoje zasady dotyczące sposobu traktowania odstępców oraz unikania "odstępczych" argumentów zaczerpnęło z filmu Miś od WUJKA DOBREJ RADY!

Posłuchajcie co radzi Wujek!  ;DOffline janeczek

Odp: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpień, 2021, 20:24 »
To poniekąd wspaniały kongres takiego bełkotu braku argumentów to się nie spodziewałem, nie oglądaj filmów nie czytaj książek o nas bo na zebraniach panuje miłość między braćmi, co za argument że niby w mafii członkowie się nie kochają przecież tam są rodzinne powiązania czy zjazdy SS tam byli przyjaźni ludzie dla siebie mieli wspólny cel, akurat SS i światki marzenia mieli podobne wybić wymordować każdego innego od nas pewnie tam też był Jehowa który kocha takie klimaty według CK, jak nie masz argumentów to lepiej zamknąć mordę bo pir......e głupot nic nie daje, nic tylko krzyknąć więcej tego gówna dawajcie 


Offline dziewiatka

Odp: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Sierpień, 2021, 20:32 »
Dlaczego CK uważa ludzi za debili czyli według klasyka ,ciemny lud to kupi.Odstępcy kłamią bo taka ich podła natura.Tylko dla mnie doświadczonego świadka ponad trzydziestoletni staż w organizacji liczy się czy informacja jest prawdziwa czy nie.To skąd ona pochodzi nie czyni jej mniej lub bardziej prawdziwą.Wtej drugiej sprawie rozwinęli dupochron dla nierozgarniętych  jeszcze bardziej bo i werset ,który zacytował świadczy przeciw nim. Banda oderwanych od rzeczywistości kłamców.


Offline Marzena

Odp: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Sierpień, 2021, 22:22 »
Dlaczego CK uważa ludzi za debili czyli według klasyka ,ciemny lud to kupi.Odstępcy kłamią bo taka ich podła natura.Tylko dla mnie doświadczonego świadka ponad trzydziestoletni staż w organizacji liczy się czy informacja jest prawdziwa czy nie.To skąd ona pochodzi nie czyni jej mniej lub bardziej prawdziwą.Wtej drugiej sprawie rozwinęli dupochron dla nierozgarniętych  jeszcze bardziej bo i werset ,który zacytował świadczy przeciw nim. Banda oderwanych od rzeczywistości kłamców.

Ciemnota i fanatyzm one wyłączają myślenie i zamieniają się w ślepą wiarę. Co innego wiedzieć, a co innego widzieć.
niespodzianka, też mam uczucia


Offline Matylda

Odp: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Sierpień, 2021, 22:50 »
Na dokładkę proponuję posłuchać Letta (niedziela po południu cz. 2, od 26 min 30 sek.).
Lett m.in. porównuje argumenty odstępców do "cuchnącego, zgniłego jedzenia ze śmietnika"...
https://www.jw.org/pl/biblioteka/materialy-wideo/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-co-r21_12_VIDEO
Bardzo chętnie rozpętała bym ten jego gumiasty pysk, przydziawszy stare przepocone filcaki.


Offline Profesor Tutka

Odp: Przemówienie Splane'a o ODSTĘPCACH - film z Kongresu 2021
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Sierpień, 2021, 06:10 »
WTS prowadząc statystyki wie ,że ileś procent zostaje wykluczonych za odstępstwo,być może jest ich więcej niż tych którzy zostają wykluczeni za niedozwolony sex.Zatem zrozumiały jest ten nacisk.Ciekawi mnie ,jakich odstępców jest najwiecej,czy to sa babcie w wieku 60 plus,a może osoby w średnim wieku,a może młodzież?Jak długo były ŚJ?Bo rozumiem że niewiele osób które są ŚJ  od 40,50 lat zostaje odstepcami,nie mieliby dokąd pójść.Statystyka powie wzystko.