Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Australia: Świadkowie Jehowy dołączą do programu zadośćuczynienia ofiarom  (Przeczytany 2490 razy)

Offline klenczon

BRAZYLIA: Wykorzystywanie seksualne, herezja i kontrola społeczna u Świadków Jehowy
Cały wywiad: https://a-jw.org/education/brazil-sexual-abuse-heresy-social-control/

Część wywiadu (tłumacz google)
Brałeś udział w tej wystawie dotyczącej przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Brazylii, prawda?
Dobrze! Po skompromitowaniu wewnętrznych dokumentów, które ujawniły, że brazylijski oddział Strażnicy był świadomy tego typu przestępstw na tle seksualnym, skontaktowałem się z Vaną Lopes, ofiarą Rogera Abdelmassiha i przywódcy grupy „Victims United”, i zdemaskowałem sytuację.

Dzięki niej poznałem projekt AVARC, założony przez prokurator Celeste Leite dos Santos i wraz z innymi byłymi Świadkami Jehowy złożyłem skargę. W tej grupie znalazło się kilka kobiet, które były ofiarami wykorzystywania seksualnego jako dzieci lub nastolatki.

Doprowadziło to do otwarcia dochodzenia, które nadal trwa, o ile wiem.

Jak się dowiedziałem, sama brazylijska spółka zależna była celem przeszukań i konfiskaty materiałów, próbując znaleźć dowody na tuszowanie nadużyć seksualnych, o czym donoszą później brazylijskie media.
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Efektmotyla

Biznes to rachunek zysków i strat. Widocznie w korporacji Świadków Jehowy obliczyli, że utrata ulg podatkowych w Australii będzie bardziej dotkliwa niż przystąpienie do programu rekompensat ofiarom pedofilii. Jednocześnie tym ruchem przyznali, że problem molestowania seksualnego w organizacji kierowanej duchem świętym istnieje a odstępcy mieli rację.

Jak przyjdzie do płacenia to zrobią Słonia Trąbalskiego. Wyciągną kieszenie na wiechrzk i powiedzą urzędnikom ,,a trąbę wyciągnijcie sobie sami".

Te żmije mają spółki spółeczki. Na jedną spółeczkę wezmą kasę a roszczenia przekierują do lokalnych zborów bez kasy albo jeszcze coś innego wymyślą.


Online Blue

To nie jest takie proste. Szczególnie w Australii, która jest bardzo niepodległym krajem. Dość łatwo udowodnić powiązania pomiędzy różnymi korporacjami Strażnicy. Szczególnie teraz, kiedy organizacja przejeła pełnię władzy nad zborami jest więcej materiałów niż kiedykolwiek, które udowadniają powiązania pomiędzy nimi a korporacjami Strażnicy.


Offline klenczon

01 03 2021 ARGENTYNA: Dwóch Świadków Jehowy, którzy mają być sądzeni za domniemane wykorzystywanie seksualne dzieci
Link do artykułu - https://a-jw.org/legal/argentina-two-jehovahs-witnesses-to-be-tried-for-alleged-child-sexual-abuse/

Tłumacz google, Fragment artykułu
Rozprawy odbędą się 10, 11 i 12 marca przed Sądem Procesowym, w skład którego wejdą sędziowie Carolina Castagno, Gustavo Pimentel i Elvio Garzón. Sprawa miała początkowo mieć miejsce 6, 7 i 8 maja ubiegłego roku w Paranie, ale została zawieszona z powodu pandemii Covid-19, która wstrzymała działalność sądowniczą. Jak donosi Entre Ríos Now , władze sądownicze zdecydowały o zmianie miejsca debaty ustnej i publicznej, w związku z czym odbędzie się ona w sądach La Paz. Sprawa została otwarta w kwietniu 2017 roku, kiedy 18-letni nastolatek zgłosił oskarżonych na Facebooku, wskazując ich jako sprawców.
Poddając się procesowi prokurator Barbosa zażądał 18 lat więzienia dla Vargasa i 15 lat więzienia dla Panzy. W międzyczasie prawniczka powódki Valeria Burckhard, która reprezentuje jednego z młodych skarżących, zażądała 20 lat więzienia dla obu oskarżonych. Vargas był „sługą pomocniczym”, czyli kaznodzieją, przewodnikiem duchowym i bezpośrednim współpracownikiem Starszych (imię nadane przywódcom zboru). To stanowisko lub „przywilej” - jak to nazywają Świadkowie Jehowy - zostało wycofane, gdy zostało zgłoszone. Z tego powodu, że wiedział, jak wykorzystać swoje stanowisko, kara jest większa niż jego szwagra Panza. Cd... w linku
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline klenczon

Tłumacz google: 16-03-21

Organizacja non-profit Świadkowie Jehowy dostała grzywnę w wysokości 12 000 euro za podżeganie do nienawiści

AKTUALIZACJA
Sąd poprawczy w Gandawie skazał we wtorek organizację non-profit Świadków Jehowy na grzywnę w wysokości 12 000 euro za podżeganie do dyskryminacji, nienawiści lub przemocy wobec byłych członków społeczności.

https://www.7sur7.be/belgique/l-asbl-temoins-de-jehovah-condamnee-a-12-000-euros-d-amende-pour-incitation-a-la-haine~a3682fec/?referrer=https%3A%2F%2Fwww.jehovahs-witness.com%2F

https://www.rtbf.be/info/societe/detail_l-asbl-temoins-de-jehovah-condamnee-pour-incitation-a-la-haine?id=10720347
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec, 2021, 16:45 wysłana przez klenczon »
Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go, że został oszukany.
Mark Twain


Offline Fantom

 Kara łączna to chyba 96 tys. Euro. https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2021/03/16/jehova-getuigen/?fbclid=IwAR1Zl9Ku9kqY_zLxVT8FWNcsSA7BfmfzHPcYgly7u1AMGLisJExUkwYv7Cw

 I teraz wiśienka na torcie:) Tłumaczenie fragmentu  z google:


Była świadka Jenny Schippers
Prokuratura nie oskarżyła poszczególnych członków Świadków Jehowy i zażądała jedynie „odpowiedniej grzywny”. Zdaniem prokuratora w tej sprawie chodzi więc głównie o rozpoznanie nadużyć w społeczności, a nie o sankcje: „Naszym zdaniem jest to rażące naruszenie prawa o dyskryminacji. Mam nadzieję, że to może być sygnał. To jest obszerna, fundamentalna sprawa. Celują w pewną grupę i izolują ją społecznie i szkodzą psychicznie ”.

Prawnicy Świadków Jehowy stwierdzili, że stowarzyszenie jest jedynie osobą prawną, z której korzysta społeczność. Według nich stowarzyszenie nie jest odpowiedzialne za to, jak członkowie traktują swoją religię. Stwierdzili również, że sąd karny nie jest właściwy do orzekania w sprawach zwyczajów religijnych, a jednocześnie stwierdził, że sąd powinien był potraktować tę sprawę jako przestępstwo prasowe, czyli przed sądem przysięgłym.

Ale te oświadczenia zostały dziś odrzucone przez sąd. „Obowiązek neutralności wobec wspólnot religijnych nie jest absolutny. Sąd ma prawo sprawdzić te fakty pod kątem przepisów o dyskryminacji ”- powiedział sędzia.

Organizacja non-profit stojąca za Świadkami Jehowy została ukarana grzywną w wysokości 96 000 euro za podżeganie do dyskryminacji ze względu na przekonania religijne i podżeganie do nienawiści. Jest to pierwszy wyrok skazujący w historii wspólnoty wyznaniowej w naszym kraju.

„Stowarzyszenie propaguje politykę wykluczenia wśród lokalnych wspólnot wyznaniowych i tym samym zagraża wielu filarom naszych podstawowych praw. W żadnym momencie wspólnota religijna nie uwzględniła bardzo negatywnych konsekwencji dla ofiar. Zapobieganie takim praktykom należy do wymiaru sprawiedliwości. Zasady religijne nie są ponad prawem w naszym społeczeństwie ”.
Korekta: we wcześniejszej wersji tego artykułu była mowa o grzywnie w wysokości 12 000 USD. Kwota ta musiała zostać zapłacona ośmiokrotnie więcej (pomnożona przez dopłaty), więc faktyczna kara wynosi 96 000 euro.

Do modera. Prosze o usunięcie. Dałem nie w tym wątku co trzeba:)
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec, 2021, 08:33 wysłana przez Fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s